Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kachna oplývá chutným a šťavnatým masem, které se krásně rozpadá. Pokud je tedy správně připravena. Přinášíme vám nejčastější chyby při její přípravě včetně tipů, jak jim snadno předejít. Nebojte se postavit výzvě.

Pečená kachna patří na sváteční tabuli, nejčastěji se servíruje se zelím a knedlíkem, oblíbená je však připravená například i na pomerančích. Abyste docílili šťavnatého a chutného masa, musíte se vyvarovat zbytečných a zdánlivě nepodstatných chyb.

Časté chyby při přípravě kachny

S našimi tipy budete s výsledkem své snahy o dokonale upečenou kachnu nad míru spokojeni. Stačí se vyvarovat těchto nejčastějších chyb:

  1. Pro začátek je nejdůležitější správný výběr masa. Pokud máte možnost mít kachnu z domácího chovu, rozhodně ho upřednostněte před supermarketem.
  2. Maso právě vytažené z lednice se nikdy nevkládá rovnou do troubyKachnu vyndejte z lednice alespoň 3 hodiny před její přípravou a následným pečením, aby se maso ohřálo na pokojovou teplotu a neutrpělo šok (bylo by vysušené).
  3. Mražená kachna nepatří ihned do trouby (ani ta částečně rozmrazená). Nechte ji rozmrazit v lednici, kam ji dáte minimálně 1–2 dny před pečením.
  4. Nebojte se koření. Kachnímu masu bohatě stačí jen sůl a kmín, ale rozhodně nemusíte ani jedním šetřit. V opačném případě bude maso chuťově mdlé.
  5. Vysušená pečínka? Kachní maso potřebuje delší čas při nízké teplotě (přibližně kolem 120–150 °C), aby zůstalo vláčné. Myslete na to a počítejte s pečením po dobu několika hodin (minimálně však 4 hodiny).

Kachnu pečte přibližně první hodinu prsy dolů, následně ji otočte a pečte prsy nahoru, aby byla dobře propečená a měla křupavou kůrčičku. Vyzkoušíte to na pomalé kachně podle našeho videoreceptu? Jsme přesvědčeni, že se vám povede.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky