Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Krkonošská krkovice

Hodnocení receptu je 5,0 (70×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 40 min

60 min (20 min příprava + 40 min tepelná úprava)

Ačkoliv se krkovička používá spíše na minutky a grilování, výborná je i pečená. Zkuste ji připravit podle našeho receptu, s lečem, sýrem a smetanou. Jako přílohu doporučujeme brambory, vařené nebo třeba šťouchané. Výborný oběd máte na stole téměř bez práce.

Suroviny

Porce: 1 porce

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 138 kJ /
272 kcal
Bílkoviny23,03 g
Tuky15,05 g
Vláknina2,10 g
Cholesterol 60 mg
Sodík 1,42 g
Sůl3,55 g
Sacharidy10,07 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Krkovičku nebo kotletku naklepeme, osolíme, opepříme a posypeme grilovacím kořením. Krok 2: Maso položíme na pekáček, potřeme několika lžícemi leča, zasypeme hustě sýrem a zalijeme šlehačkou. Krok 3: Dáme péct asi na 40 minut.

Rozdělení vepřového masa: Jak využít jednotlivé části v kuchyni

Zveřejněno 26. 6. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krkonošská krkovice

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ngm4

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krkonošská krkovice

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ngm4

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (83)

Zdravím a díky za recept:-*.Právě jsem dala pekáček do trouby.Dávám bodík :yes:
:-K:-Q:-Q<3

zralaholka: Děkuji, snad bude chutnat :-)

V neděli jsem udělala bylo to vynikající..Uložím.<3<3<3:yes::yes::yes:

marbene: to mne moc těší :-8:yes:

Výborný receptík,pro mě z krkovice,manžovi z prsou,patří mezi naše oblíbené a je to jednoduché,což mám ráda.:-K

caarrodejka: děkuji :-)

Luxusní obídek ..... celé rodině chutnalo :yes::yes::yes:

Valis: to mne moc těší :-K

Na kolik stupňů?

Sobal: 200, ke konci přidat na maximum ;-)

A když náš pod maso pokrájené brambory, tak máš kompletní jídlo.:-D

Karel: jasně :-8

Petra: Jo, to je dobrý nápad, děkuju+ papriky jsou v obchod pěkné:-K

lubinko, kupte si loupaná rajčata v plechovce ;-)

Jana Remkova: to si raději počkám na lepší rajčata, nyní to co jsem koupila u nás to jsou spíš takové červené amarouny bez chuti, škoda vyhozených peněz:-//

lubinka: Můžeš klidně koupit rajčata a papriku, podusit to na cibuli a tím pádem nahradíš lečo :-)

hosta: Moc děkuju, to neznám, pokouknu u nás v Albertu jestli to mají.:yes::-K

lubinka: místo mraženého leča doporučuji Tompu
http://hame.cz/products/show/cs?id=2033&slug=tompa

To vypadá na velikou mňaminu, přidávám další + bod, to určitě udělám, jen mám 1 dotaz, zavařené lečo už doma nemám (snězeno), do další sezóny dobrých rajčat je ještě dlouho, mohla bych na tu krkovici dát mražené lečo ze supermarketu ?:-?:-p:-K:yes:

lubinka: Zkuste sušená rajčata a paprikovou pastu, třeba Harissu (té jen na ovonění). Je to trochu dražší než lečo, ale chuťově bezkonkurenční!

Jaroslav Vondra: To mne moc těší :-)

Jaroslav Vondra 21. 2. 2016 20:55
Moc dobré.Vnouček a manželka si moc pochutnaly já samozřejmě také.Zařadil jsem do své kuchařky.;-):-D:yes:

Helena:proč ne? Zkusim;-)

Je to veľmi dobré, ale skúste na plech nakrájať na kolieska zemiaky a potom tam dať to mäso smotanu a sýr. Obed komplet za 40 minút,,,,,:-O

Irule: Tak to jsem ráda. :-)

Pochutnali jsme si :-p:yes:

slovhanka:;-)

Bezva nápad, rychlé a moooc dobré:-)):-p:-K

jirka: Nikdy neuvádím, tedy ne většinou. Zhruba na 200 stupňů doměkka;-)

NA KOLIK STUPŇŮ SE TO PEČE, ENÍ NIKDE UVEDENO. :-/

vladimir ohalek:;-),

děkuji nemá to chybu :-p:-D

vyzera to suprovo určite to najbližšie navarim diky

kustka: No joo, kdyby ten mrazák nebyl u nás pořád plný! :-D

Vypadá to mňamózně,dávám bod:yes: a ukládám do oblíbených:-p Domácí lečo si dělám sama-dávám ho do kelímků od Ramy-nezavářím a dávám rovnou do mrazáku.Je výborné.

Fanula:jasně, lečo domácí je super:-))

Jo,jo,jo,vypadá to dobře.Uvařím ,hned jak koupím krkovičku.Ale lečo udělám svoje.No šťochané brambory k tom né?Já k tomu taky třeba třešňovej kompot.Už se těším,moje Evička (manželka 54 roků spolu)ona je na maso.:-p:-p:-p.

ála:;-)

znám to jako tatranský řízek....je tam ještě šunka a je to fakt mnamka:-p

Eva Santová: No, mám k tomu pečené brambory, ale klidně i vařené by nevadily :-)

Eva Santová 13. 8. 2015 21:14
Dobrý den,mohu mít dotaz? Toto asi není ve formě omáčky tak jakou přílohu doporučujete,vařený brambory např.? Moc děkuji

Ludmila pavlíková :;-):-p

Ludmila pavlíková 27. 8. 2014 10:32
toto papáníčko je vynikajicí:-* :-* :-* :-* :-* :-*:-* :-* :-* :-* :-* :-*

Jednoduchý a přitom naprosto vynikající recept! Je to již několikáté jídlo od paní Remkové, které jsme doma vyzkoušeli a ještě nikdy nezklamalo! :yes: Děkuji moc a těším se na další recepty! :-K :-p

zemoni: Dííky!!!:-))

Nic lepšího jsem nejedla,fakt bomba ;-)

Koubkova::-D:-D:-D:yes:

Máme dojedeno:-p:yes::-K

Tereza Blazkova: Děkuji, dnes vaříš podle mne?:-))

Jani :-), moc dobré jídlo :yes:, jenom jsem místo krkovice použila kotletu. S manželem jsme si pochutnali :-). Teď už jenom fotečka, bobík letěl už předtím ;-).

chocolate: díky moc!!!:-)

Náš dnešní (a výborný) oběd, použila jsem čerstvou zeleninu a bylo to luxusní.Dělala jsem v bravosce a kotlety předem lehce opekla, smetany se nebojte, jídlo krásně zjemní.+20

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
krkovice recepty, krkovice, recepty z krkovice, krkovice recept, obed z krkovice, krkonošská krkovička, recepty krkovice, recept na krkovici, rychlé recepty z krkovičky, krkonošské kotlety, krkonošska kotleta, rychlé recepty z krkovice, krkovička recepty, recept na krkovicku, nové výborné recepty-krkovice, rychlá krkovice, rychlý oběd z krkovice, recepty s krkovice, výborné recepty z krkovičky, recept krkovice

Suroviny:
krkovice vepřová, lečo, sýr tvrdý, šlehačka, sůl, pepř, koření grilovací

Přidat fotografie receptu