Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Skvělé jarní muffiny

Lahodné muffiny s kousky čokolády a banánů ozdobíme pudinkovým krémem a pěknými ozdobami z bonbonů. Ty připravíme snadno s pomocí formiček na cukroví. Muffiny jsou pěkně barevné a skvěle chutnají.

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

poslirecept poslirecept

Snadný

Doba přípravy 125 min Doba přípravy: 90 min Doba tepelné úpravy: 35 min

125 min (90 min příprava + 35 min tepelná úprava)

Suroviny pro 26 kusů

26kusů

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Postup přípravy

Krok 1: Máslo rozpustíme a dáme vychladnout. Krok 2: V míse smícháme mouku s kypřicím práškem a cukrem, pak přilijeme mléko a vlažné máslo. Krok 3: Promícháme a zapracujeme vejce. Nakonec vmícháme malé kostičky banánů a čokoládovou čočku. Krok 4: Těsto lijeme do muffinových formiček vyložených papírovými košíčky a pečeme při 180 °C asi 20 minut. Krok 5: Mezitím připravíme krém. Z mléka, pudinkového prášku a cukru připravíme podle návodu hustý pudink. Pak kastrol vložíme do větší nádoby se studenou vodou a mícháme do vychladnutí. Krok 6: Máslo vyšleháme s vanilkovým cukrem a pak důkladně prošleháme s pudinkem. Vzniklým krémem nazdobíme vychladlé muffiny a dáme je do chladu. Krok 7: Ještě připravíme ozdoby. Troubu předehřejeme na 150 °C. Bonbony rozpůlíme ostrým nožem. Na plech dáme pečicí papír a na něj formičky na cukroví. Do každé formičky umístíme asi 3 poloviny bonbonů dle vlastní fantazie a vložíme do trouby. Krok 8: Počkáme přibližně 5 minut, než se bonbony roztečou a vyplní formičku. Když ozdoby zatuhnou, opatrně je z forem vyloupneme a zapíchneme do krému na muffinech.

TIP: Jak vyrobit ozdoby z čokolády

Zveřejněno 5. 3. 2025

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Skvělé jarní muffiny

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gJQYG

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Skvělé jarní muffiny

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gJQYG

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Suroviny:
máslo, mouka polohrubá, kypřící prášek, cukr krupice, mléko, vejce, banán, zdobení čočka čokoládová, mléko, pudink vanilkový, cukr krupice, máslo, cukr vanilkový,

Přidat fotografie receptu