Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Gyros marinovaný podle "Kluků v akci"

Hodnocení receptu je 4,7 (7×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Eliza Eliza

Snadný

Suroviny pro 4

4

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 826 kJ /
675 kcal
Bílkoviny108,16 g
Tuky9,32 g
Vláknina11,31 g
Cholesterol 240 mg
Sodík 325 mg
Sůl0,69 g
Sacharidy34,82 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Maso nakrájíme na tenké plátky nebo nudličky, osolíme a okořeníme mletou paprikou, oreganem, mletým římským kmínem, pepřem a chilli. Krok 2: Jogurt smícháme s utřeným česnekem a nasekaným koriandrem nebo koprem, troškou olivového oleje a špetkou soli. Krok 3: Do této marinády naložíme maso a necháme 24 hodin odležet. Krok 4: Potom maso opláchneme, osušíme a zprudka osmahneme na olivovém oleji. Kousky masa často obracíme, aby byly dobře opečené ze všech stran. Krok 5: Podáváme s rozpečeným pita chlebem nebo s bramborovými hranolky a čerstvou zeleninou, případně salátem tzatziky.

Zveřejněno 6. 8. 2013

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Gyros marinovaný podle "Kluků v akci"

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/2XRK

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Gyros marinovaný podle "Kluků v akci"

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/2XRK

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Tématické fráze:
marokánky kluci v akci, kluci v akci kuřecí nudličky, kluci v akci tzatziky, lilek recepty kluci v akci, tzatziky kluci v akci, vepřová panenka kluci v akci, kluci v akci, kluci v akci -vánoční štola, plněná vepřová panenka kluci v akci, bigos kluci v akci, kluci v akci gyros, gyros kluci v akci, kluci v akci vepřové nudličky, kluci v akci vepřová panenka, kluci v akci bezlepkové recepty, kuřecí prsa kluci v akci, gyros-kluci v akci, vepřové nudličky kluci v akci, kluci v akci krutí maso, recepty kluci v akci

Suroviny:
prsa kuřecí, jogurt bílý, česnek, paprika sušená sladká, koření oregáno, římský kmín mletý, pepř černý, chilli, koriandr čerstvý, sůl, olej olivový

Přidat fotografie receptu