Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Losos ve smetanové omáčce s medem

Hodnocení receptu je 5,0 (80×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jurgen.k Jurgen.k

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 10 min

40 min (30 min příprava + 10 min tepelná úprava)

Losos je chutná a zdravá ryba a jeho příprava je rychlá a jednoduchá. Osmažený filet, přelitý sametově jemnou smetanovou omáčkou zvýrazněnou hořčicí, medem a citronovou šťávou můžeme podávat s opečenými nebo americkými bramborami.

Suroviny pro 2 porce

2porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie3 409 kJ /
815 kcal
Bílkoviny10,47 g
Tuky64,40 g
Vláknina8,74 g
Cholesterol 192 mg
Sodík 530 mg
Sůl1,25 g
Sacharidy45,16 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Filet z lososa pokapeme citronem, osolíme a posypeme kořením na ryby. Krok 2: Nakrájíme cibulku na drobno a osmažíme ji na polovině másla. Když bude do zlatova opečená, zalijeme smetanou, přidáme lžičku medu, dvě lžičky hořčice, lžičku sójové omáčky a mícháme, dokud omáčka nezhoustne. Krok 3: Nakonec přidáme po částech šťávu z poloviny citronu a kari koření.
Zatím na pánvi osmažíme na zbylém másle lososa a pěkně propečeme. Když je omáčka hotová, jen ji přecedíme a podáváme s opečenými nebo americkými bramborami.

TIP: Jak zpracovat lososa. V jakých receptech je nejchutnější

Zveřejněno 16. 4. 2010

Poznámka autora Jurgen.k

Všechny recepty jsou i na FB ve skupině "Vaříme s Jirkou" (Cooking with Jirka).

https://www.facebook.com/groups/107167705971951/

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Losos ve smetanové omáčce s medem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mqpr

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Losos ve smetanové omáčce s medem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mqpr

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Komentáře (50)

Recept jsem si trochu upravila, každopádně základ stejný. Nemělo chybu. Budu se k tomuto receptu vracet i nadále 🙏

Tak jsem včera také vyzkoušela....je to fakt výborné <3...chutnalo všem.....jen jsem si také myslela, že by stačilo rozmixovat.....ale nene, nakonec jsem přecedila a mňamka to byla :-):yes:

V surovinach je psano 2 PL horcice, v postupu naopak lzicky. Jak tedy ?

Dobry den. Recept je naprosto uzasny, prave jsme dojedli s manzelem (ryby velice v lasce nema) a tolik diku a chvaly jsem snad neslysela ;-) ;-) urcite budu delat zase :-D dekuji za naprosto vynikajici recept-hlavne ta omacka je TOP :)

Karolína 17. 5. 2016 19:57
Mohu se zeptat na čem jste lososa smažila?:-)

:Chutná to znamenitě,doporučuji všem,kteří si rádi pochutnají na rybě,s partnerkou jsme se najedli až jsme měli boule za ušima,palec nahoru je už tam

Dobrý den, tak jsme právě dojedly oběd podle vás. Moc jsme si pochutnaly a určitě se k receptu budeme vracet. Ještě dotaz, proč omáčku přecedit, nebylo by lepší rozmixovat? Děkuji :-)

To bylo něco vynikajícího. :yes:,:yes:,:yes:,:yes:

hry

Dnes byl k obědu. Byla jsem na tu nezvyklou kombinaci chutí zvědavá... výsledek mňamózní, i manžel si pochvaloval ;-):-p:yes::yes:

Včera mě chtěl přítel překvapit a udělal mi tohle jídlo k večeři. NIKDY jsem nejedla líp připraveného lososa. Naprosto dokonalé chutě. A to přítel normálně nevaří bylo to jeho druhé jídlo. Fatk úžasné!!
Dovoluji si přidat fota :)

právě jsem dojedla a musím říct že mé chuťové pohárky jsou naprosto spokojené...dovolila jsem si přidat foto...bodík letí:yes:

Tak musím konstatovat, že tento recept je víc než vynikající :yes: body jsem udělila a obrázek k tomu.

Tento recept jsem vyzkoušela a od té doby ho dělám dost často, je to výborný a celá rodina si ho oblíbila :-).Díky za něj ....:yes:

Bylo to úžasné! Hořčici nesnáším, ryby nemusím a i přes to všechno: ÚŽASNÉ! Doporučuji :-)) :yes:

Dělala jsem tento recept včera, takže ještě zčerstva musím přidat další bod.:yes: Výborné a ještě jsme si i přidávali. A to já ryby moc nemusím:-)).

:yes::-) mňam. u nás i na štědrý den

Nedávno jsem lososa dělala a musím říct, že jsme si s přítelem moooc pochutnali a to přítel lososa moc nemusí :) Po tomhle receptíku mi ale řekl, že ho musím dělat častěji :-D Takže doporučuju !! Je to dobrota :)

hodily bz se k te omacce i testoviny nebo ryze?

Teda to byla dobrota!! S partnerem jsme se oba olizovali az za usima!! :-)) :-p

vyzkoušeno a výborné.bodík už je tam:-p

:yes: losos byl vynikající, děkuji za recept. Bod už jsem poslala, tak teď už jen foto ;-):-p

opravdu výýýýborné! dnes jsme si moc pochutnali!!!! děkuji!

Nyní jsme dojedli a škoda, že toho nebylo více!
Vynikající!!!!:-p

Naprosto skvělé! Dnes jsem dělala k obědu a musím říct, že celá rodina byla unešená!! Losos milujeme, tak jsem ráda, že mám další skvělý recept! Bod je tam!:-)

Tak tohle je teda hodně luxusní recept na omáčku, jen se po ní zaprášilo! Děkujeme, manžel chválil, že tak dobrou omáčku k lososovi ani v restauraci nejedl a to už něco obešel:-)Navíc je to rychlovka, super!:yes:

vypadá to krásně!;-)

lahůdka

Tak jdu na to:yes: Když bude chutnat, dám bodík:-p

Dnes jsem prvně dělala lososa a musím říct,že tento recept je hodně luxusní:yes::yes::yes:.Díky posílám bodík

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
omáčka k lososu, omáčka na lososa, smetanová omáčka k lososu, losos na smetaně, výborná omáčka k lososu, omáčky k lososu, losos recept, omáčka k lososovi, losos omáčka, omáčka k lososu recept, omáčky na lososa, losos recepty s smetanovou, smetanová omáčka na lososa, smetanová omáčka k rybě, omacka na losos, recepty losos na smetaně, losos se smetanovou omackou, losos recepty, losos smetana, losos smetanova omacka

Suroviny:
losos, koření na ryby, citron, cibule, máslo, smetana na vaření, med, hořčice plnotučná, omáčka sojová, sůl, pepř mletý, koření kari

Přidat fotografie receptu