Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Americké okurky

Hodnocení receptu je 4,9 (55×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Marjanecka

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 40 min Bez doby odstátí

40 min (40 min příprava, Bez doby odstátí )

Máte na zahradě přebytek salátovek či hadovek a nevíte co s nimi? Vyzkoušejte tento rychlý recept na americké nakládané okurky. Jsou pořádně pikantní a skvělé ke grilovanému masu i rybám, do burgerů nebo třeba k sekané.

Suroviny pro 1 dávka

11 malých skleniček

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 472 kJ /
2 264 kcal
Bílkoviny27,91 g
Tuky4,91 g
Vláknina67,60 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 18,32 g
Sůl45,00 g
Sacharidy507,90 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Okurky nakrájíme na kolečka, cibuli také, osolíme a necháme 2 hodiny odstát. Krok 2: Ze všech surovin svaříme nálev. Krok 3: Okurky pustí vodu, vymačkáme ji a odlijeme bokem. Okurky s cibulí zalijeme převařeným nálevem. Krok 4: Plníme do menších čistých skleniček, po naplnění otřeme hrdla a pevně je zavíčkujeme. Krok 5: Sterilujeme 20 minut při 70 °C.

TIP: Sterilování aneb oblíbený způsob zpracování zeleniny

Zveřejněno 11. 9. 2010

Poznámka autorky Marjanecka

Nejsem na pálivá jídla, okurky jsou pikantní, dobré, recept mám od kamarádky tchána.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Americké okurky

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/X5rV

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Americké okurky

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/X5rV

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (45)

Nedal jsem kari, dal jsem více různých paprik.

Ahoj lidi , báječný recept , už dělám potřetí :-K

Když jsme ochutnali asi po 10dnech hotové okurky,tak pro velký úspěch jsem dělala dnes druhou várku<3<3Všem v rodině moc chutnají a my máme okurek letos dost tak asi ještě nebude konečná!!Díky za recept:-K

Dnes jsem taky zkusila tento recept,jsem zvědavá jak budou okurky chutnat,pak dám vědět;-)

dnes jsem zkusila z poloviční dávky. když nám budou chutnat, bude pokračování :-K:-)

Musí tam být to chilli? Doma vůbec nepoužívám.

Včera jsem zkoušela tento recept. Chutnalo to výborně, tak dneska jdu na druhou a ukládám. :yes::-K

Sabule77: Ano, zalít lákem tak, aby bylo vše potopené ;-)

Když naplním sklenici okurkama, tak ti doluji tím nálevem? Nebo jak?😃

Luxus, celá rodina moc chválí ;)

Úplně boží dobrota. Dělám je každý rok. <3<3<3

Super okurky, chutná celé rodině. :-*

výborné :-)

Z přerostlých nakladaček jsem vyzkoušela. Strouhala jsem na struhadle na plátky. ;-) Pro manžela to není na něho je moc sladké, ale nám ostatním to chutná.

Dostala jsem koš salátovek, tak jsem je takto zpracovala, bylo to asi na tři dávky. Díky robotu nic moc práce, jsou super a rychle už ubývají. Ukládám mezi oblíbené. Nejprve se to zdá moc kyselé, časem se rozleží a jsou bezvadné:yes:

Tak hotovo, zavareno. Jedla jsem nezavarene zbytky a bylo to moc dobre, i kdyz docela dost pikantni. Jen doufam, ze se mi to tim zavarovanim "nevycvachtalo". Delala jsem mnozstvi nalevu dle receptu, okurek jsem na to mela 2 kg a nalev mi vystacil akorat. Diky za dobrej recept. :yes:

Já dělám z 3 kg okurek,jinak nechávám se solí a nakráj. cibulí do druhého dne,takže žádný nálev nedělám.Druhý den přidávám jen po půl káv.lžičky pepře,chilli a kari ,4 dcl octa a 4 dcl cukru,zamíchám řádně a plním skleničky, dám zavařit 10 minut,obrátím a hotovo.Nemám to pikantní,protože to naši nemají rádi

jsou výborné:yes:

Eva Holubová 28. 8. 2016 12:22
Americké okurky jsou super, první dávku jsem rozdala, moc chutnaly

Měla jsem málo nálevu,musela jsem polovinu dávky dovařit.

hemriettas: A mně ještě zbylo. ;-) Ale nechala jsem okurky v láku ještě asi 20 minut promíchané a teprve pak jsem je plnila do sklenic. Ještě pustily svoji vodu.

ja to pochopila tak,z e do toho nalevu se prida ta vymackana okurkova voda...

Přidala jsem fotky. Zrovna mi přerostly nakládačky, když jsem nebyla doma. ;-)

Vlasta Václavíková 16. 1. 2016 10:32
tento recept známe dlouho,všem známým to chutná,nalít do skleniček, horkým nálevem a zavařují,moc dobré

maxik: Voda se žádná nepřidává. Nasolené okurky se slijí a do nich se pak nalije svařený zchladlý lák. Stejně ještě nějakou vodu pustí při sterilování. Každou sklenku zalijte lákem nad obsah, nebojte se, tekutiny je dost ;-)

Zobrazit starší odpověď

Takže, včera jsem je dělala,dnes jsem hned otestovala a myslím,že jedna dávka bude málo. Je to opravdu pikantní dobrota, ještě lepší než zavařená klasika:-p:-p:-p:yes::yes::yes:

Všechno je to ok,akorát nikde nepíšete kolik se použíje vody na ten nálev díky za vysvětlení;-)

Já to dělám už 20 let, je to pikantní, moc to chutná manželovi. Ale nikdy se mi do toho nechce, protože je to pracné. Teď mám robota, tak už jsem se do toho zase pustila, rovnou z dvojí dávky. Tak dobrou chuť.

Lenka > Asi bych to normálně odměřila v odměrce,příp.ve skleničce.

Kdo mi prosím prozradí, jaké množství je 4 dcl cukru ? Děkuji

:-( Tak teď nevím, jestli to mám zalít horkým nálevem nebo ho nechat vystydnout:-//

:-) Tak dneska jdu na to :yes: Jsem zvědavá, jak to dopadne:-K

Načíst další komentáře (12)

Tématické fráze:
americký okurkový salát, americký salát z okurek, zavařené americké okurky, nalev na americke okurky, recepty z okurek, okurkový salát zavařený, nakládané okurky s kari, okurky s kari, okurkový americký salát, americké okurky salát, zavařený okurkový salát, kari okurky, americkeokurky, okurky recepty, okurky na kari, recepty z okurky, okurkový salát recept zavařování, zavařené okurky s kari, okurkový salát recept na zavařování, okurky kari

Suroviny:
okurka čerstvá, sůl, cibule, kopr, ocet, cukr, pepř mletý, koření kari, chilli

Přidat fotografie receptu