Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pizza na celý plech

Hodnocení receptu je 5,0 (40×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ivulinka ivulinka

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 35 min Doba tepelné úpravy: 25 min

60 min (35 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Máte s rodinou chuť na pizzu, ale nechcete se trmácet do italské restaurace? Upečte si domácí a rovnou na celý plech. Do přípravy můžete zapojit všechny členy rodiny a následně se budete těšit z chutného výsledku.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie10 411 kJ /
2 488 kcal
Bílkoviny137,08 g
Tuky68,51 g
Vláknina22,70 g
Cholesterol 266 mg
Sodík 6,94 g
Sůl17,00 g
Sacharidy322,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Do mísy nasypeme mouku, uděláme v ní důlek, do něj rozdrobíme droždí a posypeme cukrem. Zalijeme teplou vodou a necháme vzejít kvásek. Krok 2: Potom nalijeme olej a směs osolíme a vypracujeme těsto. Necháme kynout zhruba 20 minut. Krok 3: Hluboký velký plech nepatrně pomažeme olejem a těsto prsty vytáhneme do všech rohů. Krok 4: Česnek oloupeme a nastrouháme najemno, rozetřeme ho po těstě, které natřeme i drcenými rajčaty. Cibuli oloupeme a nakrájíme na půlměsíčky, položíme na těsto a nakonec ho poklademe nakrájenou nebo natrhanou šunkou. Krok 5: Dáme péct do vyhřáté trouby a pečeme cca 18-25 minut při 200-220°C. Těsně před dopečením posypeme nastrouhaným sýrem a dopečeme.

TIP: Pizza - původ a recepty

Zveřejněno 6. 1. 2010

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pizza na celý plech

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/2xlK

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pizza na celý plech

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/2xlK

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (61)

EvaEvaEva: Děkuji za pekný komentář:-K

Děkuji za recept, pizza je výborná. Bála jsem se, že těsto nebude na plech stačit, ale vyšlo přesně - tenoučké s křupavými okraji a spoustou šťavnaté náplně. Potřela jsem vršek rajským protlakem, na to šunkový salám a mozzarellu, pepř, bazalku a tymián a všichni si pochvalovali. <3

:-K

pizza moc dobrá, akorát jsem jí jinak ozdobila :-K

Moc dobrá pizza, mňam : :-) yes:

Komtesina: děkuji:-K

<3 moc dobrá pizza, mňam:yes:

Recept se mi velmi líbí, určitě brzy vyzkouším. Junior zaměním za gothaj nebo zauzený šunkový salám, to podle strávníků. Nebyla by špatná ani anglická či kořeněný nebo jakýkoli uzený bok. Navrch eidam nebo goudu, zas podle toho, kdo přijede. Díky. <3

Výborný a rychlý oběd, manželovi moc chutnalo. <3:yes:

MarcelaPa: děkuji moc za pochvalu a i za povedenou fotku:-K

Hana: jsem ráda, že jste s receptem spokojená:-)

Dnes sem ji dělala poprvé a můžu říct,že je vyýborná.

tejaja: jakoby se stalo;-):-K

Vynikajúca pizza. :yes: Naviac veľká vďaka ivulinke, že mi recept napísala skypom, keď topky zlyhali a nešli načítať. :-D:-D:-D Ivulinka mi poskytla prvú pomoc a báječne a rýchlo pomohla. Vďaka.:-D;-):yes:

výborná, já dávám n:-)ejdřív pálivý kečup,pak kousíčky česneku,na to strouhaný sýr,koření na pizzu,pak různě salámy,olivy,hermelín.Je lepší dát sýr dospod.zdravím všechny.

ivulinka: Jsem ráda, že jsem potěšila. :-)) Recept už patří k mým oblíbeným kouskům "co k večeři..." Tu kupovanou(když už nevím co nového) mi ta menší vůbec nechce a ta starší dá jen pár kousnutí. Dnes se mi tu málem porvaly a ještě mi snědly to moje )ještě štěstí, že toho byl celý plech:)
Přiznám se, že sem chodím ráda když dojde "fantazie", ale zatím mne nic tak nenadchlo, abych se zaregistrovala :-8
Ivanko, i vám(tobě) přeji do nového roku hodně úspěchů, zdravíčka milých komentářů a báječných receptů :-K Zdraví a děkuje Jiřka

Jirkakony: ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost:-! To se opravdu nestává často, aby se někdo zaregistroval jen kvůli tomnu, aby napsal pochvalný komentář a já ti za to moc děkuji:-K
Přeji, aby jsi /jste/ tu i nadále nacházela recepty, kterými uděláte radost i sobě a svým blízkým;-)
Hodně zdaru, úspěchu a spokojenosti nejen s těmito stránkami i v roce 2015:-K

Zdravím, dnes jsem tuto pizzu děllala a je úžasná!!! Běžně hodnocení nikde nepíšu, natož abych se ještě někde registrovala, ale jsem z rychlého a chutného výtvoru tak nadšená, že jsem udělala vyjímku. Navíc naše dcerky(4 a 2 roky)se po ní mohly utlouct. Dali jsme na ni šunku a ještě i zbyteček angl. slaniny a to taky není špatné :))Mimochodem doporučuji také parmazán místo eidamu, je to nesrovnatelné. Takže je asi jasné, že receptík ukládám a určitě to nebude naše poslední. Ivanko moc děkuji :-K

Jsem zvědavá na to těsto, ale junior ani eidam na pizzu nepatří, to se na mě nezlobte :-)

Jana Václavová: Ano, do kvásku se špetka cukru dává - viz Postup 1.věta.

Jana Václavová 4. 8. 2014 16:32
ŠPETKA MLETÉHO CUKRU :-O :-? :-? :-? :-? :-? :-?

ahoj zrovna peču uvidím jaka bude ,držte pěsti:-8

Pizzu jsem dělal a chutnala mi jen junior a sýr to je škoda takhle ničit fuj přiznám ten umělý hnus junior bych do pusy nedal ale to je každého věc co si tam dá. Ja tam dal kukuřici.zampiony, čerstvá rajčata,olivy,cibuli,česnek, kořeni na pizzu,goudu a mix kvalitnějších salámů u nás prodávají odřezky jsou to konce uzenin protože si zákazníkům konce prodat nedovolí a na pizzu je to super balíček stojí pár korun a je tam fakt výběr žádný odpad juniorů atd. Jinak těsto bylo fajn dobře ses s ním pracuje a je jednoduché.:-)

Anička:děkuji za pochvalu:-K

Dlouho jsem přemýšlela o pečení pizzy doma.Tento recept jsem vyzkoušela a je úžasný.Dobrou chuť.Doporuji vyzkoušet.

Frenkys:pokud máš kostku, tak ji použij raději místo sušeného.

mám tam dát sušený droždí,nebo kostku?

uplne uzasna pizza ;-);-);-);-);-);-)

Marika: nebudeš tomu věřit, ale já ji pekla zrovna dnes a suchá určitě není;-)

Marika: Pravdepodobne si ju dlho piekla, pizza sa pečie krátko pri vysokej teplote ;-)

je sucha ako kamen a to som postupovala presne podla receptu!!! :-S

:yes: výborná

Tento recept a hlavně jeho výsledný produkt je výtečný. Jen jsem jednou dala půl na půl mouku polohrubou a hladkou (měla jsem doma jen 200 g polohrubý :-D ) a testíčko byla ještě lepší než jen z té polohrubé.

beze jména 2. 1. 2013 12:02
jestli se mi z toho oleja nezkruti plech ještě víc tak to bude dobrý :-D:yes:

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj:-(:-((...ne dělam si srandu MucQ dobré...:-D:-K

tak super recept dik moc sel sem ji hned delat a tes si davam do nosu :) autorce velkou :-K

Adéla: ahoj, díky moc, nebyla jsem si jistá :) musím tedy vyzkoušet, snad se povede!:-)

MataR: ahojky...přesně tak,do mouky důlek,do něj nasypat droždí,posypat cukrem a zalít vodou a nechat tak 10-15min být = NEMÝCHAT...po vykynutí kvásku,dodat další suroviny a vypracovat těsto :-)

MataR:

Chtěla bych se zeptat, když dám mouku, droždí, s cukrem a zaliju to vlažnou vodou, tak tyhle suroviny nemíchám? Až když bude kvásek hotový, a přidám další suroviny tak mám míchat? Prosím o radu, pizzu jsem ještě takovou nedělala :))

Roky dělám takovou tenkou :-8, ale zkusila jsem a od té doby dělám dva plechy-jeden tenký,druhý hrubý. Fakt je super :-D:-D:-D:yes:

Před chvílý jsem dodělala pizzu,a musím říct že byla viniokající dělala jsem dva plechy protože 1 byl hned snězený:-);-):yes::-D a jinak vážně super !!!:-D:-D:-D:-)):-)):-)):yes::yes::yes:;-);-);-):-p:-p:-p:-):-):-)

Luci:-), udělala jsi mi neskutečnou radost. Sestře vyřiď pozdrav z jarní Hané. Díky za pochvalu:-K

Ivčo mám prý vyřídit pozdrav ze strahovských kolejí, sestra pekla tvou pizzu včetně náplně, prý se dokonale "nabouchali" a zvláště oceňují, že jde o levnou záležitost.:-K

Lisindo79:-) a Jenny:-) moc děkuji za pochvalu, a jsem ráda, že chutnalo, u nás nikdy nezůstane do rána, tak rychle se totiž tahle dobrota ztratí z plechu;-)

tak jsme si pošmákli-synek,babi a já,dělám druhou várku,pro manžu a dcerku...VÝTEČNÁ... :yes: :yes:;-):yes: :yes:

bezva nápad,mám oběd raz dva...díky...:yes::-K

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
domácí pizza na plech, recept pizza, recepty piza, piza recept, domácí pizza na plech recept, piza, piza recepty, testo na pizzu na plech, pizza recept, rychla pizza na plech, domácí pizza na plech recepty, pizza těsto na plech, co se dává na pizzu, kvásek na pizzu, recept piza, na plech, pizza raz dva, recept na domácí pizzu, pizza s juniorem, recepty pizza

Suroviny:
mouka hladká, droždí, voda, olej, sůl, cukr, česnek, cibule, rajče drcené, šunka, sýr eidam

Přidat fotografie receptu