Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Salát neznamená nutně jen diety a odříkání. Máme pro vás spousty lahodných receptů

Salát je skvělým lehkým jídlem, které je oblíbené zejména v letních měsících, ale výjimkou nejsou ani teplé sytější saláty. Pokud jej navíc doplníte kvalitní bílkovinou, poslouží jako skvělý hlavní chod, který zasytí. Saláty se také běžně používají jako příloha k hlavnímu jídlu, abyste do těla dostali potřebné vitamíny a vhodně doplnili pokrm na talíři. 

Nejoblíbenější saláty 

Salát už dávno není jen o tom smíchat 3 druhy zeleniny a hned po snězení mít hlad. V dnešní době mají saláty vyladěné chutě a poměry živin k dokonalosti. 

  • Saláty z červeného či čínského zelí (Coleslaw), 
  • sytější těstovinové saláty, saláty s kuřecím masem (zejména Caesar),
  • zeleninové saláty (rajčatový, okurkový, šopský, mrkvový, hlávkový,
  • saláty z červené či černé čočky, 
  • méně obvyklé saláty z červené řepy, kysaného zelí, hub, pečených paprik atd.,
  • saláty k pečivu (pochoutkový, vajíčkový, vlašský, ředkvičkový, ...).

 

 

 

 

 

Více

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Polníček

Kozlíček polní je známý spíše jako polníček. Je to drobná bylina, chutí podobná hlávkovému salátu, má křehké listy a dobře odolává mrazu. Obsahuje velké množství minerálních látek a vitamínů, hlavně vitamín C, kterého má více než citróny. Posiluje imunitu, krvetvorbu a látkovou výměnu. Používá se do salátů, může nahradit špenát, je vhodný i jako přísada do těstovin. 

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Mungo

Mungo jsou malé fazolky s velkým přínosem do kuchyně, i pro naše zdraví. Neobejdou se bez nich žádné asijské restaurace. Používají se naklíčené a právě v klíčcích jsou obsaženy bohaté látky, důležité pro naše tělo. Co klíčí, v tom je život. Fazole mungo se mohou i vařit. Ve spojení s kroupami z nich lze připravit zdravý prejt, výhonky mají skvělé využití v salátech.

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Čekanka listová

Čekanka listová je zatím nedoceněnou zeleninou. Čekankové puky se sklízí od prosince do června, a dovážejí se k nám z Holandska a Belgie. Jsou nahořklé, plné vlákniny a blahodárně působí na náš trávicí trakt. Čekankové puky se musí uchovávat ve tmě, jinak hořknou. Lze z nich připravit lahodný salát, např. v kombinaci s pomerančem.

1 9 10 11

Další témata

Další recepty

Naposledy jste si prohlédli