Den pekingské kachny
Národní den
Den pekingské kachny připadá každoročně na 18. ledna. Dokřupava vypečená kachna se zlatavou kůrkou, podávaná se zadělávaným zelím a nadýchaným knedlíkem stále patří k těm nejslavnostnějším pokrmům, které si vůbec dovedeme představit. Ale znáte i netradiční úpravu, kachnu po pekingsku?
Historie této speciality sahá až do 14. století, ale pravou pekingskou kachnu, tak jak se má správně připravovat si můžete vychutnat snad už jen v jediné restauraci na celém světě - v Quanjude v Pekingu. Očištěné a vykuchané kachně se pod kůži napumpuje vzduch, tím se podkožní tuk oddělí od masa a lépe se vypeče. Krátce povařená kachna se potře speciální sladkou marinádou, a nechá se několik hodin v průvanu sušit.
Originální recept praví, že se takto připravená kachna peče zavěšená v peci, a právě dřevo z ovocných stromů, nad kterým se peče, jí společně s marinádou dodá tu výjimečnou chuť. V restauraci pekingskou kachnu porcuje kuchař přímo u stolu před očima zákazníka a opravdový profesionál ji umí rozdělit na 120 kousků tak, aby na každém bylo maso, kousek tuku i vypečené kůžičky. Pekingská kachna se podává s moučnými omeletami a omáčkou. Zkuste si ji připravit podle tohoto receptu a zpestřit si tak chuťový zážitek z doma upečené kachny.
Jak upéct nejlepší kachní pečínku po česku?
Pokud nemáte náladu na experimenty a zůstáváte věrní klasickým českým chutím, připravte si křehoučkou kachní pečínku s knedlíkem a zelím. Osolenou a okmínovanou kachnu v pekáči podlijeme mlékem a za častého potírání vypečeným tukem smíchaným s medem pečeme v mírné troubě 12 hodin. To čekání stojí za to!
Související články
Související recepty
Kdo by neměl promeškat Den pekingské kachny?
Dejte jim vědět
V následujících letech tento den připadá na
Následující významné dny
Přečtěte si Zobrazit více
Bizarní jídelní výstřelky z historie: Podával se džem z rybího měchýře, vařilo se pivo s kohoutem a pekly se koláče s živými ptáky
Chcete tento rok slavit Den svatého Patrika? Připravte špenát a skočte si na jedno zelené
Škvarkové pagáče: Slané koláče připravované i o masopustu jsou vláčné, krásně křupou díky škvarkům a úžasně voní