Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zapečená čokoláda

Hodnocení receptu je 4,4 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

zizala zizala

Snadný

Suroviny pro 4

4

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 322 kJ /
2 706 kcal
Bílkoviny38,67 g
Tuky168,02 g
Vláknina15,00 g
Cholesterol 1,20 g
Sodík 248 mg
Sůl0,49 g
Sacharidy220,79 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 230°C. Formičky na suflé nebo jiné keramické misky vhodné na zapékání vymažeme změklým máslem a vysypeme mletými mandlemi. Krok 2: Ve vodní lázni rozpustíme čokolády a máslo. Necháme částečně zchladnout. Krok 3: Vejce a žloutky ušleháme s cukrem do husté pěny, zašleháme do nich rozpuštěnou čokoládu, lehce vmícháme mleté mandle a likér. Krok 4: Rozdělíme do formiček a pečeme asi 10 minut. Krok 5: Můžeme poprášit cukrem a podáváme.
Nespalte si jazyk :)

Zveřejněno 2. 1. 2014

Poznámka autorky zizala

Recept jsem našla ve starším Apetitu. Pro čokoholiky, jako jsem já, je to úžasný dezertík :)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zapečená čokoláda

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JAzD

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zapečená čokoláda

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JAzD

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Tématické fráze:
zapecena cokolada, zapečená čokoláda recept, pečená čokoláda, zapecena cokolada v, čokoláda j.d.gross, čokoláda videorecepty, čokolády j.d.gross, recept na zapecenou cokoladu, zapečná čokoláda, jak se dělá čokoláda video, zapečená čokoláda video, zapeceny kolac z čokolády, zapečená čokoládová pěna recept, keramické zapékací misky recepty, čokoládové suflé, zapeceny moucnik cokoladovy, zapecena v keramicke misce, recept zapečená čokoláda, rýžové suflé, formicky na sufle keramicke

Suroviny:
čokoláda na vaření, čokoláda hořká, máslo, máslo, mandle mleté, mandle mleté, žloutek, vejce, cukr hnědý, likér, cukr moučkový

Přidat fotografie receptu