Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jogurt z trouby

Hodnocení receptu je 4,9 (18×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

hoskovavl

Snadný

Doba přípravy 15 min Doba přípravy: 15 min

15 min (15 min příprava)

Domácí jogurt lze snadno připravit v jogurtovači. Pokud však takový přístroj nemáte, nezoufejte. V tomto receptu najdete inspiraci na přípravu jogurtu v troubě. Mléčnou směs stačí nadávkovat do skleniček a nechat zhoustnout v troubě při nízké teplotě.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 954 kJ /
467 kcal
Bílkoviny34,00 g
Tuky15,00 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 60 mg
Sodík 400 mg
Sůl1,00 g
Sacharidy49,00 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Ohřejeme mléko zhruba na 80 °C a necháme vychladnout na 50 °C. Přidáme bílý jogurt a směs nalijeme do skleniček. Krok 2: Skleničkám otřeme hrdla, zavíčkujeme a naskládáme je na plech. Krok 3: Plech vložíme do trouby, kterou zapneme na 25-35 °C a necháme být, dokud jogurty neztuhnou. V zimě můžeme takhle jogurt připravit na topení.

TIP: Časté chyby při přípravě domácího jogurtu. Na co si tedy dát pozor?

Zveřejněno 23. 3. 2011

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jogurt z trouby

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/wElr

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jogurt z trouby

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/wElr

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (45)

Tak mám také vyzkoušeno. Já jsem to dala pod deku jak to tu radila Betyna, po hodině jsem vzala hrnec - nechala jsem to v něm, dala na topení a nechala do rána. Nahorě na jogurtu se mi trošku udělala syrovátka, určitě mi to nevadilo. Tak tady už mám svoji snídani. Je super.

Super :yes: Na recept jsem narazila nahodou,ani jsem nevedela ze se jogurt da takto "mnozit" :-D Delala jsem rovnou z dvojite davky, plnotucna krabicova mleka a veliky 500g Holandia jogurt. 5hodin na topeni a je :-p :yes: Mnam!!!

Tak jsem dnes také vyzkoušela i s tou troubou. Ale kvůli veliké spotřebě jogurtů jsem dělala ze 2 l mléka a 2 hollandia bílých 200 ml. A nezbývá mi nic jiného než poděkovat za návod. Jogurty jsou luxusní. Do toho si už každý z nás vybere jestli domácí včelí med, domácí pampeliškový sirup, domácí marmeládu, za zahrady suš. ovoce.... jak mě tohle baví! Díky!!A hodně zdaru všem!:yes:

Maryla337: musíš mať ozaj jogurt, zakže pozri obal a prečítaj, ak je zahustený škrobom, želatínou a pod, utekaj od toho preč, to by som nekúpila ani na bežnú spotrebu, nie je to jogurt. ;-) Na obale musíš mať napísané, že obsahuje jogurtovú kultúru. ;-)

povedlo jen nevím jaký přesně jogurt moc je nejím ....... tak vevím jaký má tu správnou kulturu

Šárka:tak to bohužel netuším ale řekla bych že to půjde

dobrý den, naše troba má nejnižší teplotu 40°C. Půjde to? Nebo ty chudinky bakterie zahubím? :-)

Petra: jogurt jsem dělala z toho co je na fotkách. Je to polotučné, trvanlivé. A šlo to perfektně. :yes:

Chci se zeptat, jestli je možné vyrábět takto jogurt i z mléka trvanlivého. V podobných receptech vždycky zdůrazňují, že musí jít o mléko čerstvé a nikoli ošetřené UHT ohřevem. Tady na fotografiích vidím právě to trvanlivé, tak mě zajímá, jestli to skutečně jde i s ním.

JANINA: tak jako kupovaný

Ahoj. jak je ten jogurt hustý?

mia2404:Díky za fotečky, jsem ráda že se dílo podařilo k plné spokojenosti.:-)

vyskúšala a musím povedať ža ma to príjemne prekvapilo , len som nerobila v trúbe ale som ich dala na krb pridávam fotku a +1:yes::yes:

Dělala jsem jogurt poprvé a povedl se:-p:yes:

Pája:já to mám snězené asi do 14 dní tak netuším jestli déle

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
domácí jogurt v troubě, recept na domácí jogurt v troubě, jogurt z trouby, jogurt v troubě, domácí jogurt z trouby, bili jogurt, trvanlivost domácího jogurtu, bílí jogurt recept, domácí bílí jogurt, bílí jogurt recepty, domácí jogurt trouba, jak vyrobit hustý domácí jogurt, jogurty z trouby, domaci bily jogurt, domácí jogurt recept, recept na jogurt, trvanlivost domácích jogurtů, domácí jigurt v troubě, co obsahuje activia jogurt bílý, jogurty v troubě

Suroviny:
mléko, jogurt bílý

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu