Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Maďarské bramborové langoše

Hodnocení receptu je 4,8 (15×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

evosheek evosheek

Středně náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie8 957 kJ /
2 141 kcal
Bílkoviny81,18 g
Tuky21,71 g
Vláknina19,60 g
Cholesterol 274 mg
Sodík 216 mg
Sůl0,46 g
Sacharidy395,35 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Brambory uvařím ve slupce doměkka, nechám je zchladnout, oloupu a nastrouhám. Krok 2: Z 50 ml vlažného mléka, droždí, špetky cukru a 2 lžic hladké mouky nechám vzejít kvásek. Krok 3: Nastrouhané brambory dám do mísy se zbylou moukou, přidám vejce, sůl, kvásek a vše zpracuji ve vláčné těsto, které je třeba nechat v teple vykynout. Krok 4: Jakmile zvětší svůj objem, rozdělím je na malé bochánky, nechám opět vykynout, poté z nich vytvaruji placičky. Krok 5: Smažím je v rozpáleném oleji po obou stranách dozlatova. Krok 6: Hotové langoše odkládám na papírový ubrousek, který odsaje přebytečný tuk. Krok 7: Poté je potřu prolisovaným česnekem, který jsem osolil a smíchal s rostlinným olejem. Podávám jako přílohu k maďarským gulášům, perkeltům a paprikášům.

Zveřejněno 12. 12. 2014

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Maďarské bramborové langoše

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gGpZ

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Maďarské bramborové langoše

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gGpZ

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (7)

Výborné !!!!!!!!!!! :-K

:yes::-p:-p:-p

Anna Bahýlová 18. 12. 2014 21:02
Do akýchkoľvek langošov zásadne hrubú múku, budú viac nadýchané, ale inak ich zbožňuje celá naša rodina

:yes:dělám je už nějaký čas a jsou nejlepší.Recept jsem získala na netu,ale už nevím co to bylo za video.Posílám bodík.

:-p:-p:yes::yes::yes:.nemám slov perfektní.:-p:-p:yes: asi je co nevidět udělám.

Langoše sú vynikajúce, ale Maďari ich nepodávajú ku gulášom. ;-):yes:

langoše mám ráda

Tématické fráze:
maďarský langoš, madarske langose, madarsky langose, bramborové langoše, recept na langoše s bramborem, madarské bramborove placky, langoše recept, langoše z bra, maďarské langoše recept, langoše madarsky recepty, madarske placky, recept na madarské langoše, recepty na langose, maďarske langose s bramborem, recpt langoše nadýchané s bramborama, madarské langoše z bramborového těsta, maďarské recepty, staroceske langoše recept, langoše všechno co mám ráda, madarska placka

Suroviny:
brambory, mouka hladká, mléko, droždí, cukr, vejce, sůl, olej, olej, česnek, sůl

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu