Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Likérové bombičky

Likérové špičky jsou stálicí v našich cukrárnách. Příprava se zdá být složitá, ale není tomu tak. Při troše zručnosti si likérové špičky snadno vyrobíte i doma. Pokud nemáte speciální cukrářský nástavec, vytvořte si na piškotu dutý komínek ze 3 kroužků z krému navrstvených na sobě.

Hodnocení receptu je 4,4 (17×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

akjam

Náročný

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie29 054 kJ /
6 944 kcal
Bílkoviny97,28 g
Tuky450,33 g
Vláknina19,82 g
Cholesterol 2,01 g
Sodík 1,17 g
Sůl2,76 g
Sacharidy584,96 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu zapneme na 180 °C. Plech vyložíme pečicím papírem. Krok 2: Z bílků a cukru ušleháme sníh, přidáme k němu žloutky a mouku se škrobem. Těsto naplníme do cukrářského sáčku s kulatou špičkou nebo ustřihnutým rožkem a na připravený plech nastříkáme piškoty, které pečeme asi 15 minut při 180 °C. Hotové piškoty necháme vychladnout. Krok 3: Dále uvaříme pudink s cukrem a kakaem a do horkého vmícháme čokoládu. Přikryjeme potravinovou fólií a vychladíme. Krok 4: Potom pudink vyšleháme s máslem a roztopenou, ale zchladlou Omegou. Krém nastříkáme speciální trubičkou na lehce pomazané piškoty. Krok 5: Likérová náplň: Všechny suroviny rozmixujeme do hladkého krému a naplníme jím dutinku z čokoládového krému, kterou uzavřeme pusinkou z krému. Krok 6: Vychladíme a máčíme do čokoládové polevy.

TIP: Čokoládová poleva

Zveřejněno 3. 4. 2014

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Likérové bombičky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LDXp

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Likérové bombičky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LDXp

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (3)

tak bych si dala ted ke kávičce- ňam.:yes::-p:-p:-O

To je bomba:yes: ukládám a hned vyzkouším

:-p:yes:

Tématické fráze:
tncz nova, bombicky recept, recept na bombičky, bombičky, cokoladove bombicky, bombička recept, krém do bombiček, recept bombičky, domaci bombicky, tncz nova berušky, bombicky zakusek, zakusek bombicky, bombicky cokoladove, recepty na bombičky, recepty bombičky, bombicky recepty, formicka na bombicky, tncz nova levné recepty, krém s omegou, zakusek bombicka

Suroviny:
vejce, cukr krystal, mouka polohrubá, škrob, mléko, pudink čokoládový, kakao, cukr, čokoláda, máslo, omega, žloutek, cukr, rum, máslo, čokoláda, omega

Přidat fotografie receptu