Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Hovězí na žampionech

Hodnocení receptu je 5,0 (136×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

maris maris

Snadný

Doba přípravy 80 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 60 min

80 min (20 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Oblíbený recept pro všechny milovníky hub. Pokud jste z lesa přišli s chudým košíčkem, zkuste hovězí plátky s žampiony. Dušené maso ve vývaru krásně zkřehne, žampiony a slanina dodají příjemnou chuť i vůni.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 363 kJ /
1 043 kcal
Bílkoviny122,38 g
Tuky49,37 g
Vláknina14,50 g
Cholesterol 270 mg
Sodík 1,06 g
Sůl2,50 g
Sacharidy21,15 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nakrájíme cibuli nadrobno, slaninu na kostičky, maso na větší kousky. Krok 2: Na trošce oleje rozehřejeme slaninu a zpěníme cibuli. Přidáme maso, zprudka opečeme, osolíme, opepříme, přidáme papriku, zalijeme vývarem a dusíme doměkka. Krok 3: Hotové maso vyjmeme, do šťávy přidáme na větší kousky nakrájené žampiony, zahustíme moukou, rozšlehanou v trošce vody a necháme provařit. Krok 4: Vložíme zpátky maso a prohřejeme. Krok 5: Na talíři posypeme cibulovou natí. Podáváme s knedlíkem nebo rýží.

TIP: Jak připravit přílohovou rýži

Zveřejněno 3. 6. 2009

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Hovězí na žampionech

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lOmJ

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Hovězí na žampionech

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lOmJ

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (133)

ML92Pu: moc děkuju za komentář i za fotku, mám radost:-K

Dnešní neděli oběd. Budeme to mít i zítra do práce. Super

Dobrý den, přidávám fotečku. Je to moc dobré jídlo :-)

tkuruc: moc mě to těší, děkuji:-K

Díky za recept, jedli jsme to tři dny, první den s rýží, druhý s těstovinami a třetí s bramborem. Dělal jsem to z hovězí krokovice. Co mě ale zajímá, abych se obohatil v kulinářských dovednostech, proč se maso má vyndat? Já ho nevyndal, přidal žampiony, zahustil a dovařil dvacet minut, aby nebyla cítit mouka. Je to, aby maso nebylo příliš rozvařené? Jinak fakt výborné. Měl jsem kachní sádlo a kachní výpek, tak byl tuk a bujon na světě, bylo to zajímavé ;-). Ještě jednou díky ;-) :yes:

Romario: moc děkuji za milý komentář i za fotku:-K

Dnešní výborný oběd, rodinka si pochutnala :yes::-)

MamlajdaD: moc děkuju, udělala jsi mi radost;-):-K

Skvělý recept, moc jsem si pochutnala!:yes::yes::yes:<3:-K:-D Přidávám foto, jestli nevadí? ;-) Původně jsem chtěla dělat v pomaláči, ale když jsem měla udělaný základ, tak už se mi nechtělo mazat i pomalý hrnec. Tak jsem dusila v té hluboké pánvi na dvojku asi 4 hoďky. Výsledek - úžasné jídlo! Díky moc, zase někdy udělám:-! ;-):-D Zdravím! :-K:-K:-K

maris: Postup na svíčkovou ? V tomto receptu není o kořenové zelenině ani zmínka :-)toprecepty.cz

vanessa: už je dávno opraveno;-)

Marie Švarcová 13. 2. 2017 20:44
:yes: :yes: bezva - už mám na to chuť, vývar mám v mrazáku a ještě přidám trochu sušených mletých hub to budě mňamka

Marie Švarcová : Maruško, určitě si pochutnáte:-)

Vidím, že recept už je tady dlouho, ale zajímalo by mně, jaká zelenina /v popisu práce/ se přidává, když v surovinách žádná uvedená není. Ale všichni chválí! Jak a podle čeho jste vlatně vařili?:-((:-((

Libuše: tak to je další recept, kde došlo k záměně, popis samozřejmě není na hovězí na žampionech. Nahlásím to adminům, díky za upozornění.:-) To vypadá jako postup na svíčkovou...

kikisek, zdeňka - děkuji:-)

jo tenhle recept dela tata a je hrozne cool uz vim odkad to ma nejlepsi takhle to mam nejradeji!!

