Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Domácí sýr lepší jak kupovaný

Hodnocení receptu je 4,7 (10×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

tomtyna tomtyna

Náročný

Doba přípravy 30 min Doba přípravy: 30 min

30 min (30 min příprava)

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie7 816 kJ /
1 868 kcal
Bílkoviny136,00 g
Tuky60,00 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 240 mg
Sodík 1,60 g
Sůl4,00 g
Sacharidy196,00 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Převařené mléko necháte schladnout, přidáte 2 kapky syřidla určeného k syření mléka. Mléko se nechá při pokojové teplotě zkysnout. Nemusí být zkyslé tak, že se odděluje syrovátka, stačí když je jen "nakyslé". Většinou stačí do druhého dne. Krok 2: Po vychladnutí se slije syrovátka (nevyhazujeme - je moc dobrá na osvěžení, hlavně v létě) a sýr se nechá buď jen okapat na sítu (cedníku) nebo se přes plátno ještě trochu vymačká a je připravený k požití. Krok 3: Po vymačkání sýr dáme do misky, přidáme 1 lžičku soli nebo dle chuti a důkladně promícháme. Krok 4: Dáme do proderaveného plechového hrnečku ( viz fotečky ), na sýr dáme destičku, co je na napařování knedlíku, ten spodek je kulatej, a zatěžíme sklenicí, ve které máme kameny. Necháme 2 dny odležet v chladu. Hrneček musí být v nějaké misce, aby měla kam odkapávat syrovátka. Krok 5: Nakonec obalíme v sladké paprice, kmínu nebo česneku, nebo ho necháme 2 dny v solném rozoku. Pak sýr vyndáme z roztoku a necháme v ledničce 4 týdny dozrát.

Zveřejněno 1. 10. 2012

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí sýr lepší jak kupovaný

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8Kom

Další recepty

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí sýr lepší jak kupovaný

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8Kom

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (14)

Oponuju nebot toto neni syr a nybrz tvrdy tvaroh vyrobou syru se zabivam takze to vim jiste je to "jen" tvaroh ale je hezke ze se s tim vubec jeste nekdo doma zabyva:-)

Jestli se zajímate o vyrobu sýru v domácích podmínkach navstivte tyto stranky zde jsi můžete vyměnovat své zkušenosti a znalosti...

domacisyry.napady.net/

:yes: já do něho ještě míchám čerstvé bylinky :-p

co mám nafočený je s 5 litrů mléka

Kolik je ze 4 litrů mléka gramů sýra?

Siřidlo koupíte v každé dobré drogerii (např.Teta). Já teda dělám sýr z kefíru a bez syřidla.http://www.toprecepty.cz/recept/23380-domaci-syr-z...

Je krásný,podobný a moc chutný je i tenhle bez sířidla..
varecha.pravda.sk/recepty/domaci-syr-z-cerstveho-mlieka-fotorecept-/30811-recept.html

jak to chutná?? já kdysi dělala něco podobného, dala uvařit mléko a zakápla ho citronemm osolila a hned dala na plátno, bylo to jako balkánský sýr

wow, takovyhle domaci vyrobky obdivuju. Zkousela jsem jogurt, ale pekne ztroskotala. Takze bod:-K:yes:

Recept dobrý..ale kde vzit siřidlo?

Babinko já mám mlíko přímo od farmáře kupuju ho za 10 kč :-):-)za litr nebo nemáte tam někde u vás poblíš automat na mléko :-)

Tomtyno, tomu věřím, že je lepší než kupované, ale kde vzít kravičkové mléko, když kravku nevlastním:-( Zřejmně to nikdy nevyzkouším, ale že je to dobrý, je mi jasný:-překla bych, že je to spíš tvaroh než sýr;-) Dávám ti 4.bod:yes:

:yes::yes::yes::yes:

Tématické fráze:
siřidlo, siřidlo na výrobu sýra, domaci balkansky syr, siridlo na domaci syr, domaci syr bez syridla, sířidlo na sýr, kde koupit siridlo, sířidlo na výrobu domácích sýrů, domácí balkánský sýr recept, siřídlo na sýry, co je siridlo, domácí balkán, domácí výroba balkánského sýru, syřidlo fromase, dobrysyr.cz, kde koupím siřidlo, balkánský sýr výroba, výroba balkánského sýru, siřidlo na vyrobu syru, výroba balkánského sýra

Suroviny:
sýr, mléko, syřidlo

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu