Krok 1: Jako první jsem si zapnula troubu na 200°C. Půlku dýně jsem vydlabala, nakrájela na cca 1 cm hrubé měsíčky, poskládala na plech, osolila, opepřila, zaprášila paprikou a posypala rozmarýnem, zakápla olejem.
Krok 2: Pak je promíchala. Možná by bylo lepší dát je do nějakého pytlíku se zbytkem ingrediencí, protřepat a pak vyskládat na plech. To pak šlo do trouby asi na 15 minut, pak jsem měsíčky otočila a dala zase péct.
Krok 3: Na náplň jsem si na oleji osmahla nakrájenou cibuli s paprikou. Pak jsem přidala mrkev. Nakonec přišly na řadu fazole. Trochu jsem to ochutila solí a pepřem a přimíchala česnek. To jsem dala bokem a udržovala to v teple.
Krok 4: Vejce jsem si rozkvedlala. Cuketu jsem si překrojila napůl (nemyslím podélně, ale prostě uprostřed), nakrájela na hrubší plátky (cca 1/2 cm) a dala marinovat.
Krok 5: Nebo je lze jen osolit a opepřit, či dochutit jiným kořením či bylinkami dle libosti. Je dobré si dopředu rozvrhnout, co bude dělat podloží, aby to bylo tak ze dvou kusů, a čím se pak náplň přikryje, tam už na tom moc nesejde.
Krok 6: Prvně jsem si z obou stran lehce osmahla vrchní kousky. Pak jsem dala na pánev ty spodní a když jsem je obrátila, hned jsem do spáry mezi nimi nalila trochu vajíčka (asi tak půlku z toho 1), aby se spojily.
Krok 7: Pro jistotu, protože ta cuketa je poměrně těžká a vajíčko u ní nedrží třeba až tak dobře, jako u brambor či knedlíku, jsem na vrch dala plátek sýra.
Krok 8: Na něj jsem pak dala část fazolové směsi, překryla to plátky cukety. Na ně přišly měsíčky nektarinky a celé to zasypat strouhaným parmezánem.
Krok 9: Aby se nektarinky prohřály a sýr trochu roztekl, přiklopila jsem pánev pokličkou. Smažíme už jen mírně, aby cuketa nebyla zespodu připálená.
Krok 10: Někdy během toho všeho jsem si do rendlíku dala rozpustit máslo, do něj prolisovala česnek a nechala jej mírně zezlátnout. To jsem zalila mlékem.
Krok 11: Mouku jsem si smíchala s vodou. Není nutné tu moučnou vodu do toho nalít všechnu, stačí lehce na zkoušku, jak moc bude omáčka houstnout.
Krok 12: Neboť mouku je dobré provařit, postupně jsem omáčku ředila vodou, protože se tekutina průběžně vyvařovala a omáčka pak moc houstla. A samozřejmě jsem ji ještě trochu dochutila.
Krok 13: Nakonec jsem to už jen naservírovala, hranolky pokapala omáčkou, nejvíc ji nalila kolem cukety a trochu i na ni.
Pro jakousi steakovou autentičnost jsem si cuketu namarinovala ve směsi ze z lžíce vinného octa, olivového oleje, lžičky kremžské hořčice, soli, pepře, bylinek (bazalka a petrželová nať), sladké papriky a trochy sušeného česneku.
Ve výsledku to pak na talíři vypadá jako flák něčeho. Nektarinka sice vypadá klišovitě (znáte to - klasika broskev na kuřecím), ale její ovocná mírně nakyslá chuť se dobře doplňovala s cuketou a s fazolovou směsí =).
A vypadá to složitě, ale není. Já jen neumím psát věci jednoduše :D.
Komentáře (2)