Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bohdalovský závitek

Hodnocení receptu je 4,8 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie700 kJ /
167 kcal
Bílkoviny7,83 g
Tuky1,03 g
Vláknina15,20 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 3,21 g
Sůl8,00 g
Sacharidy25,30 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Maso naklepeme, osolíme, opepříme, potřeme hořčicí. Krok 2: Mezitím si podusíme kysané zelí do poloměkka a zahustíme je syrovým bramborem. Krok 3: Na každý plátek masa dáme hromádku zelí, okurek, slaninu, klobásu a proužek červené kapie. Krok 4: Plátky stočíme do závitků a sepneme jehlou, nebo svážeme. Krok 5: Uděláme si cibulový základ, na kterém mírně orestujeme 2 lžíce rajského protlaku, vložíme na něj závitky, zalejeme vodou a dáme buď do trouby, nebo dusíme na sporáku doměkka. Krok 6: Śťávu zahustíme, lžící hladké mouky a dochutíme stroužkem česneku.
Podáváme s rýží, bramborem, popř. s knedlíkem.

Zveřejněno 22. 11. 2009

Poznámka autorky JanaDorazinova

Recept vařil i fotil můj zeť v restauraci. Já jsem jej ještě nedělala, ale chystám se na to zítra. Potom bych vložila i fotky postupu.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bohdalovský závitek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/VAlO

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bohdalovský závitek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/VAlO

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (15)

Pardon za Cestinu jen uz sem nebyl doma dlouho;-)

Klobasky se zelim ...mmmmm ...hmm ...to nikdy neurazi. A zvlast kdyz je to zabalene pjekne do stavnatouckyho masicka:-p
pardon lidicky je to basta a samo v krajich nekrajich se to dela trosku jinak steckou jezdete ochutnavat a ne jenom do vedlejsi vesnice.... s mlsnym jazykem Jerry:-K

Sodovka, díky!! Dlouho jsem tě neviděla. Já bych vlastně taky volila vepřové, ale, jak píšu v receptu, dělal to zeď v restauraci a měl s tím obrovský úspěch. Tam se hodně improvizuje a je z čeho;-) Zákazníci ho ohodnotili i nějakým tím úplatkem:-)):-D On pekl v troubě, protže jich dělal hodně, já dusila na sporáku. No a i já byla pochválená:-))

Podobné závitky s kysaným zelím a klobáskou dělám z vepřového masa. Musím říct, že jsou fantastické. Jani, příště vyzkouším tvé závitky z hovězího masa. Zelí do závitků nezahušťuji. Jenom ho vyždímám a chvíli orestuji na uzené slanince a osmažené cibulce. Pak ochutím Podravkou a cukrem. Osmažená cibulka na uzené slanince dává zelíčku znamenitou chuť. Posílám bodíka

Mňam :-p:-p :yes::yes: ;-)

...závitky vypadají fakt moc jedle...určitě vyzkouším...:yes::yes:

Vypadá skvostně :-p:yes:

Jani, paráda...:-p:-K

máš to hezké:yes:

Takže uvařeno, snězeno;-) Přidávám vlastní fotky a dobrou zkušenost, že tento závitek je téměř lepší, než španělský ptáček.;-)

Já to zítra určitě vyzkouším a přidám fotky, pokud to nějak nezmastím:-)):-D, i to se může stát. Jirka to fotil mobilem a třebaže udělal víc fotek, nemohl hostovi závitek rozkrojit, že jo:-)):-D. Ale ten recept se mi moc líbí. V hovězím zelí, to může být docela zajímavé.;-)

Jani, to je fakt bezvadný, takový jako jinačí "španělák". Já chci zrovna tento týden dělat nějakou omáčku, tak to možná bude právě tahle;-)Dávám klukům i tobě boda, ale můžu jen jednoho dohromady:-D:yes:

Som presvedčená, že je to veľmi chutné. Mám príbuznú, profesionálnu kuchárku a u tej som niečo takéto jedla, (teda, ak ma pamäť neklame) ale z bravčového - vepřového mäsa. +

Tak to bude dobrůtečka...:-p Určitě zkusím :-K.

super :yes:

Tématické fráze:
závitky z hovězího masa, hovezi zavitek, hovězí závitky se zelím, závitek, bohdalovsky veprovy zavitek, hovězí závitek se zelím, hovězí závitky recept, hovězí závitky, závitek z hovězího masa, bohdalsky zavitek, kuřecí závitek podle bohdalové, jidáše /jiřina bohdalová/, bohdslovsky zavitek, závitky jiřiny bohdalové, zelný závitek, závitek recept, závitky podle jiřiny bohdalové, kuřecí závitky podle bohdalové, zavitky podle bohdalové, vepřový závitek bohdalovský

Suroviny:
maso hovězí, hořčice, zelí kysané, brambory, okurky sterilované, slanina, klobása pikantní, kapie červená, cibule, protlak rajčatový, sůl, pepř, česnek

Přidat fotografie receptu