Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Domácí kefír

Domácí kefír je velmi prospěšný pro ty, kteří bojují s laktózovou intolerancí. S menším množstvím laktózy než v mléce, si můžete užít výhody probiotik bez strachu z trávicích potíží. Kefír bude kyselejší, pokud ho necháte fermentovat déle.

Hodnocení receptu je 4,7 (6×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

kerry

Snadný

Doba přípravy 5 min Doba přípravy: 5 min bez doby fermentace

5 min (5 min příprava, bez doby fermentace)

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie488 kJ /
117 kcal
Bílkoviny8,50 g
Tuky3,75 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 15 mg
Sodík 100 mg
Sůl0,25 g
Sacharidy12,25 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Do sklenice dáme čtvrt litru mléka a asi jednu velkou lžíci kefírových houbiček. Necháme ji stát při pokojové teplotě 24 hodin. Krok 2: Nezakrýváme vůbec nebo jen papírovým ubrouskem. Krok 3: Druhý den kefír přecedíme a můžeme konzumovat. Kdo nemá rád přírodní kefír, může ho ochutit marmeládou. Krok 4: Houbičky dáme do čisté sklenice, zalijeme nejlépe plnotučným mlékem a můžeme znovu nechat pracovat.

TIP: Kefír v oblíbených receptech

Zveřejněno 14. 1. 2011

Poznámka autorky kerry

Tento kefír příznivě působí na organismus:dodává energii, stimuluje imunitní systém,hojí záněty, reguluje krevní tlak, brzdí vývoj metastáz...

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí kefír

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/19PP

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí kefír

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/19PP

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (16)

Domácí kefír chutná jinak než ten kupovaný, a kefír dělám úplně stejně jak se tu píše, každý den mám cca 3 dl kefírku a piju každé ráno. :yes:

Janička: jakékoli kyselé mléko působí na zácpu pozitivně ;-);-)

zana.s@seznam.czJe tibetský kefír vhodný proti zácpě?

:-p:yes::yes:

Oli16:je chuť jiná toho domácího než kupovaného.také jsme to měli doma.Dětem to nechutnalo vůbec a já to zkoušela přidávat do různých buchet nebo koláčů i lívanců a cítit to tam trošku bylo, mělo to takovou právě nakyslou chuť.Semtam jsem to udělala s okurkou a to manžel snědl.Já to jinak také nemusela:-/Tepelně upravené to mi tolik nevadilo.Prý se po tom i hubne ,četla jsem o tom a má to i léčivé účinky na pleť.Už ji nemáme,vyhodila jsem to,protože se u nás moc neuživila.NO hold každý jsme jiný!!!!;-):-8

ještě jsem zapomněla dodat, že houba nesmí přijít do styku s kovem-takže pozor na lžičky;-)

olina: houbičky se dají sehnat a internetu, stačí zadat do vyhledávače kefírová houba nebo tibetská houba. Jinak kefír je myslím hustější než ten z obchodu,ale chuť je podobná.
cathleen: mě se nezdá nějak zvlášť kyselý, ale určitě si každý může upravit množství podle své chuti:-)

Oli16, můžu ti doporučit tuhle diskuzi http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=12765 - když tam dáš dotaz, určo se najde někdo, kdo ti přebytek houbiček za poštovné dodá:-))

Houbičku mám doma už aspoň dva roky a doporučila bych tu polévkovou lžíci (množství) na půl litru mléka (ne na čtvrt). Pak není kefír tak strašně kyselý.;-)

jj ten Isahu článek ti odpoví, už jsem tu chtěla dát odkaz. Jinak doma víš, co si tam dáváš, ale to co koupíš by mělo být totožně, jen tam samozřejmě přidají něco navíc, což zjistíš, když mrkneš na obchodní nálepku se složením výrobku

olino, koukni na http://www.toprecepty.cz/tipy-a-triky.php, dala jsem tam celý článek ;-)

Děkuju. A ještě se zeptám, asi hloupě, je tohle stejný kefír jako se koupí v obchodě?

spagetka ,máte pravdu ,a nesmí se nechat zčernat pak se může vyhodit,a proto musí být stále ponořená a roste a roste;-)

Oli viz můj odkaz níž a nabídka je např tu http://ruzne-inzeraty.hyperinzerce.cz/zdarma-za-od..., případně si zadej do vyhledavače koupím tibetskou houbu a vyjedou ti odkazy

Zrovna se tu dohadujeme jaký je rozdíl mezi kefírem a acidofilním mlékem, nevíte? A co jsou to ty kefírové houbičky a kde se to nechá pořídit?

Bylo by dobré upřesnit, že máš na mysli tibetskou houbu - zde je odkaz http://zivotni-energie.cz/tibetska-houba-vyroba-do... a že se sežene v prodejnách se szdravou výživou, případně na netu ;-);-)

Tématické fráze:
kefír, jak udělat kefír, jak vyrobit kefír, jak se dělá kefír, kefír recept, recept na kefír, jak se dela domaci kefir, rozdíl mezi kefírem a acidofilním mlékem, jak si udelat kefir, jak si vyrobit kefír, recepty z kefíru, kefir recepty, recept kefír, acidofilní houba, houbičky na kefír, prirodni kefir, kefírová houba, co je kefir, jak ochutit kefír, recepty kefír

Suroviny:
mléko, houba kefírová

Přidat fotografie receptu