Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bramborové placičky - rosti

Tyto placičky budou naprostou lahůdkou pro milovníky bramborových specialit. Na váš talíř přináší autentickou bramborovou chuť a zážitek plný křehkosti. Rösti, které zaručeně okouzlí každého gurmána.

Hodnocení receptu je 4,9 (28×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Hana Lounova Hana Lounova

Snadný

Doba přípravy 20 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 10 min

20 min (10 min příprava + 10 min tepelná úprava)

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Postup přípravy

Krok 1: Syrové brambory oloupeme a nahrubo nastrouháme,. Osolíme, mírně opepříme a promícháme, aby se sůl dostala do celé hmoty. Necháme cca 2 minuty stát, brambory pustí vodu. Zaprášíme škrobem tak, aby po promíchání vznikla soudržná hmota. Krok 2: Tu vkládáme do rozehřátých koleček lívanečníku potřených olejem. Jakmile kolečka ztuhnou, otočíme je, aby ztuhla i druhá strana. Krok 3: Takto připravené placičky smažíme ve fritovacím hrnci dozlatova.

Zveřejněno 19. 4. 2008

Poznámka autorky Hana Lounova

Jsou to placičky shodné s těmi, které dává McDonalďs k snídaňovým menu, nebo se prodávají mražené obvykle pod názvem Rösti. Neobsahují vejce ani mouku. Předpečené placky můžeme zamrazit do zásoby. Na co všechno je použijete, nechám na Vás. I samotné jsou skvělé.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bramborové placičky - rosti

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/06G

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bramborové placičky - rosti

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/06G

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (17)

Recept ještě nebyl hodnocen 5,0

Je to opravdu jednoduché a fakt výborné.😊 Přidal jsem také osmaženou cibulku a je to mňamka.😋

Rösti jsou původem ze Švýcarska a jižního Německa. Zásadní je neždímat z brambor vodu a zahustit brambory škrobem, žádná mouka. Brambory se ale nestrouhají na hrubém, ale naopak na jemném struhadle. To jen tak k původu tohoto jídla.

My si ich na tanieri polievame kyslou smotanou, do ktorej pretlačím cesnak a je to báječné...+

skvělé a nejlepší jsou z friťáku, do směsi přidávám lehce osmaženou cibulku, nebo použiju česnekovou sůl:-))

Papriko, já se z tebe picnu:-D:-D:-D Přidala jsem foto brambor, nastrouhaných na tomto struhadle. Na starší fotce jsou nastrouhané na hrubém slzičkovém struhadle. Hello, tobě díky za tip na další využití, cibuli jsem nezkoušela. Já na tom nejvíce strouhám mrkev do zeleninových salátů a na ozdobu. Taky se dá ředkev, červená řepa, okurky, vypadá to hezky.

Mám velmi podobné struhadlo a používám ho, když chci nakrájet na velmi jemno cibuli. Oloupanou cibuli držíte za "kořínky" a od místa, kde byla nať strouháte a padají pidikostičky. Jinak Jani, až si budeš kupovat ten lívanečník, dej pozor, aby měl vysoký okraj (dá se sehnat i výška 2 cm), z obyč lívanečníku při pečení vytéká a prská olej.

Tak tohle struhadlo od Merylas mám doma už déle jak 15 let a taky jsem ho ještě nepoužila :-8:-8. Bylo v balíčku s originál V-krouhačem od Börnera - ten používám často:yes:. Alespoň teď vím, na co to je :-D:-D;-)

Jani Tomková, já nic takového neznám, jak jsem se začetla, tak jsem v první chvíli myslela, že sháníš nějaký hudební nástroj:-O:-D Já mám jen takové struhadlo, koupila jsem ho před rokem na Gastro festivalu v Ostravě a od té doby jsem ho nikde neviděla. Foto přidám k receptu;-) Většinou ale brambory strouhám na hrubém slzičkovém struhadle.

Jana Tomková 21. 10. 2009 09:56
Chtěla bych Vás tady poprosit, kdyby jste věděly o nástroji, kterému se říká mandolína, o nějaké informace. je to strojek, který pro přípravu röstů a dělá z brambor takové dlouhé tenké hranolky. něšjak se k němu nemůžu dopídit :-( Prosím o info na mail.: janca.tomca@seznam.cz
Moc moc děkuji. J. Tomková

Merylas, tyhle placičky dělám už léta občas také a také v lívanečníku. Mám je moc ráda, protože mají tu pravou bramborovou chuť jako hranolky :-) Máme je rádi i ke špenátu, stejně jako klasické bramboráky. Jani, i na normální pánvi se dají smažit, jen se musí tvarovat okraje, ať nejsou moc roztřepené. Zkoušela jsem je i bez škrobové moučky a těsto drželo pohromadě i tak, jen ho nesmí být příliš slabá vrstva.Bodík :yes:

Tak to jsem taky objevila teprve dnes. Vypadá to super, horší je, že nemám ten lívanečník. No, chtěla bych všechno a místa je málo, ale už bych lívanečník určitě využila víckrát, kdybych ho měla. Dobrý nápad;-) +

Jiřinko, já jsem je dělala na lívanečníku a měla jsem v něm trochu víc oleje. Smažila jsem pozvolna z obou stran do zlatavé barvy a :yes: Do té fritézy by se to dávalo, když by si někdo připravil jen ten polotovar, jak je psáno v receptu a zmrazil je ;-)

To se musí ještě dávat do friťáku nebo stačí smažit:-?.;-)

Tématické fráze:
rosti, bramborové resty, jak připravit bramborové resty, bramborové placičky, bramborove rasty, recept bramborove resty, rosti recept, recept na bramboráky rösti, hash brown recept, bramborové resti, bramborové rasti, recept rosti, rösti ze syrových brambor, bramborové resty recept, recept na rösti, resti, hash brown, recept na švýcarské rosti, resty recept, bramborové roesti

Suroviny:
brambory, sůl, pepř mletý, škrob

Přidat fotografie receptu