Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naložená vepřová kotleta

Hodnocení receptu je 4,7 (9×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Zdenka +++ Zdenka +++

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 25 min bez doby marinování

40 min (15 min příprava + 25 min tepelná úprava, bez doby marinování)

Marinované maso je po přípravě křehké a výborně ochucené. To, že se dá připravit delší dobu dopředu, z něj dělá ideální pokrm pro plánovanou akci s rodinou či přáteli. Přidejte k němu ještě vhodnou přílohu či kopec zeleninové přílohy.

Suroviny pro 8 porcí

8porcí

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 526 kJ /
365 kcal
Bílkoviny19,61 g
Tuky19,98 g
Vláknina2,56 g
Cholesterol 518 mg
Sodík 3,78 g
Sůl9,82 g
Sacharidy26,12 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Maso naklepeme. Krok 2: Všechny suroviny na marinádu smícháme dohromady. Maso v marinádě necháme naložené 2 dny. Krok 3: V den přípravy vyjmeme maso z marinády. Neosušujeme. Krok 4: Smažíme zvolna na oleji z obou stran. Krok 5: Vhodnou přílohou jsou brambory, nebo bramborová kaše. Hodí se i zeleninová příloha.

TIP: Jakou použít marinádu na vepřové maso

Zveřejněno 25. 2. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Naložená vepřová kotleta

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/z6vm

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Naložená vepřová kotleta

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/z6vm

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (10)

Doba naložení může byt delší než dva dny, z osobní zkusenosti vím ze maso je nejlepší az třeti den:-p
Omlouvám se za diakritiku, pisu z tabletu:-8

mnam:yes::yes::yes::yes::-)

:yes:5:yes:

My to zase poznáme pod názvom Diabolské rezne a je to výborné,robievam to dosť často:-p:yes:

Holky všem děkuji za komentáře:-K:-K:-K:-K:-K

Tuhle marinádu znám pod názvem Rošťáky. Recept vyšel asi před 8 lety v kalendáři Frekvence 1 a vzápětí na různých kuchařských serverech. Myslím, že recept na Rošťáky tady je. Čím déle je maso naloženo, tím je lepší.:-p Tento recept často dělají maminky pro své „hladové ratolesti“, které bydlí přes týden na internátě nebo kolejích. Maso s marinádou dají do zavařovací láhve a ratolest si může každý večer výborné masíčko udělat. Zvládne to i antitalent na vaření.:-D Naložené maso je orestované za 2 minuty. Příloha nejenom brambory, ale i rýže, nebo třeba jenom chléb + zelenina. Posílám bodíka :yes:.

To znám a je to dobroučký. Někdy nechávám maso naložené i dýl než dva dny:-) Zaslouženě bod:yes::yes::yes::-K

Zdeni - vypiš tam tu lžičku, takhle to vypadá na půl litru;-);-),jinak tě obdivuju za výdrž, u nás takhle dlouho naložené maso ani nevydrží :-D:-D ale věřím, že čím dýl, tím líp

soli je tam jen 1/2 lžičky a já osobně jsem to měla naložené ještě dýl a bylo to dobré ale nechtěla jsem to jsem psát kvůli komentářům.;-(

Zdeni, mrkni se na množství soli v ingrediencích ;-);-) a 2 dny mi připadá dost dlouhé ;-)

Tématické fráze:
vepřová kotleta, veprova kotleta recepty, naložené vepřové maso, vepřová kotleta recept, vepřová kotleta nejlepší recepty, výborná veprová kotleta, recepty z vepřové kotlety, jak naložit vepřové maso, naložené vepřové maso recepty, vepřové maso recepty kotleta, recepty veprova kotleta, nejlepší recepty z vepřové kotlety, vepřová kotleta recepty pro začátečníky, naložení vepřového masa, vepřové maso naložené, naložené vepřové maso v majonéze, naložená vepřová panenka, jak naložit kotlety, nejlepší recept na vepřové kotlety, roštáci vepřové maso naložené

Suroviny:
řízek vepřový, olej, vejce, omáčka worcesterová, hořčice plnotučná, koření polévkové, sůl, solamyl, pepř mletý, česnek

Přidat fotografie receptu