Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ořechový rozkošník

Hodnocení receptu je 4,7 (9×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

svetlana47

Náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie37 337 kJ /
8 924 kcal
Bílkoviny133,82 g
Tuky514,84 g
Vláknina35,80 g
Cholesterol 1,58 g
Sodík 811 mg
Sůl2,60 g
Sacharidy920,90 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Z bílků ušleháme sníh. Žloutky vyšleháme s cukrem, olejem, vodou do pěny. Vmícháme mouku s práškem do pečiva a zlehka zamícháme sníh, dáme péci do vyhřáté trouby a pečeme při 175°C asi tak 20-30 minut. Krok 2: V míse smícháme ořechy s cukrem a zakysanou smetanou. Krok 3: Vychladlý korpus potřeme marmeládou a na ni navrstvíme ořechovou náplň a nahoru naneseme ušlehanou šlehačku s cukrem.

Zveřejněno 1. 5. 2010

Poznámka autora svetlana47

Já ale dávám míň cukru, s tímto množstvím je moučník hodně sladký a taky jsem ubrala o jednu šlehačku, úplně stačí 1 šlehačka 200ml

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechový rozkošník

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/A63B

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechový rozkošník

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/A63B

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Tématické fráze:
irecept, ořechový olej, irecept.cz, orechovy olej recepty, ořechový olej recept, recept ořechy šlehačka, recept na ořechový olej, moučník rozkošník, ořechový závin plněný šlehačkou, jak se dela orechovy snih, irecep t, rozkosnici, řezy rozkošnik, jak udělat ořechový olej, ořechoví šneci, co udělat z ořechů recept, recepty rozky ze zakysané smetany, ořechový závin se zakysanou smetanou, ořechový mls recept, ořechový mls

Suroviny:
vejce, cukr moučkový, olej, voda, mouka hladká, prášek do pečiva, ořechy mleté, cukr moučkový, smetana zakysaná, šlehačka ke šlehání, marmeláda rybízová

Přidat fotografie receptu