Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Křenová pomazánka na jednohubky/chlebíčky

Receptů na pomazánky není nikdy dost, připravit ji můžete jak na jednohubky, nebo ke svačině. Milovníky pikantního zaručeně potěší štiplavá křenová pomazánka, kterou na jednohubkách můžete ozdobit plátkem klobásy a hroznovým vínem.

Hodnocení receptu je 4,7 (7×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

recepty73 recepty73

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 40 min

40 min (40 min příprava)

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 501 kJ /
2 988 kcal
Bílkoviny48,10 g
Tuky212,53 g
Vláknina15,05 g
Cholesterol 450 mg
Sodík 2,51 g
Sůl5,72 g
Sacharidy213,15 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Rohlíky nakrájíme na plátky. Křen nastrouháme. Krok 2: Smetanu vyšleháme na šlehačku, a pokud máme nízkoprocentní, přidáme ztužovač šlehačky. Krok 3: Do šlehačky dále vešleháme mascarpone a čerstvě nastrouhaný křen dle chuti a ostrosti křenu. Krok 4: Pomazánku osolíme dle chuti a dáme do chladna krátce proležet. Krok 5: Na plátky rohlíků nebo veky nanášíme vidličkou nadýchanou pomazánku, do které zapichujeme dle chuti klobásu, kousek sýru, kuličky hroznového vína, nebo jen dozdobíme nasekanou plocholistou petrželkou a podáváme.

Zveřejněno 13. 1. 2018

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Křenová pomazánka na jednohubky/chlebíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gOD9

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Křenová pomazánka na jednohubky/chlebíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gOD9

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (2)

<3Delavam podobne,je moc dobra:-K

jemmy: ...moc dobrá a jednoduchá;-):-K

Tématické fráze:
pomazánky na jednohubky, křenová pomazánka, pomazanka na jednohubky, pomazánky na chlebíčky a jednohubky, jednohubky, jednohubky s krenovou pomazankou, jednohubky s křenem, pomazánky na chlebíčky, chlebíčky s křenovou pomazánkou, recept na jednohubky, chlebíčky s křenem, pomazanky, jednohubky recepty, moc dobré pomazánky na chlebíčky, mrkvová pomazánka, tuňáková pomazánka, pomazánka na chlebíčky, moc dobré pomazánky na jednohubky, křenová pomazánka z mascarpone, česnekova pomazánka

Suroviny:
smetana ke šlehání, mascarpone, křen, sůl, rohlík, klobása, okurky sterilované, petrželka, víno hroznové, sýr tvrdý, ztužovač šlehačky

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu