Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pečený či grilovaný bůček je opravdovou lahůdkou, kterou stojí za to si čas od času dopřát. Dokonale mu sluší marináda, jako příloha čerstvý chléb a křen. Takto připravený bůček se hodí jako nedělní oběd i jako slavnostní pohoštění pro přátele.

Vepřový bok neboli bůček je snadno dostupné maso, které obsahuje jak libovou část, tak i tu tučnou, díky čemuž je dokonale šťavnaté. Bůček můžeme péct, vařit, grilovat, nakládat i udit. Jako příloha se nejlépe hodí čerstvý chléb, ale oblíbená je i kombinace se špenátem či zelím a knedlíkem. Dobře připravený bůček se rozplývá na jazyku, není vysušený a má křupavou kůrku

Jak poznám hotový bůček

Příprava není vůbec složitá, stačí dodržet správnou teplotu pečení bůčku. Můžeme ho péct buď delší čas na nižší teplotu (asi 3–4 hodiny na 150–160 °C) nebo zvolit rychlejší pečení po dobu přibližně 2 hodin na 180–200 °C. V obou případech je dobré na konci zvýšit teplotu a docílit tak křupavé kůrky. A jak poznáme, že je bůček hotový

  1. Hotový bůček má krásnou zlatavou barvu a lesklou kůži, která je jemně křupavá. Při stlačení prstem je maso měkké, ale zároveň "odráží" tlak. 
  2. S kuchyňským teploměrem si uděláme přesnou představu o tom, zda je vepřový bůček hotový či ne. Teploměr vpichujeme do nejširší části masa a teplota hotového bůčku by měla být kolem 75 °C.
  3. V neposlední řadě nás na hotový bůček upozorní nezaměnitelná lahodná vůně linoucí se z trouby. 

Vyzkoušejte si přípravu bůčku s pikantní hořčicovou marinádou podle našeho videonávodu. Maso je ideální nechat marinovat přes noc, aby se chutě dokonale propojily. Dobrou chuť. 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky