Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kávové slepované cukroví

Hodnocení receptu je 4,9 (20×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

hanahcotton hanahcotton

Snadný

Doba přípravy 25 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 10 min

25 min (15 min příprava + 10 min tepelná úprava)

Nový recept do knihovničky vánočního pečení se vždycky hodí a proto vyzkoušejte i tento. Linecké těsto ovoněné kávou, slepované Nutellou a zdobené polevou potěší nejen chtivé oko, ale i mlsný jazyk.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie21 383 kJ /
5 111 kcal
Bílkoviny57,15 g
Tuky257,28 g
Vláknina16,00 g
Cholesterol 765 mg
Sodík 82 mg
Sůl0,13 g
Sacharidy633,62 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Prosátou mouku smícháme s mletou kávou, cukrem, promícháme a přidáme změklé máslo. Krok 2: Vypracujeme vláčné těsto, které necháme odležet. Krok 3: Z odleželého těsta vyválíme plát, ze kterého vykrajujeme tvary. Krok 4: Pečeme na plechu vyloženým pečícím papírem v předehřáté troubě na 180 °C do zrůžovění. Krok 5: Na polevu smícháme bílek, cukr a kávu, šleháme do husté konzistence. Krok 6: Upečené tvary slepujeme Nutellou, poléváme kávovou polevou a zdobíme čokoládovým kávovým zrnem.

TIP: Kofilové slzičky: Jak připravit křehké linecké cukroví s čokoládovo-kávovou náplní

Zveřejněno 26. 11. 2011

Poznámka autorky hanahcotton

Pečeme ve vyhřáté troubě - dle vlastních zkušeností z troubou - jako linecké a ostatní cukroví .

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kávové slepované cukroví

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qMm3

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kávové slepované cukroví

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qMm3

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (18)

Klasické linecké těsto 3 - 2 - 1 s příchutí kávy. Moc hezké a dobré. <3

Vyzkoušeno a celkem dobrý, kávu tam tedy moc necítím, chce to nechat těsto vyšší jinak se hned připeče.

Haničko, tak letos budeme mít cukroví podle tvého receptu. Překvapilo mě, že se do těsta nedává žloutek. Musím pochválit recept. S těstem se dobře pracovalo a vykrájené oválky si podržely svůj tvar i po upečení. Zařazuji do oblíbených a tobě i celé rodině přeji krásné svátky.

Sebastianka 10. 12. 2016 07:52
Děkuji za recept a inspiraci :-K už jsou uložené a čekají na Vánoce ;-)

Lenka:ano, těsto je bez vajec....;-)

Testo je bez vajec?

Jsou naprosto super. Dělala jsem je poprvé loni, chutnaly naprosto všem, takže letos musím zopakovat :yes: :-)

děkuji za recept hned sem skusila za chvíly jdu vykrajovat ;-) už se těším až ochutnám :-!:-K

Tak jsme to s maminkou vyzkoušely a musím říct opravdu VÝBORNÉ!!!Místo nutelly jsme udělaly tmavý pařížský krém ;-).Děkujeme za inspiraci, VÝTEČNÉ! :-)):yes:

Moc pěkné cukroví a dobré:-p:-p+:yes:taky se na tohle chystám, jen bude bez těch zrnek:-Snejsou na skladě:-D;-)

:-);-):yes:+

Proč jsem tu vlastně lezla,když máme jen tatranky doma a já tu mám kafe.Cukroví vypadá nádherně.Hodilo by se ke kávě.Zírám na cukrové a polykám na prázdno.Receptík stahuji.Tohle my opravdu můžeme.Děkuji

petrzelka:dá se tam dát cokoli, ale ty zrna mají takovou moc dobrou kávovou chuť....ale jestli využiješ třeba i různé cukrové posypy a tak, tak se tam dá v pohodě objednat a pokud jenom trochu pečeš, tak to určitě využiješ.

Jé,dík za tak super rychlou odpověd,ale když toho budu brát málo to se mi asi neoplatí,že?Myslím poštovné a tak.To nevadí,uděláme jinou ozdobu;-)

petrzelka:Ty zrnka jsem koupila přes internet

http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/katalog/dekorace...

;-)Mají tam spoustu jiných pěkných věcí na zdobení cukroví :yes:

Načíst další komentáře (3)

Tématické fráze:
kávové cukroví, kávový krém do cukroví, kavova poleva na cukrovi, moka cukroví, kavove cukrovi recept, kávové cukroví s krémem, kávové linecké, moka cukroví kávové zrna, linecké cukroví kávové, kávové linecké cukroví, cukroví kávové, cukroví s krémem kávovým, slepované cukroví, recept na kavove cukrovi, cukroví slepované krémem, linecké kávové, kávové cukroví recepty, krém na slepované cukroví, cukrovi s kávou, cokoladove slepovane cukrovi

Suroviny:
mouka hladká, cukr moučkový, máslo, káva mletá, nutella, bílek, cukr moučkový, káva mletá,

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu