Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nepečený dort z pudinku a piškotů

Hodnocení receptu je 4,9 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

susenka.mimi susenka.mimi

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 20 min

50 min (30 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Když se nám nechce moučník péct, je tady možnost si udělat dobrotu nepečenou. A zde máme na výběr z mnoha možností, zda jako spojovací prvek použít pudink nebo zakysanou smetanu či tvaroh, nebo jaký druh ovoce použít.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 751 kJ /
1 136 kcal
Bílkoviny28,44 g
Tuky11,82 g
Vláknina11,60 g
Cholesterol 42 mg
Sodík 288 mg
Sůl0,70 g
Sacharidy224,30 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Odměříme si 0,5 l mléka a přivedeme k varu. Zbylé mléko (200 ml) si nalijeme do hrnečku a smícháme s 2 sáčky pudinků. Směs přelijeme do teplého mléka, přidáme cukr (cca 2 lžíce) a uvaříme krémový pudink. Poté vmícháme kelímek jogurtu do horkého pudinku. Podle chuti dosladíme. Krok 2: Dortovou formu vyložíme potravinovou folií. Krok 3: Na dno dortové formy poskládáme piškoty jeden vedle druhého, zalijeme pudinkem a rovnoměrně rozetřeme až do okrajů (to je 1. patro). Další patro tvoří zase piškoty, nyní doplněné banány nakrájené na kolečka (pokládejte tak že střídáte piškot - banán - piškot). Znovu zalijeme pudinkem a rozetřeme. Poslední patro tvoří hlavně banány. Krok 4: Připravíme si dortové želé (250 ml vody,1 lžíce cukru) podle návodu na obalu. Zalijeme rovnoměrně poslední patro. Necháme v ledničce přes noc zatuhnout.

TIP: Nepečené dorty s ovocnou nebo pudinkovou náplní

Zveřejněno 13. 2. 2010

Poznámka autorky susenka.mimi

Recept jsem si vytvořila hlavně inspirací z několika podobných receptů. Zkusila jsem ho odlehčit aby nebyl tak kalorický. Je jednoduchý, hodí se pro začátečníky (jako jsem já ) kteří chtějí udělat radost =)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Nepečený dort z pudinku a piškotů

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/vlO8

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Nepečený dort z pudinku a piškotů

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/vlO8

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Komentáře (16)

Misto jogurtu davam tvaroh a misto bananu,aby to nebylo tak sladky, boruvky - velka dobrota. A skoro dietni :-D

andrea jelkova 15. 7. 2012 14:35
vypada to dobre a chutna to jeste lip viskousejte to :yes::-p

tak jsem ho dneska zkusila se zavařenýma jahodama a byl fakt super :D piškoty jsem polila vždy šťávou s jahod a byla to fakt mňamka :D posílám bodík:yes:

:-Dto jsem moc rada ze se povedl:-))..a dekuju za fotky:yes::yes::yes:

Tak som to urobila už dnes,nedalo sa odolať:-8Použila som jeden banánový a jeden vanilkový puding,do želatíny som pridala trochu čerešňovej arómy a teraz tuhne v chladničke;-)Je tu pár podobných receptov,ale s tvarohom alebo smotanou a to nemám moc rada:-/S tým jogurtom je to moc dobrý krém:yes:Priadala som fotky.

Tak toto určite vyrobím mame k narodeninám:-))Síce až za mesiac,ale už teraz sa teším,bude to určite výborné:-p:yes:

tak doufam ze se ti povede, kdyztak pridej fotku:-)

Ahoojky zítra se na něj chystám abych ho udělala přítelovi k svátku.. :) takže akorát nechám krásně přes noc zchladit.. :-):-)

jahoda: dekuju moc za pochvalu:-Dno od mala vlastne umim 2 jazyky a a pak me rodice od skolky hnali na kurzy cizich jazyku:-Dtakze ja nic, ja muzikant:-))

sušenko.mini jsi šikulka, jen koukám, že máš 14 let, vzdělání základní a 5 jazyků:-S Jsem z toho nějak jelen:-D Neupsala ses někde:-?, jinak :yes: v Tvém věku smekám

Už to vidím na parádní letní osvěžení:-p 8.bodík a do oblíbených to hned letí:yes:

+7:-p:-)

:yes:takové mám ráda..:-p:-K

:-p:-K:yes:

Vypadá to dobře:-K bude to chutnat dobře:-* a proto je 3 bodík na cestě:yes:

Načíst další komentáře (1)

Tématické fráze:
nepečený dort, nepečený dort z piškotů, nepečený dort s pudinkem, nepečený pudinkový dort, dort z piškotů, nepečený piškotový dort s pudinkem, pudinkový dort, dort z pudinku, piškotový dort s pudinkem, recepty z piškotů, pudinkový nepečený dort, dort s piškotů, piškoty, nepečené dorty z piškotů, pudinkový dort s piškoty, dorty z piškotů, recepty z pudinku, nepeceny dort z piskot, dort z piskot, recept na dort nepečený z piškotů

Suroviny:
pudink vanilkový, mléko, cukr, jogurt, piškoty, banán, želé dortové

Přidat fotografie receptu