Zavařování v myčce nádobí je jednoduché, stačí nechat projít hlavní cyklus. Přesto má některá úskalí
Zavařování patří nerozlučně k letní sezoně, v oblibě ho měly hlavně naše maminky a babičky. Díky tomu je zužitkování přebytků ze zahrady a lesa sterilací zkušenostmi a léty prověřené. K zavařování ale není nutné mít speciální hrnec s teploměrem.
Pro ty, kdo chtějí zavařovat a nemají speciální hrnec, existuje více možností, jak zavařovat bez něho. Můžete zkusit podle našeho návodu zavařování v pečicí troubě nebo mikrovlnce, navíc poslední dobou mnozí nedají dopustit na zavařování v myčce na nádobí.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak připravit sklenice
Základem jsou čisté sklenice s dobře těsnícími víčky. Praktičtější k tomuto účelu jsou šroubovací víčka. Sklenice i víčka raději po důkladném umytí vypaříme vařící vodou, vodu vylijeme, sklenice ani víčka neutíráme. Umyté sklenice naplníme a uzavřeme.
Jak myčku použít k zavařování
Uzavřené sklenice naskládáme do prázdné myčky tak, aby stály svisle (při náklonu se sterilace nezdaří dokonale). Neměly by se dotýkat.
Zapneme myčku na nejdelší cyklus při nejvyšší teplotě (bez prášku, tablety nebo leštidla!) a necháme celý cyklus proběhnout. Pak jen sklenice vyjmeme, obrátíme na víčko na čistou utěrku a necháme zchladnout.
Výhodou tohoto způsobu je větší množství zavařených sklenic najednou. Podmínkou je nutnost vlastnit myčku, která dosáhne teploty vody alespoň 70–80 °C. S nižší teplotou není sterilace zcela spolehlivá.
Komentáře