Teda fakt boží, manžel uvařil a opravdu supeeeeer, všem doporučuji:yes:

jiri flek: díky:-), smetanu určitě můžete přidat, někdy to tak taky dělám, je to jemnější a moc dobré;-):-)

jiri flek 4. 4. 2015 08:48
vyborne jidlo jen bych se chtel maris zeptat jestli je mozne tu dobrou stavku zjemnit trochou smetany jake by to potom bylo

Funguska: mám radost, že chutnalo;-):-)

:yes: vyborny :yes:

maiva: děkuju:-K

:yes:

.

Lisa, jeden se nestačí divit:-Ozrovna např. Maris je z těch, kteří umí:yes: a mají spolehlivé recepty, ne blafy:-S

Vývaru dělám každý týden velký hrnec a zamrazuji do krabiček, abych měla vždy k dispozici. Vážně myslíte, že když napíšou na kostce, že je bez přidaného glutamátu, že je skutečně bez glutamátu? Je bez PŘIDANÉHO glutamátu. Dnes už to výrobci umí ošidit tak, že ten glutamát nějakým způsobem vyrobí přímo v bujónu, takže ho nepřidávají. Viděla jsem o tom reportáž, ale nepamatuji si přesně, jak to dělají. A k hovězímu na žampionech není nutno přidat vývar ani kostku. Je to výrazné samo o sobě. Dnes už mají lidi bohužel tak otupělé chuťové buňky, že si do každé polévky lejí kvanta magi a jídlo bez masoxu jim nechutná. Je to velká škoda, protože pak každé jídlo chutná stejně.

maris: No, Lisa pláče hezky, ale na špatném hrobě, tady je mnoho jiných a výraznějších adeptek na "masoxovou královnu" :-))

zizala:;-):-D, díky

maris: :-)) Byla jsi rychlejší.

Lisa: No, Maruška zrovna vařit umí :-):yes: Ono je to spíš o chuti, o zvyku.

Lisa: asi Vás to překvapí, ale myslím, že vařit umím, vývar udělat umím určitě.:-)) Recept jsem sem dávala už v roce 2009, kdy ještě nebyla taková hysterie ohledně bujonových kostek, ale už byly k dostání bez glutamátů a jiných látek, kvůli kterým jsou tak zatracované:-) Jak často vařite dobrý domácí vývar, máte ho opravdu vždy k dispozci ?

Proč bujónová kostka? Kdo neumí vařit, dá do jídla bujón, podravku a podobné nesmysly.

Dobrý den!
Chci se zeptat jak docílim takové krásné barvy omáčky.Recept je naprosto úžasný a fotka ještě lepší.Vypadá to lákavě.Určitě vyzkouším.:yes::yes::yes:

Jéžkote, teď to na mě mrklo z "náhodných" - šmajrá, já slintám jak bernardýn :-O:yes::yes::yes:

:-p:-K:yes:

heluta: děkuju,:-K jasně, že žampiony jen čerstvé,:-) ty konzervované jsou jako gumové:no:

super , u nás to jde s rýží a žampiony jedině čerstvé .:yes::yes:

Jana Remkova: Jani, díky moc:-):-K

Irule: moc děkuju za vyzkušení a za krásnou fotku;-):-)

bylo to moc dobré, pochutnali jsme si, děkuji Maris.;-):-p:-p:yes:

Maruško, vědoma si toho, že jsem opět přidala foto a rozhodně nechci, aby sis myslela, že nám to podruhé nechutnalo :-D, tak ano, chutnalo, aspoň teda Láďa tahle jídla miluje. Tentokrát jsem podusila kližku a k tomu udělala tarhoňu;-)

Pavla: je to tak, jsou čerstvé, z konzervy nepoužívám;-):-)

Pavla: podle mě, čerstvé jsou lepší,těm v plechovce jsem na chuť nepřišel;-)

Ahojky,chci se zeptat,zda žampiony čerstvé nebo v plechovce,děkuji

ivulinka: moc děkuju, nejen za vaření, ale i za krásnou fotku;-):-), udělala jsi mi radost, díky!:-K

Maruško, bylo to výborné:yes::-!:-K a nenáročné na suroviny, takové jednoduché recepty mám nejradši. Akorát u nás jako příloha vedou těstoviny.
Díky za inspiraci, přiděluji bod a přidávám fotku:-K

