Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Průhledný moučník

Hodnocení receptu je 4,7 (11×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Bibinka Bibinka

Náročný

Doba přípravy 30 min Doba tepelné úpravy: 30 min

30 min (30 min tepelná úprava)

Suroviny

Porce: kolem 20 kousků

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie8 039 kJ /
1 921 kcal
Bílkoviny45,54 g
Tuky28,68 g
Vláknina11,20 g
Cholesterol 777 mg
Sodík 424 mg
Sůl1,59 g
Sacharidy364,70 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Celá vejce vyšleháme s cukrem na nejvyšší obrátky ručního šlehače do pěny, pak už jen vařečkou vmícháme mouku s práškem do pečiva a kakaem. Krok 2: Dáme na pečící papír, na 2/3 plechu(běžného) a upečeme-je to tak za 15 minut, podle trouby. Krok 3: Mezitím si uvaříme pudink se zbylé šťávy z kompotu kterou dolijeme do 400 ml mlékem. 200 ml dáme vařit a v dalších 200 ml rozmícháme pudinkový prášek. Hotový pudink dáme vychladnout. Krok 4: Po vychladnutí přidáme k pudinku tvaroh, vanilkový cukr, 2-4 lžíce cukru, prošleháme a natřeme na vychladlý korpus. Krok 5: Na krém poskládáme pokrájené ovoce na menší kousky. Krok 6: Navrch dáme připravenou, trochu prochladlou a bezbarvou želatinu, kterou pěkně rozetřeme na ovoci Krok 7: . Pak krájíme na čtverce.

Zveřejněno 12. 3. 2010

Poznámka autorky Bibinka

Takové moučníky jsou u nás velmi oblíbené, tak je zkouším dělat pokaždé trochu jinak. Je to osvěžující!

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Průhledný moučník

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/08OG

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Průhledný moučník

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/08OG

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (7)

Právě jdu dělat. Tento recept jsem už myslím jednou dělala a je naprosto vynikají, musí se nechat odležet, teď jdu dělat znova doufám, že se povede popřípadě přidám i fotku :-)) :yes: :yes: :yes:

Výborná klasika. Určitě vynikající.:yes::-D

:yes:dobrůtka+7

Bibi:-Kno jak mi toto mohlo uniknout:-Ojasný 6.tý bodík letí a ukládám:yes:

Jdu něco péct:-(( :-)):-D:-D nádhera, Bibi:-p:yes::yes:

:-p:yes::yes:

:yes:mnamka

Tématické fráze:
merunková buchta s rosolem, oblíbené moučníky, jahodová buchta s rosolem, buchta s ovocem a rosolem, pruhledni kolac, piškotová buchta s rosolem, meruňková buchta s tvarohem, oblíbený moučník, pruhledny kolac s ovocem, jahodova buchta s tvarohem, pruhledna buchta, smetanové pokušení s ovocem, průhledný koláč, moučník - š´táva z kompotu +pudink, piškotová buchta s ovocem a rosolem, moučník s banánem, merunkova buchta s zele, merunkova buchta z rosolem, buchta s ovocem navrchu, skleněné řezy s jahodama a želé

Suroviny:
vejce, cukr, cukr vanilkový, mouka polohrubá, prášek do pečiva, kakao, pudink smetanový, mléko, šťáva z kompotu, cukr vanilkový, tvaroh měkký, cukr, želatina

Přidat fotografie receptu