Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Žravé řezy

Hodnocení receptu je 5,0 (59×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

majka

Náročný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 20 min bez doby chlazení

50 min (30 min příprava + 20 min tepelná úprava, bez doby chlazení)

Nadýchaný piškotový korpus, svěží smetanový krém a ovocné želé. Také se můžete po takových moučnících utlouct? Ne nadarmo se jim říká žravé řezy. K dokonalosti je doladí přidání libovolného ovoce, ať už čerstvého nebo kompotovaného.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie15 148 kJ /
3 621 kcal
Bílkoviny77,85 g
Tuky159,80 g
Vláknina4,50 g
Cholesterol 1,69 g
Sodík 794 mg
Sůl2,18 g
Sacharidy465,50 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Žloutky oddělíme od bílků, z bílků ušleháme tuhý sníh. Krok 2: Žloutky šleháme s cukrem do světlé pěny, pak přidáme horkou vodu a šleháme ještě 1 minutu. Krok 3: Pak přidáme mouku s práškem do pečiva a nakonec lehce vmícháme tuhý sníh z bílků. Krok 4: Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech a pečeme při 180 °C asi 20-25 minut. Necháme vychladnout. Krok 5: Do mísy dáme smetanu, zakysané smetany a moučkový cukr. Krok 6: Ušleháme hladký krém, který vmícháme do želatinového ztužovače, připraveného podle návodu na sáčku. Krok 7: Do krému přidáme pokrájené ovoce a natřeme ho na vychladlý moučník. Šťávu z kompotu dolijeme, abychom měli 250 ml tekutiny a připravíme dortové želé podle návodu. Krok 8: Necháme ho prochladnout a nalijeme ho na smetanový krém. Necháme v lednici alespoň 2 hodiny ztuhnout.

Zveřejněno 6. 4. 2008

Poznámka autorky majka

Toto množství je na velký plech s vyššími okraji.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Žravé řezy

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qvR

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Žravé řezy

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qvR

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (33)

Podobné řezy jsem dovezla do práce včera na sportovní den v našem domově pro seniory.Sklidily velký úspěch,což samozřejmě potěšilo.:-)Piškotový plát potírám tence marmeládou a ke kysané smetaně přidávám UŠLEHANOU šlehačku a ještě kostku jemného tvarohu.Nejprve krátce ušlehám tvaroh a kysanku a pak jen vmíchám šlehačku.Natřu na piškot,pokladu ovocem a nechám v chladu,klidně i v mrazáku,než si nachystám želatinu.Poleju a podávám.Pozn.-na studeném ovoci želé rychleji ztuhne.

:yes:

Tohle vypadá slibně. Vyzkoušíme - uvidíme. Upeču v sobotu.

výborné řezy...mňamka:yes::yes::yes::yes::yes:

K bodu 6 - šlehačku už našlehanou, nebo teprve ušlehat s tou zakysanou najednou ? Jde to vůbec ?

Iva: já ji ušlehala s kysanou smetanou...

Moc dobré !! :yes:

vinikajicíííííííí :yes: rezy,uplnese po nich zaprasilo:-)):-)):-)):-)):-))

jsou moc moc moc mnam
:-D:-D:-D:-D:-):-):-):-):-):-K:-K:-8:-8:-K

Já tyto řezy peču už několik let,jsou naše jedny z nejoblíbenějších :-p.Můj muž si je přeje pokaždé,když slaví v práci narozeniny nebo svátek a vždy s nimi sklidí úspěch a řezy hned zmizí :-):-!:-!:yes:.Zřejmě ten název-žravé-nedostaly nadarmo.Vyzkoušeli jsme mandarinky,ovocnou směs i ananas (vše kompot)a je to prostě nˇaminka.Zrovna tenhle víkend se na ně chystám:yes:

Naprosto vynikající řezy, zařazuji do pravidelných moučníků :-) Udělala jsem s ananasem z kompotu, příště možná dám malinko méně cukru, ale opravdu dokonalé,lahodné a i po pár dnech piškot stále měkoučký :yes::-):-K

Včera večer, jsem Váš moučníček vyzkoušela, dnes je 6.30 hod ráno a je tam půl plechu, asi máme doma skřítky :-)) Je opravdu výýýborný. Neměla jsem ztužovač, dala jsem tam kousek másla, taky to drží výborně. Fakt skvělá :-D:-D:-D yes::yes:

Výborné, jen je mám ráda s tvarohem :-) Dneska je asi upeču :-p

opravdu bezva,jak moje drahá polovička nemá rád smetany a různé jak on říká patlaniny,tak tentokrát ,,sežral" půl plechu...:yes:

ty růžoví jsou:-D:-))jenže, když jsem je viděla po prvé tak mě připadaly:no::-((:-// a teď jsou:-):yes:

Jsou výborné :yes::yes::yes:

Sú naozaj dobré a jednoduché.Naučil ma ich môj švagor a pečiem ich často,vždy sa hneď minú.Nechápem,prečo by ich niekto nedoporučoval.

