Den žebírek
Národní den
Opečeným šťavnatým žebírkům dovede odolat jen málokdo. Chuť chopit se kosti a okousat z ní šťavnaté masíčko je nepřekonatelná. Jde o jednu z největších lahůdek grilovací sezóny. Den žebírek najdete v kalendáři 27. dubna.
Žebírka jsou na gril jako dělaná, je doporučováno je předtím však ještě předpéct v troubě. Gril jim pak dodá kouřový nádech a chuť. Na grilovat můžete různé druhy žeber od hovězí přes jehněčí až po skopová. Pokud však chcete opravdu šťavnatá, sáhněte po vepřových. Příprava zabere sice hodně času, ale odměnou je křehké maso odpadávající od kosti, po kterém se sbíhají sliny.
Jak připravit žebírka
Grilování je jen jedna z mnoha možností přípravy. Žebra lze také třeba udit, péct či vařit. Ideální je zvýraznit jejich chuť použitím bylinek nebo koření. Podívejme se na jednotlivé způsoby příprava. Grilovaní patří k těm nejoblíbenějším. Žebírka potřeme marinádou, umístíme na rošt a grilujeme. Výsledkem je šťavnatá lahůdka s kouřovou chutí. Jde o ideální jídlo pro venkovní posezení.
Další oblíbenou metodou přípravy je uzení. Umístíme maso do udírny a po několika hodinách uzení maso zkřehne a získá kouřovou příchuť. Lahůdkou jsou i pečená žebra. Pečeme v troubě při nízké teplotě po několik hodin, dokud není maso krásně měkoučké a propečené. Pečená žebírka podáváme například s bramborami. Žebra lze zkrátka připravit na mnoho způsobů.
Související články
Související recepty
Kdo by neměl promeškat Den žebírek?
Dejte jim vědět
V následujících letech tento den připadá na
Následující významné dny
Přečtěte si Zobrazit více
Desatero rad na téma dovolená: Připravte si na letní dny dobré a jednoduché jídlo
Jaké květy jsou jedlé? Můžeme vyzkoušet denivky - ozdobí naši zahradu a využijeme je ve studené kuchyni
Nepečené medovníkové kuličky obohatí talíř s cukrovím: Voní medem a karamelem, jejich snadnou přípravu zvládne každý