Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Papriky"co lednice dala"

Hodnocení receptu je 4,8 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

lemarti

Snadný

Suroviny

Porce: 6 kusů

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie7 013 kJ /
1 676 kcal
Bílkoviny83,43 g
Tuky102,98 g
Vláknina19,20 g
Cholesterol 478 mg
Sodík 1,44 g
Sůl3,34 g
Sacharidy94,62 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli, špek, okurky, mozarellu a bazalku nakrájíme na kostičky. V míse smícháme s mletým masem, přidáme vejce, sůl a pepř. Papriky rozpůlíme, zbavíme jadérek. Krok 2: Dovnitř vložíme šunku, na kolečka nakrájený pórek. Ze směsi masa uděláme kuličky. Do každé papriky dáme dvě s tím, že uprostřed necháme trochu místa na rajčátko. Krok 3: Do místa nalijeme trochu smetany tak, aby z papriky nevytekla a dáme rajčátko. Na každou masovou kuličku dáme půl lžičky zakysanky. Krok 4: Brambory omyjeme, osušíme nakrájíme na čtvrtky, dáme do misky a smícháme s olejem a grilovacím kořením. Společně s paprikami dáme na plech. Troubu rozpálíme na 180°C a pečeme 35-45 minut.

Zveřejněno 12. 3. 2010

Poznámka autorky lemarti

Suché to není, v paprice zůstane všechna štávička. Masové směsi je víc, tak udělám zítra ještě karbanátky.

Potřebovala jsem opět vyprázdnit lednici a tohle jsem tak nějak vykouzlila:-)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Papriky"co lednice dala"

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/79OG

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Papriky"co lednice dala"

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/79OG

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (10)

Paráda:yes::yes:Z vlastní zkušenosti vím,že zbytková jidélka jsou jasně nejlepší a člověk nikdy neví,co z toho vznikne.Fotky taky super;-):-K

souhlas s Irrenkou;-)recept je pěkný,fotečka krásná a tak nebodovat by nebylo fér.;-):yes:+1:-K

Je mi jedno kdo co říká o bodování, ale stejně ti ho musím dát:yes:
Nevyzkoušela jsem to, ale už podle fotek a ingrediencí prostě musí chutnat skvěle:-p:-p

Leni:-Kje vidět, že máš v krvi kreativní svět, je to radost pohledět:-K a tak uděluji 8.mý bodík za prima receptík;-):yes:

:yes::yes:+7

Výborný nápad;-):yes:

:-p:-D:yes:

Leni, jsi šikulka. A je vidět, že máš fantazii a měla by z Tebe radost i BABIČKA od Boženy Němcové, jaká jsi šikovná hospodyňka, že nic nepřijde nazmar. Posílám Ti bodíka :yes::-):-K:-p

otvorila som chladnicku a co dala..."nam lednice take nedala" :-D:-D ... srandujem, vyzera to veeeelmi jedlo :yes:

Moc dobře jsi kouzlila ;-):-p:yes:

Tématické fráze:
co s paprikama, co z paprikama, recept líná hospodyňka, co z paprik, líná hospodyňka, co s paprikou, co z papriky, mozarella šunka porek smetana, mozarella mleté maso, schwarzwaldské knedlíky, "líná hospodyňka", líná hospodyňka recept, babicovy dobroty brambory rajské okurky pečeme, recepty lednice, babicovy dobroty rajska omacka z mletym masem

Suroviny:
paprika čerstvá bílá, maso mleté, pórek, vejce, cibule, špek, okurky sterilované, sýr mozzarella, šunka sušená, bazalka čerstvá, rajče cherry, smetana zakysaná, smetana ke šlehání, brambory, koření grilovací, olej

Přidat fotografie receptu