Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Knedlíčky s balkánským sýrem.

Hodnocení receptu je 4,7 (8×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Betina

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 029 kJ /
963 kcal
Bílkoviny31,93 g
Tuky26,36 g
Vláknina8,90 g
Cholesterol 276 mg
Sodík 133 mg
Sůl0,26 g
Sacharidy145,05 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: 4 brambory nakrájíme na čtvrtky, osolíme, zalijeme vodou a uvaříme doměkka. Krok 2: Smícháme mouku, sůl, 1 vejce, zaděláme vodou a mlékem. Těsto necháme 1 hodinu stát, pak ho rozválíme a pokrájíme. Krok 3: Dáme vařit vodu, osolíme. Když se voda vaří, tak tam škubeme kousky těsta. Vaříme 5-7 minut. Krok 4: Uvařené brambory rozmačkáme, přidáme knedlíčky, 1 lžičku sádla. Krok 5: Navrch nastrouháme balkánský sýr.

Zveřejněno 14. 1. 2010

Poznámka autorky Betina

U nás se tomu říká knedlíčky, máme je moc rádi.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Knedlíčky s balkánským sýrem.

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/BNJx

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Knedlíčky s balkánským sýrem.

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/BNJx

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (13)

Omluvam se za to co vam nejni jasne.A tobě taky Hana B.Vubec nevym co nejni jasne?:-(:-(A kdo neděla chyby?:-//

jo a Hana B. jelikož jsem to vařila, tak jsem to samozřejmě četla a přišlo mi to tak úplně jasné, proto tu jsou taky ty fotky že :-)) a přepíše se každý...

Dneska jsem si do toho dala krom balkánu ještě kousíček špeku a měkký tvaroh a to je teda bomba!!!!

Řekla bych, že ve větě "Smícháme sůl, 1 vejce, zaděláme vodou a mlékem." jen Betina zapomněla napsat mouku. Takže správně by mělo být "Smícháme mouku, sůl, 1 vejce, zaděláme vodou a mlékem."

Elizo, děkuju za vysvětlení. Podle fotopostupu to člověk nějak dá dohromady, ale podle receptu je to katastrofa.

Hani, podle fotopostupu by ti to mohlo být jasnější, tam je jasně vidět, že ze surovin, které jsou nahoře uvedené (těsto:...) se udělají knedlíčky (jsou to spíš takové utržené kousky, uvaří se a podávají na těch uvařených bramborách, posypané sýrem. :-)

Receptu bohužel vůbec nerozumím.:-S A není to má chyba. Nejdřív se píše, že brambory dáme vařit. Pak smícháme, sůl, vejce, zaděláme vodou... Ale co zaděláme vodou? Ty brambory? Jenomže o bramborách se píše i na konci postupu. Každý přidává body a chválí. Jenomže já se ptám. Četli jste recept? Víte co chválíte? Tak nesrozumitelný recept jsem na těchto stránkách dlouho neviděla.:-S

Mňam, skvělé, přikládám foutou:-!

Brambory můžete uvařit v mikrovlnce, je to hned http://www.toprecepty.cz/recept/7481-brambory--var...

Mńám vyzkouším!:yes::yes:

Mňááááám, hned jak přijedu z víkendu od maminek a babiček, tak to vyzkouším!! Už se těším:-p:-p:-p

Moje babicka delavala neco podobneho a rikala tomu uhlirina. Diky za navrat do detstvi.:yes:3:yes:

U nás se tomu taky nějak říká, ale nevzpomenu si, jak. Dělá to kamarádka, jak závařku do polévky.:yes:

Tématické fráze:
co s balkánským sýrem, vaříme s balkánským sýrem, recepty s balkánským sýrem, bramborové knedlíky sposypané sýrem, knedlíky s balkánským sýrem, s balkánským sýrem, recept s balkánským sýrem, knedlíčky z balkánského sýra, co uvari z balkanskeho syra, pokrm foutou, bramborové knedlíky s balkánským sýrem, knedlicky, rýžové placky

Suroviny:
brambory, sůl, voda, mouka hladká, sůl, vejce, voda, mléko, sádlo, voda, sýr balkánský

Přidat fotografie receptu