Breberunda: já děkuju Tobě za vyzkoušení, moc jsi mě potěšila;-):-)

Výborné papáníčko, mooc jsme jsi celá rodina pochutnali. Díky za recept a posílám bodík :yes:;-)

yanull: yanullko, děkuju:-), je to klasika, která nezklame;-):-)

Maruško, takto udělám líčka a posílám 50. bodíčka :-p;-):-K:yes:

Jednoduché a výborné :-)

Vlasta: Vlasto, mám radost, že jste si tentokrát vybrala tento recept a že jste spokojená. Díky:-):-K

Díky za skvělý recept!!!!! Vždycky ,když potřebuju inspiraci hledám tady a ještě jsem se nesklamala..... Díkyyyyy:-)):yes:

Všem moc děkuju za vyzkoušení a mám radost, že chutnalo:-p:-)

Udělala jsem s těstovinami a výborně jsme si pochutnali :-) Děkujem za receptík:-)

Výborné, jen jsme zrovna neměli hovězí ale vepřové to nahradilo, moc děkuji za inspiraci všichni vylízali talíře ;-).:yes:

maris: Já se strašně omlouvám!!! Víš, že to není můj styl nic nenapsat!:-D Maruško, bylo to skvělé, klasika, která nikdy nesklame;-) Víš, je tam Láďova noha, tak jsem to přidala a pak teprve koukám..ježkovy oči:-O a honem pryč!:-D Zapoměla jsem, že je tady novinka, která ti to nahlásí!:-D:-D:-D:-D

maris: :-D:-D Remková je poděs.. beztak na komentík zapomněla:-8:-D:-D:-D:-D
tohle mám v plánu na příští sobotu, resp. v pátek.. v mrazáku mám poslední balíček hovězích líček a nechám pracovat pomalého frajera;-):-D

Jani Remková - děkuju za přidání krásné fotky, nic nepíšeš, tak jen doufám, že chutnalo;-):-)

jirka: no to jsem moc ráda:-), se smetanou jsi to ještě vylepšil :-p:yes:

dopadlo to dobře,jen sem tam přidal trochu smetany,:-K chutná:-)

díky,pak dám vědět jak to dopadlo:-)

jirka: celý sáček by byl moc - dej cca 2 lžičky:-)

jirka: celý sáček by byl moc - dej cca 2 lžičky:-)

zkouším to a jen nevím kolik té papriky , celej sáček?

zuz.ana: moc děkuju za milý komentář a mám radost, že chutnalo:-)

Super recept, manžel se olizoval až za ušima, moc děkuji.;-) :-K A co se týče popisku, naprosto skvěle napsaný pro všechny inteligentní lidi, takže teda fakt nevím, jak by to šlo napsat podrobněji, prosím Patrika o vysvětlení. :-D

Omarek: Děkuju !!:-):-K

Moc dobré :) a jednoduché. S rýží a přítel se jen oblizoval ;-):yes:

už to bublá v hrnci:-pbodík posílám a fotku taky přidám:-):yes:

petromila: děkuju za vyzkoušení:-)

Vařila jsem to nedavno podle Vašeho receptu. Jako přílohu jsem zvolila rýži a bylo to výborné! S manželem sme si pomlaskávali :-*

Seares: děkuju:-K, doufám, že rodiče budou spokojení;-):-)

Maris: Velká dobrota, už dlouho jsem něco takového chtěla uvařit, ale pořád ty recepty nebyly to pravé ořechové(jsem začátečník, ale snaživý a vcelku úspěšný:-8), až mi padl do oka ten Tvůj...v neděli přijdou manželovi rodiče na oběd, jsem si jistá, že s tímto receptem je jistě neurazím!!! :-p:-K
Chocolate: A díky Tobě jsem měla masíčko pěkně měkoučké a šťavňaťoučké :-8...děkuji za poznámky "pod čarou" :-)

Maris, vařila jsem už vícekrát, ale konečně vyfotila. Skvělý recept! :-K:yes:+

chocolate: děkuju:-K. Recept je tu už dlouho a dnes bych ho asi taky napsala podrobněji. ;-)

Recept je výborný a Maris je skvělá kuchařka:-K.
Na druhou stranu je pravda, že pro někoho, kdo s vařením začíná, není recept úplně jednoduchý.Já bych třeba doplnila info, že hovězí maso je třeba dusit cca 1,5-2 hodiny a mouku v záklechtce je nutné provařit dvacet minut.To jsou věci které my, vařící již delší dobu, bereme jako samozřejmost, ale kuchař-začátečník to vědět nemusí.
Maruško:-K, není to v žádném případě míněno jako kritika.

