4 časté chyby při vaření polévek: Špatné dochucení i rozvařená zelenina
Polévky se staly základem našich obědů, jsou levné i rychlé a velmi dobře zasytí žaludek. Podle ročního období si připravujeme na jaře lehké a svěží zeleninové polévky, naopak v zimě sáhneme po hutných a hřejivých.
Polévka je grunt, jak říkaly i naše babičky. Je to jednoduchý pokrm z několika málo surovin, který dokáže báječně zasytit i zahřát. Silný vývar používaly babičky jako základ, když nás přepadla chřipka či nachlazení. Jaké chyby tedy nedělat při vaření polévek?
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Časté chyby při vaření polévky
Polévku můžeme připravit z některých surovin během chvilky, avšak nemusíme spěchat. A časté chyby?
- Vaření na příliš silném plameni: Vaření polévky občas vyžaduje trpělivost, to platí např. pro vývar. Báječného silného vývaru docílíme, když bude jemně probublávat několik hodin, nikdy by neměl silně vřít.
- Přesolená polévka: Polévku vždy dochucujeme až na konci. Během vaření každá surovina předává polévce vlastní chuť a tím může dojít k přesolení.
- Rozvařená zelenina: Zeleninu nikdy do polévky nedáváme hned na začátku, přidáme ji až v průběhu vaření – podle toho, jak se jednotlivé druhy dlouho vaří.
- Nevhodný způsob zahuštění: Polévky můžeme zahušťovat různými způsoby. Oblíbeným způsobem je zahuštění jíškou. Jíšky rozdělujeme na světlé a tmavé, každou volíme na jiný typ polévek. Poradíme, jak jíšku připravit. Některé polévky zahušťujeme záklechtkou, jiné ponecháme zcela bez mouky a zvolíme jiný způsob zahuštění. Ke každé polévce se chuťově hodí něco jiného.
Pojďte si připravit báječný masový vývar se zeleninou a nudlemi podle videonávodu, který vás povede krok krokem.
Napište nám do komentáře, jaké jsou vaše nejoblíbenější polévky, ať už jarní či zahřívací zimní.
Přejeme dobrou chuť.
Komentáře