Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kuře na paprice je oblíbeným jídlem, které se neomrzí. Lahodná kombinace kuřecího masa, krémové paprikové omáčky a houskového knedlíku je u mnohých oblíbeným jídlem už od dětství. Příprava je snadná a zvládne ji i začátečník.

Vybrali jsme pro vás deset nejčastějších otázek, na které se ohledně kuřete na paprice ptáte, a odpověděli jsme na ně. Především začínající kuchaři zde najdou inspiraci a mnoho odpovědí, ale jistě bude přehled přínosný i pro zkušené kuchaře a kuchařky.

1

Jaké koření se dává do kuřete na paprice

Jak již název napovídá, důležitá je mletá sladká paprika, ale přidává se až později, nejprve bude potřeba polévkové koření, tedy nové koření, celý pepř a bobkový list. Polévkové koření vaříme společně s vývarem. Paprika přijde na řadu až při přípravě samotné omáčky.

2

Jak udělat omáčku u kuřete na paprice

Nejprve si na másle připravíme jíšku, kterou necháme zezlátnout. K jíšce přidáme mletou sladkou papriku a zalijeme 1/3 vývaru. Mícháme, dokud nevznikne hustá kaše, kterou rozředíme druhou třetinou vývaru. Opět mícháme, dokud se tekutina nevstřebá, a na závěr přidáme zbytek vývaru. Promícháme a máme hladkou omáčku bez žmolků.

3

Jak dlouho se vaří kuře na paprice

Nejvíce času zabere vaření vývaru. Ten vaříme z porcovaného kuřete tak dlouho, dokud není maso měkké. Slepice z dvorku se vaří podstatně déle než kupované kuře. Velkou službu udělá také tlakový hrnec, díky kterému budeme mít hotovo mnohem dříve.

4

Jakou smetanu přidat do omáčky

Smetana se do omáčky přidává až nakonec, když je omáčka uvařená. Dokáže ji velmi příjemně zjemnit. Záleží na vašich chuťových preferencích, jestli zvolíte smetanu sladkou nebo zakysanou. Rozhodně však vyberte tu vysokoprocentní, je totiž chutnější a výraznější. 

5

Jakou udělat jíšku na kuře na paprice

Jíška má za úkol zahustit omáčku. Připravujeme ji z másla a hladké mouky. Máslo rozpustíme v rendlíku a přisypeme k němu hladkou mouku, kterou při mírné teplotě za stálého míchání smažíme dozlatova. Když je hotovo, přidáme sladkou papriku a necháme jíšku trochu zchladnout.

6

Odkud pochází kuře na paprice

Původ tohoto jídla má kořeny v Maďarsku, kde je tradičním jídlem kuřecí paprikáš. Do českých zemí se dostal po 19. století z Rakouského císařství, ve kterém byl "Paprikahendl" velmi oblíbený. Poté jídlo zdomácnělo i u nás a je dnes už považováno za české.

7

Jak ohřát kuře na paprice

Máme dvě možnosti, tou první je naskládat si celou porci včetně přílohy na talíř a ohřát ji v mikrovlnné troubě, při druhé variantě odebereme část omáčky do menšího hrnce, který za častého míchání zahříváme na sporáku na nižším stupni. Knedlíky ohřejeme na pařáčku.

8

Jakou přílohu ke kuřeti na paprice

Nejběžněji podáváme kuře na paprice s houskovým knedlíkem nebo s těstovinami. Báječně ale chutná také s rýží a méně tradiční přílohou jsou halušky. Pokud má být omáčka jídlem na dva dny, je chytré k ní mít každý den jinou přílohu a zbývající knedlík z prvního dne třeba zamrazit na příště.

9

Proč je kuřecí maso tuhé

Příčinou je krátká doba vaření masa. Je třeba rozlišit, jestli vaříme kuře ze supermarketu nebo od chovatele. Kuře od chovatele mělo více pohybu, proto je jeho maso nepatrně tužší a je třeba ho vařit déle. Pokud máte v hrnci starší slípku, je nutné ji povařit opravdu dlouho, aby maso změklo.

10

Jaké vybrat maso na kuře na paprice 

To záleží na našich preferencích. Někdo vaří kuře na paprice pouze se stehen, ale není vůbec chybou použít celé kuře, zvlášť pokud máme větší počet strávníků. Kuře jen rozporcujeme na čtvrtky a dáme vařit. Když je hotovo, necháme kuře vychladnout, maso obereme a vrátíme zpět do hotové omáčky.

Pokud stále váháte, jestli se do vaření jídla pustit, zhlédněte náš videorecept, ve kterém je celý postup názorně ukázán. Kuře na paprice zvládne s přehledem i začátečník a překvapí tak dobrým obědem celou rodinu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více