Taky nějak nechápu, co jako "paní" Maris napsala nesrozumitelně! Vždyť je to stručné, ale naprosto jasné! :-O
Maruško, už jsem jednou vařila podle tohoto Tvého receptu, fotky jsem nějak nestihla, ale teď jsem zalovila v oblíbených a pustím se do této dobroty. . .:-K:yes:

:-))Jako sorry ale mě je 20 let, a vařívám vždy podle internetu, a tento recept mi přijde naprosto pochopitelnej... To byste se holky divily, jak jsou lidi schopni napsát recept... Dnes budu hovězí vařit tak uvidime :) ale rozhodně se na to těším, miluju žampiony, a jestli to dopadne jak moje chuťové buňky chtějí, tak to bude SUPER :):-p

patrik:nevím,co je na tom k nepochopení,je to stručně a jasně napsáno.Nebude to nejspíš ve vás?

Tak jsem to zrovinka dovařila a bomba,moooc dobrý.Děkuju za super recept:-K

Kája:Asi jsi mentálně slabší že si lámeš hlavu. Nic neřeš a vař:-*

Kája: copak vám tu není jasné ? ;-):-)

patrik:Máš naprostou pravdu! Lámu si tu akorát hlavu!:-!vety absolutne nesmyslné a poskládané jak od malého děcka.:no::-//
Ale jídlo je to dobrý.;-)

To jídlo by mohlo byt dobre,kdyby paní napsala podrobnejsi recept nez odfláklouk verzi k nepochopeni.
Dekuji.

+:yes:dělala jsem dnes k obědu, moc nám chutnalo. použila jsem telecí, protože hovězí u nás nefrčí a místo slaniny klobásku nakrájenou na dobro. :yes:výborné

isindy: Ivo, díky za krásnou fotku, je to klasika, která níkdy nezklame;-):-)

maris :-), dnes jsem dělala to samé k večeři - v papiňáku, jen jsem přidala ještě trochu česnekových plátků....a pak jsem našla tento tvůj recept ;-) přidávám tedy foto a bod, je to opravdu výborné...:yes:

Evik (neregistrovaný/á) - jednak maso dusíš:-!, ne vaříš:-!! a pozor - u hovězího záleží na kvalitě masa, pokud máš maso ze staršího kusu, tak půlhodina - pokud neděláš v tlakáči - fakt nestačí. Takže klídek, neboj vyjde to :yes::yes::yes:

Momentálně to mám na plotně.. tak už se na to moc těšim a snad to dobře dopadne :) jinak už se mi to vaří asi půl hodiny a maso ne a ne změknout.. :( ale tak snad se to podaří.. jinak super recept.. hned ukládám... ;-)http://www.toprecepty.cz/recept/5088-hovezi-na-zam...

NadezdaIvanovna: děkuju za vyzkoušení a hlavně mám radost, že chutnalo, jestli budeš opakovat, budu se těšit na fotečku;-):-)

ÚŽASNÉ!!! :yes: poprvé jsem dělala hovězí maso, trvalo to děsně dlouho, ale výsledek stál za to! :) Neměla jsem slaninu, ale i tak to bylo skvělé - hlavně žampiony v tom byly moc dobré, těch dám příště víc. A jako příloha rýže basmati :-p Fotku jsem nestihla, hned to bylo snězené :)

Žaneta: promiň, že reaguji až teď, samozřejmě můžeš, já jsem použila kližku, přední maso bývá i šťavňatější a dřív měkké, než zadní:-)

Ráda bych se zeptala, zda mohu uvařit tuto dobrotu i z hovězího předního:-? Předem děkuji za radu;-)

Dnes jsem to udělala k obědu,akorát jsem dala maso z hov.polevky.MNAM.

Paráda:-!:yes:

Krásné foto a obíděk:-p:-p+26:yes:

Já kupuji kližku taky často, má výborné jemné maso:-)

Také používám kližku.Máme rádi takové masíčko.Z kližky se dá použít maso na jakoukoliv kombinaci, můj názor a několikrát vyzkoušeno, také s houbičkama.:-p

Dnes jsme si udělali tuto dobrotu,dali jsme si k tomu rýži a pochutnali jsme si:yes::-K

Pavlo - a já doufám, že si pochutnáte;-):-)

Pavla Drevicka 2. 9. 2010 16:46
vaří se mi to na plotně...mnam,už se na to moc těšíme ;-)

Děkuju :-K a jsem ráda, že jste si pochutnali:-)

dnes jsem vařila. Bylo to vynikající. Dávám bodík.:-p:yes:

Měli jsme dnes k obědu a musím říct, že super :yes: akorát jsem to zahušťovala chlebem :-) někdy si to určitě zopakuju, díky za recept ;-)

Takze uvareno bylo vcera a musim rict ze jsme si pochutnali! Meli jsme s ryzi a mnam! Jen jsem nestacila udelat fotecky jelikoz se po tom jen zaprasilo:-D:-p:-K

Tak uz vim co bude dnes k veceri!:-K:yes:

Ta fotka paráda:-*

Radek Satánek 5. 3. 2010 22:40
Zítrá budu vařit ,tak vyskouším,už jen z tvého obrázku mám na to chuť ;-)

Maris, jednoduchej a přes to krásný a dobrý recept a fotky úplná balada a já umanutá šťávami a omáčkami tě moc chválím za krásnou barvu i konzistenci.Bodíka už jsem dala dávno-škoda, dala bych ještě:-D

socatko, děkuji za bodík a doufám, že vyzkoušíš. Mám dojem, že jsi se zmínila, že jsi v Anglii, ale hovězí a žampiony tam snad mají;-):-))

Ja tu brouzdam a hledam inspirace a hned jsem se zastavila, tohle hned potesi oko, takova krasna fotecka! Pridavam se k tem, co se chystaji (chystali) vyzkouset a pridavam bodik!! Mnam mnam... :-8:-p

Díky jedla jsem to naposled asitak před 10 lety a zž se těším až si to uvařím:yes: :-p;-)

danstav - jsem moc ráda, že chutnalo :-)

Tak jsem to dneska prubnul k obědu a je to fakt super.:yes:

vypadá to výborně dávám 1:-K

perfektní recept, můj přítel to snědl a moc si pochutnal, a to je na jídlo opravdu dost vybíravý. Dávám bodík :yes:

Vypadá to velice pěkně,určitě vyzkouším,dávám za 1:-)

No já koukám:-O - to jste mi udělali radost.:-)) Moc děkuju za bodíky.:-)) Ani ve snu mě nenapadlo, že ten recept bude mít takový ohlas. Asi to vaří každý, ale tady jsem nenašla, proto jsem přidala. Díky moc:-)):-)) Jestli budete vážně v sobotu vařit, tak se moc těším na vaše fotečky, doufám, že budou;-):-)

Maris, bodík i ode mě!:yes: Omajda má barvičku přesně takovou, jaká má být!:-p:yes:

Nádherná klasika:-p:-p, pěkné fotečky;-).
Posílám bodíka.:-!:-)):yes::yes::yes:

Načíst další komentáře (10)

Tématické fráze:
hovězí na žampionech, hovězí maso na žampionech, hovezi na zampionech recept, hovězí plátky na žampionech, hovězí kostky na žampionech, hovězí na žampionech s rýží, hovězí zadní na žampionech, hovězí na žampionech se smetanou, recept hovezi na zampionech, recepty hovězí maso na žampionech, hovězí se žampiony, hovězí platek na zampionech, hovězí kližka na žampionech, hovězí přední na žampionech, recept na hovězí na žampionech, recepty hovezi na zampionech, hovězí na na žampionech, hovezi zampiony, hovězí na žampionech v papinaku, na žampionech

Suroviny:
maso hovězí, žampióny, slanina, cibule, paprika sušená sladká, mouka, sůl, pepř, olej, vývar masový

Přidat fotografie receptu