Jak vyškvařit sádlo? Poradíme vám několik způsobů, jak dostat sádlo do sklenic
Sádlo hrálo v minulosti důležitou roli v našich kuchyních a dnes je znovu objevováno. Přestože se v minulosti dostalo na okraj zájmu kvůli rostoucí popularitě rostlinných olejů, i dnes má na našich stolech své místo.
Sádlo hojně používaly naše maminky i babičky, a s jeho vyškvařením si dokázaly snadno poradit. Zvládnou to ale i dnešní mladé hospodyňky? Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, podle kterého můžete postupovat. Výsledkem bude výborné domácí sádlo, které se hodí nejen v kuchyni.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak vyškvařit sádlo
Máme hned dvě možnosti, jak si doma sádlo vyškvařit.
- Nejjednodušší je škvaření sádla v troubě. Sádlo pokrájíme na kostičky - čím menší budou, tím více sádla získáme. Kostičky dáme do pekáče a vložíme do trouby. Pečeme na 120–150 °C. Po hodině odebereme první uvolněné sádlo, kostičky promícháme a dále odebíráme vždy po 30–45 minutách pečení. Na konec nám zbydou zlatavé škvarky, které už další sádlo nepustí.
- Druhou variantou je škvaření sádla v hrnci. Tento způsob je sice rychlejší, ale zase vyžaduje naši neustálou přítomnost. Musí se totiž často míchat, aby se nepřipálilo. Na začátku je třeba sádlo podlít trochou vody a ke konci můžeme škvarky zalít menším množstvím mléka, díky kterému budou mít krásně zlatavou barvu.
Sádlo využijete nejen v kuchyni, ale báječně se hodí k mazání jizev, popálenin a ekzémů, využijete ho také při kašli a nemocech horních cest dýchacích. Ze sádla a škvarků pak v kuchyni vykouzlíte mnoho chutných pokrmů.
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
Pravda o sádle: Výživová specialistka vysvětluje, proč se tuků nemáme bát a jak je to s neslavným cholesterolem
Jak na dokonalé škvarky? Záleží na typu sádla i teplotě. A chce to jedno malé kouzlo...
15 nejchutnějších jablečných moučníků: Nechte se inspirovat výběrem receptů
Komentáře