Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Křehký makový koláč

Hodnocení receptu je 5,0 (59×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Hella Hella

Středně náročný

Doba přípravy 80 min Doba přípravy: 50 min Doba tepelné úpravy: 30 min

80 min (50 min příprava + 30 min tepelná úprava)

Tak tohle je něco pro milovníky máku! Křehký koláč s makovou náplní je ideálním receptem pro začátečníky. Hotový ho máte do hodiny se vším všudy. Náš tip: koláč je hodně sladký, je tedy možné cca 50 gramů cukru z receptu na těsto i náplň ubrat. Na polevě ale naopak určitě nešetřete!

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie22 506 kJ /
5 379 kcal
Bílkoviny111,35 g
Tuky267,85 g
Vláknina53,30 g
Cholesterol 640 mg
Sodík 403 mg
Sůl0,92 g
Sacharidy604,12 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Z mouky, obou cukrů, másla a žloutku zpracujeme drobenku. Polovinu drobenky vsypeme do tukem vymazané formy a přitlačíme ke dnu. Krok 2: Na náplň z pudinkových prášků, cukru a mléka uvaříme hladký pudinkový krém. Do hotového pak přimícháme mletý mák a necháme vychladnout. Krok 3: Mandarinky necháme okapat a pak je do náplně přimícháme společně se sněhem, ušlehaným ze zbylého bílku a vanilkového cukru. Náplň naneseme na drobenkovou vrstvu, uhladíme ve formě a nahoru nasypeme zbylou drobenku. Krok 4: Vložíme do vyhřáté trouby a pečeme na 180 °C dorůžova, tj. přibližně asi 30 minut. Krok 5: Moučkový cukr s citronovou šťávou utřeme na bílou polevu a ozdobně jí nakapeme na hotový horký koláč. Poleva je na koláči velmi dobrá, můžeme jí dělat i z dvojnásobné dávky. Můžeme případně ještě dozdobit několika dílky mandarinky.

Zveřejněno 28. 3. 2010

Poznámka autorky Hella

Můžeme péci v kulaté formě, ale lépe se krájí, pokud pečeme ve čtvercové. Toto je pečené v dortové formě o průměru 28 cm, koláč je vysoký 3,5 cm.

V původním receptu je celkem o 150 g cukru více. Přesto je moučník dost sladký a je možno ještě dle uvážení minimálně 50 g ubrat, jen na polevě nešetřit.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Křehký makový koláč

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/J82y

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Křehký makový koláč

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/J82y

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (32)

Koláč je výborný, cukr jsem ubrala.

:-)<3 určitě udělám - díky za pěkný recept :-K

Paní Hello, tak včera jsme koláč upekli. Skvěle se peče s dětma. Makové koláče dělávám, ale kombinace máku a pudinku mě nenapadla. Ale měla jsem "velký" problém v době, kdy hotový koláč chládnul na okně. Neuhlídala jsem ho a ještě když byl vlažný tak byla půlka pekáče přímo sežraná. Byl naprosto vynikající. A též je super, že není nikterak složitý. Děkuju za recept. :-K :-K :-K

Přidávám fotku a chválím za recept, moc dobrý + super potravina na vápník, děkuji

Děkuji za super recept,:yes::yes::yes::yes:

úúúúžasný, výýýborný, díky za recept

To je bezkonkureční moučník:yes:

jdu péct podruhé a dávám zasloužený bodík :-K:-K:-K:yes::yes::yes:
To je tak hnusně dobrý, že navzdory cukroví všude kolem se na to musím vrhnout:-D:-D:-D

Děkuji za recept, upekla jsem a byl vynikající, díky mandarinkám je koláč několik dní šťavnatý a mák není po dvou dnech suchý.Moc nám chutnal a dávám velký BOD!:yes::-)

:-p:yes::yes:

Ten vypadá suprovně.:yes::-K Určitě na neděli vyzkouším.:-)

Nádhera - koláček i kaktus :-K. Ukládám a bodík posílám :yes::yes:

Vypada nadherne :-p

krásná práce :yes:

uz si ukladam do oblibenych....vypada dost namkozne ;-)

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
makový koláč, mákový koláč s pudinkem, kolac makový, makové šťavnaté řezy, německý makový koláč, makovy kolac recept, makove kolace, makový koláč se sněhem, makový koláč s drobenkou, makovy koláč s citronovou polevou, recept na makovy kolac, makové moučníky, makový koláč s povidly, makový moučník, makovej kolac, makovi koláč, top recepty makový koláč, makovy kolač s posypkou, makovy kolac bez mouky, makový koláče

Suroviny:
mouka polohrubá, cukr krupice, cukr vanilkový, máslo, žloutek, tuk, mléko, pudink vanilkový, cukr krupice, cukr vanilkový, bílek, mák mletý, kompot mandarinkový, cukr moučkový, šťáva citronová

Přidat fotografie receptu