Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vaším cílem je upéct krásně kypré koláčky, které budou dobré i další den. Jenže se někde pravidelně stává chyba a koláčky jsou tvrdé a vysušené. Jak docílit skvělého výsledku, aniž byste museli každé sousto řádně zapíjet?

Už naše babičky věděly, že nadýchaných, jemných koláčků dosáhnete, pokud nepodceníte samotnou přípravu, čas jejich kynutí a následné pečení. S našimi tipy vám už nikdy nezbydou po pečení koláčů oči pro pláč. Pečte jako mistři pekaři.

Jak na to, aby koláčky nebyly vysušené

Dejte pozor na následující body a koláče vám budou mizet pod rukama:

  1. Základem jsou veškeré potřebné suroviny v pokojové teplotě. Proto si je přichystejte předem na pracovní plochu.
  2. Poměr surovin je opravdu zásadní. Pokud do těsta přidáte přílišné množství mouky, budou koláčky suché a tvrdé. A to je přesný opak toho, co byste chtěli.
  3. Znáte důvod, proč se u mnoha receptů na koláče používají do těsta pouze žloutky? Nejspíš už správně tušíte - bílky totiž stojí za vysušeným těstem.
  4. Nešetřete na kvalitě tuku ani ostatních surovin. Sádlo je nejlepším přítelem všech těst, které chcete mít vláčné déle, než jen malou chvíli po upečení.
  5. Kynuté koláče potřebují čas. Jak při prvním kynutí, tak i při tom druhém. Toto nelze uspěchat, pokud nechcete mít místo koláčů tvrdé disky.
  6. Koláčky ihned po vytažení potřete rozpuštěným máslem. Díky tomu budou vláčnější. Do másla můžete kápnout i trochu rumu pro jeho ovonění.
  7. Pečte tak, jak je doporučeno ve vybraném receptu. Příliš vysoká teplota koláče vysuší, stejně tak i teplota příliš nízká, při které se nebudou koláče péct, ale sušit.

Jaké máte vychytávky na chutné koláčky vy? Mnozí nedají dopustit na několik lžic majonézy přidávaných do těsta, které zaručí jejich vláčnost po dobu až několika dnů. Vyzkoušet je můžete podle tohoto videoreceptu na šlehačkové koláčky:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky