Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kuřecí stehýnka v koprové omáčce

Hodnocení receptu je 4,5 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

HankaPu HankaPu

Středně náročný

Doba přípravy 65 min Doba přípravy: 5 min Doba tepelné úpravy: 60 min

65 min (5 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Suroviny

Porce: 6 porcí

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie10 621 kJ /
2 539 kcal
Bílkoviny147,60 g
Tuky201,61 g
Vláknina2,52 g
Cholesterol 474 mg
Sodík 2,39 g
Sůl6,10 g
Sacharidy32,16 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Ve velké pánvi rozehřejeme máslo a maso na něm restujeme ze všech stran dohně Krok 2: Poté je vyjmeme a odložíme stranou. Krok 3: Do pánve vložíme jarní cibulku, chvilku restujeme, přidáme kopr, citronovou šťávu a stehýnka, osolíme a opepříme, dále přidáme očištěnou mrkev, kostku vývaru a vše zalijeme vodou. Krok 4: Přivedeme k varu a na mírném ohni dusíme pod pokličkou asi 40 minut. Krok 5: Potom vyjmeme maso a mrkev tak, aby se nerozpadly a přemístíme na předehřáté talíře. Krok 6: Kukuřičný škrob rozmícháme s vodou a přidáme do pánve ke šťávě. Krok 7: Za stálého míchání prohříváme dokud omáčka nezhoustne. Krok 8: Nalijeme na kuře a ihned podáváme třeba s rýží.

Zveřejněno 27. 2. 2010

Poznámka autorky HankaPu

Tohle není klasická bílá koprovka, ale je moc dobrá, taková pikantní a řekla bych že i dietní.

Zdroj: Dušené pokrmy

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí stehýnka v koprové omáčce

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pZZ2

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí stehýnka v koprové omáčce

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pZZ2

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (6)

velmi zaujimaveeee :-O a kraaasne fotky :) je sa aj ocami ako sa hovori a toto by som si hned dala :yes:

Hani,moc hezké fotky.:yes:Ukládám na vyzkoušení.Kopr mám ráda,ale tohle by mně nenapadlo.Máš za 1. a přidám bodík.:yes::yes::-))

Už jsem myslela, že to přejdu, se smetanou bych kuřecí a kopr asi nedělala, ale tohle je příjemné :-p:-p:yes::yes:

Hani:-), máš to moc hezké a tu vůni kopru cítím až přes monitor.:yes:

:-K:-KHani, ten recept je moc pěkný, je to bez smetany, to je fajn. Vyzkouším co nejdřív. Fotky moc pěkné.:yes::yes::-D

Super nápad ;-);-);-)

Tématické fráze:
koprová omáčka s kuřecím masem, maso ke koprové omáčce, koprovka s kuřecím, koprová omáčka z kuřecího masa, koprová omáčka pro začátečníky, kuřecí stehna omáčka, kuře s koprovou omáčkou, koprová omáčka s kuřecím, koprovka z kuřecího masa, koprová omáčka s kuřetem, kureci s koprem, kuřecí koprovka, omáčka z kuřecích stehýnek, maso v koprové omáčce, kureci omacka s koprem, kuře s koprová omáčka, koprovka s kuřetem, kureci na kopru, kuřecí stehýnka, kuřecí z koprem

Suroviny:
stehno kuřecí, máslo, kopr, škrob kukuřičný, voda, cibulka jarní, mrkev, vývar drůbeží, voda, šťáva citronová, sůl, pepř bílý

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu