Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Restovaná zelenina dodá našim pokrmům tu správnou chuť. Je krátce připravená na malém množství tuku, přičemž si zachová krásné a výrazné barvy, svěžest a vůni. S restovanou zeleninou získá naše vaření nové chuťové rozměry.

Restování je snadný a rychlý postup, který zvládnou i začátečníci. Zeleninu vlastně krátce opečeme na pánvi s trochou tuku nebo jen na pánvi tukem vytřené. Zelenina získá báječnou chuť a přitom si zachová křehkost, křupavost a barevnost

Podívejte se, jak při restování postupovat:

Využití restované zeleniny

Nejčastěji restujeme cibuli, pórek, barevné papriky, rajčata, cukety, lilek, květák, brokolici, mrkev, celer a petržel. K zelenině můžeme orestovat také houby, výborné jsou restované žampiony. A k čemu restovaná zelenina slouží?

  • Nepotřebuje již další kuchyňskou úpravu a můžeme ji hned servírovat. Podáváme ji k bramborám, masu i ke grilovaným jídlům. Můžeme ji připravit k těstovinám, rýži, kuskusu nebo bulguru. Hodí se do pomazánek nebo salátů. Výborná je doplněná sýry (např. balkánským sýrem). Příklady vhodných kombinací najdete v receptech našich čtenářů. 
  • Používáme ji běžně jako výborný základ některých tepelně upravených jídel. Především restovaná cibule je důležitým základem gulášů, některých polévek, omáček nebo např. karbanátků. Také polévky s orestovanou zeleninou chutnají skvěle.
  • Tip: Vyzkoušejte na proužky nakrájenou kapii restovanou (tedy krátce opečenou) na malém množství oleje. Stačí ji trochu posolit a můžete ji hned po upečení podávat na topinkách nebo po vychladnutí na krajíčcích chleba s máslem. Toto velmi jednoduché jídlo je velkou pochoutkou.

Následující video vám ukáže, jak postupovat při restování zeleniny. Jakou zeleninu použijete, záleží na vás.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky