Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Krémový velikonoční beránek

Hodnocení receptu je 5,0 (31×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jaaja Jaaja

Snadný

Doba přípravy 95 min Doba přípravy: 50 min Doba tepelné úpravy: 45 min

95 min (50 min příprava + 45 min tepelná úprava)

Pokud máte v oblibě krémové moučníky, zkuste si upéct beránka podle tohoto receptu. Obě poloviny upečené každá zvlášť se k sobě spojí lahodným kakaovým krémem a beránka nakonec jednoduše ozdobíte špičkami ze světlého krému.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie23 223 kJ /
5 551 kcal
Bílkoviny87,45 g
Tuky204,16 g
Vláknina7,52 g
Cholesterol 1,58 g
Sodík 1,02 g
Sůl2,51 g
Sacharidy816,27 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Formu na beránka vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Včas zapneme nahřívat troubu na 170 °C. Krok 2: Změklou Heru utřeme s cukrem a postupně zašleháme vejce, jedno po druhém. Do utřené hmoty vmícháme rum, mouku, ořechy, kandované ovoce, pokud je třeba, zředíme trochou mléka. Krok 3: Pečeme zhruba 45 minut, v obou částech beránkové formy zvlášť, abychom měli dvě půlky. Do trouby je dáváme zároveň. Upečenost kontrolujeme špejlí, kterou zapíchneme do beránka a po vytažení musí být suchá. Krok 4: Potom lehce zarovnáme horní části, aby byly rovné a šly k sobě dobře slepit. Krok 5: Krém na slepení: Vejce, cukr a vanilkový cukr ušleháme ve vodní lázni a a vychladlé zašleháme ručním mixérem do másla. Přidáme kakao nebo oříšky nebo tresť. Záleží na každém, já dávám kakao. Krok 6: Krému na plnění je hodně, část necháme neobarvenou kakaem a ke konci zarovnáme lehce nesrovnalosti na beránkovi, které se občas stanou při vyklápění z formy a kakaový spoj ještě přetřeme bílým krémem. Krok 7: Krém na zdobení: Z mléka, Maizeny a vanilkového cukru uvaříme hustou kaši. Krok 8: Máslo a cukr ušleháme do pěny a po částech vešleháme vychladlou kaši. Krok 9: Tímto krémem nazdobíme celého beránka. Očička a nosánek děláme buď z lentilek, pokud jsou doma, jinak z rozinek, kandovaného ovoce, jak kdy.

TIP: Velikonoční symboly v naší kuchyni

Zveřejněno 13. 3. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krémový velikonoční beránek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Eq1K

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krémový velikonoční beránek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Eq1K

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (30)

zajímavý nápad :-8

jak dlouho a na kolik stupnu se prosim beranek pece v keramicke forme?

Martivavrova: omlouvám se, nebyla jsem dlouho na počítači, já ho peču na 170 st a zkusím špejli, dávám do každé formy zvlášť, do trouby jdou zároveň, po vychladnutí lehce seříznu a slepim krémem

Nazdobeného beránka mám v lednici, jako každý krém v teple změkne, nerozpustí se, to ne, ale je to jako když máš dort, krém je měkší, v lednici je úplně tuhý

vydrží mi ten krem na beránkovi??aby neztekl,přemyšlím jestli ho dát na beránka ráno,či už ted večer a šoupnout kdyžtak do lednice...

ten beránek je nádherny si šikovná kuchařka dávám bodík:-K

www.toprecepty.czjeto prostě moc dobré nemáto chybu ??????
:-K:-K:-K

Jaaja:-K to je :-Oparáda:-p, posílám 16.tého boďana:yes:;-)

Krásné zdobení, krásný čumáček, no prostě nádhera :-!:-! a 15. bodík:yes::yes:+

Klaním se nad zručností. Tohle bych já nikdy !!! nedokázala. Za 15 :yes::yes::yes:

Děkuji Danko, už jsem opravila :-)

Jani, ten vypadá jako živý, nádhera:-p+14:yes::yes:

Překrásný..:yes::yes::yes:

Ten je krásný...:-K

Jani,za plněného beránka ti posílám velký bodík :yes:. Škoda, že v nadpisu chybí důležité slovíčko = NAPLNĚNÝ. Receptů na klasické velikonoční beránky je hodně. A tento tvůj se v nich ztratí. Na tvém místě bych opravila název receptu. ;-) Např. "Beránkový dort", "Plněný velikonoční beránek - dort", "Velikonoční beránek plněný vanilkovým krémem"....:-))

To je fakt umělecké dílo, nemohla bych do toho kousnout dřív, než bych pozvala všechny známé, aby si ho prohlídli!!:-)):-)):yes::yes::yes:

Holky a kluci moc děkuji. Tento byl dělaný loni celkem fofrem, protože jsme odjížděli na hory. Ještě někdy mu dávám do pusenky květinku a dospodu na tác něco zeleného ... zkrátka mám víc času, tak i fantazie. Uvidíme letos :-) Doufám, že přibudou další fotečky od vás ;-)

No, ten je ale nádherný:-K:-K. Já taky peču ve dvou půlkách a pak slepuju krémem a navrch ho poleju čokoládou. Ale takto ozdobený je krásnější. posílám bodík:-)):-K

Je nádherný a mně by bylo líto ho sníst;-(:-K

a toto je fakt vynikajuci napad.....a ako cathleen piše...nádherný ksichtík

:-))má krásný, milý ksichtík:yes:

Tento beránek je ze všech beránků, které jsem kdy viděla nejkrásnější. Nikdy mě nenapadlo péct ve formách oddělěně. Díky za nápad. Vyzkouším :yes:6:yes:

Posílám další bodík:yes:. Beránek je opravdu krásný.

Jaajo, to je beránek jako umělecké dílo:-! Moc se mi líbí a tak máš ode mne 4.boda:yes:

Moc hezký beránek :-):yes:+3

Je moc pěkný.

hezký beránek :yes: +2

Ano, je to v podstatě takový beránkový dort:-)
a to proto, protože u nás se "suchý" nikdy nesnědl, jedině s litrem šlehačky a stejně to nebylo ono.

:-O:yes::-K BERÁNKOVÝ DORT..

To vipadá :yes: dobře:yes:

Tématické fráze:
zdobení beránka, krém na beránka, velikonoční beránek zdobení, zdobeni velikonocniho beranka, velikonoční beránek s krémem, velikonoční beránek, krém na velikonočního beránka, plněný velikonoční beránek, zdobení beránků, velikonoční beránek recept, velikonoční nápady zdobeni beranka, zdobení velikonočních beránků, plněný beránek, velikonoční beránek plněný, beranek zdobení, krem do beránka, beránek zdobený krémem, recept na velikonočního beránka, beranek s kremem, zdobený beránek

Suroviny:
tuk hera, cukr krupice, mouka polohrubá, rum, vejce, rozinky, ovoce kandované, ořechy, tuk, máslo, vejce, cukr, cukr vanilkový, kakao, mléko, cukr vanilkový, škrob kukuřičný, máslo, cukr moučkový

Přidat fotografie receptu