Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlý litý koláč s ovocem

Hodnocení receptu je 3,7 (3×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

dextra

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 25 min

40 min (15 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Velmi jednoduchý litý koláč, který zvládne i naprostý začátečník. Pokud nesypeme koláč drobenkou, pak je dobré pokládat ovoce řeznou stranou dolů, aby jeho šťáva protekla do těsta a neodpařila se.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie14 765 kJ /
3 529 kcal
Bílkoviny58,68 g
Tuky112,56 g
Vláknina15,00 g
Cholesterol 259 mg
Sodík 229 mg
Sůl1,17 g
Sacharidy562,80 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 170 °C. Krok 2: Utřeme v míse cukr, olej a vejce. Přidáme mouku a prášek do pečiva. (Kdyby bylo těsto příliš husté, zředíme trochou mléka, ale jen tak, aby nebylo moc tekuté.) Krok 3: Těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech. Krok 4: Na těsto nahoru dáme libovolné ovoce (jahody, meruňky, švestky, borůvky,...). Krok 5: Pečeme v předehřáté troubě, dokud není těsto hotové (okraje hezky zhnědnou). Kontrolujeme špejlí. Pokud se těsto na ni nelepí, je koláč hotový. Krok 6: Hotový koláč posypeme cukrem.

TIP: Jak na troubu, která peče nerovnoměrně

Zveřejněno 6. 7. 2009

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlý litý koláč s ovocem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/xGKq

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlý litý koláč s ovocem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/xGKq

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (4)

Zkoušel jsem a že mi zbyla drobenka, tak jsem ji šupl na ovoce a nemělo to chybu.:-)

michelle76: dej půl hrnku oleje:-)

Koláč je výborný! Přiměřeně sladký a křehoučký. Zkoušela jsem variantu s meruňkami a dopadl na jedničku :-)

kolik hrníčků je 10dkg oleje??? :-/

Tématické fráze:
litý koláč s ovocem, litý ovocný koláč, lity kolac, rychlý koláč, rychly tvarohovy kolac, rychlý litý koláč, rychli kolac, hrnková buchta s ovocem, koláč s ovocem, ovocna buchta s drobenkou, litý tvarohový koláč, hrnečková buchta, rychlá buchta s ovocem, litý koláč s jogurtem, ovocný litý koláč, litý rybízový koláč s tvarohem, litý tvarohový koláč s ovocem, litý koláč s meruňkami, litá buchta s ovocem, rychly ,lity tvarohovy kolač

Suroviny:
mouka polohrubá, cukr, olej, prášek do pečiva, vejce, mléko, švestky, cukr, tuk, mouka

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu