Studené polévky: V letním horku jsou výborným řešením oběda nebo večeře
Studené polévky osvěží, nasytí, doplní minerály a tekutiny vypocené v horkém počasí, ale nezatíží naše zažívání. Jižní národy moc dobře tyto polévky znají a připravují, protože oceňují jejich benefity pro zdraví.
Studené polévky jsou nejčastěji ovocné nebo zeleninové. I milovníci netradičních chutí zde najdou inspiraci. Podávají se vždy dobře vychlazené, někdy se doplňují ještě kostkami ledu. Pro větší sytivost můžeme k ovocným polévkám podávat piškoty, zeleninové doplnit sýrem, šunkou, vařeným vejcem nebo pečivem.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Ovocné studené polévky
Pamatujeme si je z dětství, většinou jde o rozmačkané bobulové ovoce, doplněné mlékem, smetanou nebo jiným mléčným produktem. Známe však i polévku z jablek nebo hrušek, kdy ovoce rozvaříme, ochutíme, rozmixujeme a necháme vychladit.
Zeleninové studené polévky
Některé z nich jsou světově proslavené, např. vichyssoise (francouzská pórková), gazpacho (španělská rajčatová), chlodnik (litevská z červené řepy) nebo tarator (bulharská okurková). Za vyzkoušení určitě stojí každá z nich.
Polévkové speciality
Naše mlsné jazýčky nás i v létě ponoukají k experimentům. I studené polévky mohou být zajímavé a velmi netradiční. Jejich základ mohou tvořit bylinky, lilek nebo cuketa, či jiná zelenina. Výživnost zvýší např. šunka, strouhaný sýr, vařené vejce.
Přejeme dobrou chuť.
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
Vynikající išlské dortíčky podle Sandtnerky: Tradiční cukroví jako od babičky voní kakaem, skořicí a rumem
Na Vánoce patří vaječňák: Nejlepší je z kvalitního rumu a smetany. Pravá vanilka z něj udělá delikatesu
Jak se levně, rychle a zdravě stravovat na studiích. Na kolejích není třeba jíst jen housky se salámem
Komentáře