Knedlíky jsou důležitou přílohou české kuchyně, a to navzdory tomu, že někdy se jim bráníme kvůli nespokojenosti se svou váhou. Alespoň občas se podávají v každé rodině, protože některá jídla bychom si bez nich ani pořádně nevychutnali. Recepty z našeho výběru patří k těm nejoblíbenějším.
Knedlíky k naší kuchyni nerozlučně patří, a to už kvůli omáčkám. U některých omáček je sice snadno nahradíme vařenými bramborami nebo těstovinami, ale k jiným se nic jiného než knedlík tak dobře nehodí. A co teprve k pečenému masu a zelí. Tajemství těch nejlepších knedlíků ovládaly perfektně naše babičky, ale naučit se je můžeme i my v naší uspěchané době. Vyberte si takové, které se k připravovanému jídlu budou hodit nejlépe.
Srozumitelně a podrobně popsaný recept na houskové knedlíky pomůže s postupem i začínajícím hospodyňkám, které zatím v kuchyni nemají mnoho zkušeností. O kyprost se postará droždí, potřebovat budete polohrubou mouku a starší rohlíky.
Karlovarský knedlík je výbornou českou přílohou, jejíž příprava má svá specifika. Jeho příprava je už náročnější, ale názorný postup vás postupem provede a pomůže vám vyvarovat se zbytečných chyb. Do těsta bude potřeba vyšlehat tuhý sníh a nakrájet rohlíky, na ochucení využijete petrželovou nať a muškátový oříšek. K vaření budete potřebovat igelitový sáček nebo potravinovou fólii.
Bramborové knedlíky chutnají báječně a naše babičky je uměly úžasně. Pokud nemáte vlastní rodinný recept, vyzkoušejte tento. Suroviny i postup jsou pěkně rozepsané a uvidíte, že vás výsledek nadchne. Ze stejného těsta můžete připravit i noky nebo šišky, které jsou výborné s ovocem, posypané mletým mákem.
Kynuté knedlíky, které se vždy povedou - kdo by je nechtěl umět. Díky tomuto receptu budou vaše knedlíky vždy skvělé a báječně nadýchané, celá rodina bude nadšená. Stačí několik surovin, těsto chvíli nechat kynout a můžete si uvařit tento poklad - ideálně na páře. Knedlíky před vařením potřete olejem, aby se nepřilepily.
Jednoduchý recept potěší nejen začínající hospodyňky. O kyprost se tentokrát postará prášek do pečiva. K odměřování vám postačí hrnek osvědčené velikosti. Po vyjmutí knedlíky hned nakrájejte buď kráječem nebo pomocí nitě.
V záloze máme ještě jeden recept na bramborové knedlíky. Brambory je nejlepší vařit den předem, přesně tak to dělaly naše babičky. Brambory chladnou totiž pomalu a těsto se nejlépe zpracovává ze zcela chladných. K prolisovaným bramborám dejte další suroviny, vypracujte těsto a knedlíky co nejdříve uvařte, protože bramborové těsto stáním řídne.
Chlupaté knedlíky jsou raritou naší kuchyně. Připravují se ze syrových i předem uvařených brambor. Právě ty syrové, které je potřeba nastrouhat na jemném struhadle, dodávají těstu zajímavou "chlupatost". I když tyto knedlíky na pohled nejsou až tak lákavé, stačí je ochutnat a nejspíš vás také "dostanou". Výborně chutnají k pečenému masu a kysanému zelí.
Pokud připravujete knedlíky pro menší počet strávníků, mohly by pro vás být zajímavé i hrnkové knedlíky, které byly svého času velkým hitem. Zpracované těsto dáte jednoduše do vymazaných hrnečků a uvaříte je buď v hrnci ve vodě nebo dokonce v mikrovlnné troubě, jak je vidět v našem videoreceptu.
Komentáře