Spagetka, Vladi, myslíš, že bych to řekla tak slušně?:-)):-)):-)):-)):-))

Já sice pochopím, že to někdo nedoporučuje, ale dost mi chybí důvod proč :-?:-?:-?:-!:-!:-!Něco jen tak odsoudit,aby se klávesnice neulejvala, mi připadá na recpetech (slušně řečeno) blbé. Přece tohle je o tom si sdělit názory co, jak, proč ano a proč ne.Taky to znám podle jiného receptu - asi jako Paprika, ale proto bezdůvodně nebudu napadat recept.:-?:-!Jak by řekla Jana Remková - tohle mi hlava nebere. ;-)Jani, použila jsem tvoje úsloví, ale sem se naprosto hodí. Nezlobíš se že ne ;-);-)

Dělala jsem je podle trošinku jiného receptu, co mám od kolegyně Haničky. V náplni je tvaroh, šlehačka a zak.smetana. Ovoce jsem použila mandarinky a ananas - oboje čerstvé. Nahoře je čirá želatina. Nemělo to chybu!!! Kdybych mohla dám -5 abych vyrovnala tu hnusnou 5, kterou si tento recept určitě nezaslouží. Dávám 1*

blazet, taky já se přidávám k hodnocení. Tento moučník je dobrý a soustava-nesoustava, akorát váha zapláče.Koukám, že z toho množství blazetových receptů se mi hlava zatočila!:-)):-D:-)):-D takže taky za 1!:-p

tyto řezy znám a peču je často, vždy se povedou.Jsou lehké a lahodné!!!!!!:yes:

vlajda....si jedna z mala, ktora uzna,ze jej recept je uz skutocne v databaze a vymaze ho. vdaka

PEŤO,ŘEZY JSOU NAPROSTO VYNIKAJÍCÍ,HODILA JSEM TI SEM FOTKU ;-):yes:

blazet, jasně že každý má svůj názor ;-) A alespoň vím, že za špatné hodnocení může trávicí soustava. Taky zdravím, pa pa :-)

Poku by to šlo, tento moučník označím znovu "5"... Trávicí soustava ho jaksi nebere - ale to rozhodně není odpověď pro moralistky a jiné - každý máme svůj názor, takže pa pa dámy.. :-)

pro blazet: když něco nedoporučuji, je slušné napsat proč. Jestli se ti to nepovedlo, napiš co se na tom nepovedlo. Ale koukám, že něco zdrbneš a nemáš odvahu dál diskutovat. V tom případě nemá tvúj odsudek naprosto žádnou váhu a je "mimo mísu". olina

blazet, jsem si myslela, že na slušný dotaz dostanu odpověď. Nemusí se dávat jen jedničky, ale pokud dám pětku, tak musí být chyba v receptu a prostě to napíšu pro ostatní, na co si mají dát pozor. A ještě si musím být jistá, že jsem něco neudělala špatně já. Každý dělá třeba trochu jinak, nebo má nějakou vychytávku a od toho jsou komentáře, aby se to probralo. Ale takhle se to prostě nedělá :-//

blazet: Jdi si rejpat jinam. Nevím co se Ti na tomhle moučníku nezdá! O takové prudili nestojíme!!! :-S:-!:-!:-!

Znám žravé řezy a myslím ,že jsou skvělé....Ksždý má rád jiné ovoce,proto mohou mít pokaždé trochu jiný hcuťový ocásek,ale co se týče těsta a všeho ostatního,není na tom zákusku nic,co by mělo být hodnoceno až tak špatně.:o)

blazet, mohla bych se zeptat, v čem se moučník nepovedl? Mě recept zaujal, mám ráda tyto typy moučníků a chystám se ho vyzkoušet. Je třeba něco udělat jinak, nebo poupravit? Děkuji za odpověď.

Načíst další komentáře (2)

Tématické fráze:
želatinové řezy, žravá buchta s ananasem, rezy, žravá buchta s pudinkem, prostřeno jahodové řezy, prudce žravá buchta, žravá buchta prostřeno, nugátové lahodné řezy, žravéřezy, žravá buchta recept s ananasem, vynikající řezy, žravý koláč, lahodné řezy, řezy a buchty, prostřeno jahodové řezy recepty, recept na zravou buchtu, zelatinove zakusky, výborné nugátové řezy, želatinový dort, želatinový řez

Suroviny:
cukr krupice, mouka hladká, vejce, voda, prášek do pečiva, smetana ke šlehání, smetana zakysaná, ovoce kompotované, ztužovač želatinový, cukr moučkový, želé dortové, ovoce kompotované, voda

Přidat fotografie receptu