Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Řezy s ořechovo-makovou náplní

Hodnocení receptu je 4,8 (26×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

jahoda jahoda

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie30 515 kJ /
7 293 kcal
Bílkoviny191,63 g
Tuky396,86 g
Vláknina57,00 g
Cholesterol 1,97 g
Sodík 994 mg
Sůl3,20 g
Sacharidy710,30 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejdříve si připravte náplně (do kastrolu mléko,přidat ořechy/mák, cukr a za stálého míchání nechte provařit, až hmota zhoustne), zakapejte citr.šťávou a dejte vychladit. Krok 2: Vypracujte si základní těsto (na vále, nebo můžete i v robotu hnětačem) a dejte na 1 hodinu odpočinout do chladna. Potom rozválejte na tukem vytřený a moukou vysypaný normální plech 40cmx30cm a potřete marmeládou (nešetřete, vynikne víc). Naneste po lžičkách vychládlé náplně, každou na jednu polovinu, uhlaďte a zalijte piškotovým těstem (šlehat žloutky s cukrem, přidat sníh z bílků a přes síto vmíchat lehce mouku s práškem do pečiva Krok 3: Pečte: normální 180°C 40 min., horkovzdušná 160°C 40 min. (po této době zkuste špejlí na několika místech a pokud není suchá, nechte ještě cca 5 min. = doba pečení je orientační). Náplně si můžete kombinovat podle svého dvě nebo i tři ( s tvarohovou). Můžete potom nabídnout hned 3 moučníky:-)

Zveřejněno 2. 5. 2010

Poznámka autorky jahoda

Zdroj: Knihovnička receptů - Vídeňské řezy jinak (s úpravou)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Řezy s ořechovo-makovou náplní

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/08J7

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Řezy s ořechovo-makovou náplní

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/08J7

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (18)

jahoda:já je kupuji v Makru na valašské frgály a obě jsou dobré. Jen jsem jí měla dát o něco víc. Příště se polepším;-):-p

Zdenka1: jej, to je prima, máš je moc pěkné.
To já raději pomelu doma - jednou jsem ji také použila hotovou a dodnes na to vzpomínám, jak křupal písek v zubech:-//:-D už nikdy více:-D
Díky;-)

Přidala jsem fotku a bodík. Řezy jsou moc dobré:-) použila jsem náplně koupené v Makru.

;-)krásné řezy :-*:yes:

Krásný moučníček a ty tvé fotky, prostě paráda:yes::yes::yes:

hmmmmmm tenhle recept znám na mnoha způsobu :( :(

:yes::yes::-p:-8

Krásně nafocené:yes: a roztomilá ozdůbka;-). :-!:-)):yes::yes::-K +13

bezva receptík...:yes::-K:yes:+10:yes::yes:

nádhera:yes::yes:,určitě udělám na příští víkend,díky za inspirac:-Ki,jsi šikulka a jasně,že posílám bodíka:-p

Jahůdko, ty jsi fakt šikula. To je zase nádhera!:yes::yes:

Tulipán je živý;-)

:yes:krása:-K

Jahůdko,nádherné:yes: je vidět,že máš fantazii:-D+:yes:

pipre asi myslela ten tulipán a ten je živý nebo ne ?;-):-)

Načíst další komentáře (3)

Tématické fráze:
maková náplň, ořechové řezy nejlepší recepty, makové řezy, makove rezy se slehackou, moučník s ořechovou náplní, orechovo makova buchta, ořechovo maková bábovka, moučníky s makovou náplní, moučníky s ořechovou náplní, recept na moučník s makovou náplní, makové linecké řezy, ořechovo tvarohova napln, recept na makové řezy, linecké makové řezy, pecivo s makovou naplni, řezy s ořechovou-makovou náplní, videňské tarohovo makové řezy, moucnik s makovou naplni, s makovou náplní, řez s makovou náplní

Suroviny:
mouka hladká, máslo, cukr moučkový, vejce, prášek do pečiva, mléko, marmeláda rybízová, ořechy mleté, mléko, cukr vanilkový, mák mletý, mléko, cukr vanilkový, šťáva citronová, vejce, cukr moučkový, mouka polohrubá, prášek do pečiva

Přidat fotografie receptu