Jak na nejlepší bublaninu s třešněmi? Tahle těsta patří mezi nejoblíbenější
21. 6. 2022 Vaření
Červené třešně dávají najevo, že si zase na nich budete moci smlsnout. Bublanina je oblíbeným dezertem, který má ale řadu podob. Může být velmi rychle připravená a potěšit tak brzy nedočkavé strávníky u stolu.
Nejlepší bublanina s třešněmi
Každý má jinou představu o tom, která bublanina je nejlepší. Pro někoho je to ta, která je bleskově hotová. Jiný zase nedá dopustit na tradiční rodinný recept na kynutou bublaninu. Vždy by ale měla být nadýchaná a plná šťavnatého ovoce. A pak je tu ta záležitost s peckami. Nejspíš budete upřednostňovat vypeckování, ideálně odpeckovačem, který práci usnadní.
Ale jsou tu i ti, kteří nedají dopustit na celé třešně a vypeckovávání při pojídání bublaniny je pro ně rituálem. Plus pro nevypeckované třešně hovoří také fakt, že nebude zbytečně vytékat cenná a lahodná šťáva z ovoce. Když vybíráte třešně na bublaninu, neměly by být přezrálé, aby se „nerozčvachtaly“. Aby byly zákusky mnohem dokonalejší, můžete těsto vždy mírně osolit.
Mohlo by vás zajímat
Nejlepší litá bublanina
Omyté a osušené ovoce je dobré obalit v trošce polohrubé mouky, aby při pečení neklesalo dolů. Výborně chutnají verze s jogurtem, zakysanou smetanou, nebo s kefírem. Bublanina by měla být nejen chutná, ale také báječně nadýchaná, podobně jako v tomto receptu. Ať už připravujete třené nebo piškotové těsto, je nezbytné, aby suroviny měly pokojovou teplotu.
U třených těst musíte změklé máslo třít se žloutky a cukrem do pěny, podobně u piškotových musíte vejce velmi dobře vyšlehat s cukrem. Přidávejte postupně vajíčka po důkladném rozšlehání. Ta nejlépe nadýchaná pěna vede k dokonalé bublanině. Až pak postupně přidávejte další ingredience. Přesně tak, jak je to uvedeno v článku o filmové bublanině paní Mráčkové.
Když budete připravovat těsto, míchejte ho dostatečně dlouho, ale opatrně. Pokud ho připravujete v mixéru, tak zvolte nejnižší otáčky. O třeném těstu je známo, že potřebuje pozvolné pečení, protože jinak by rychle vznikla tuhá a silná kůrka a moučník by byl popraskaný. Teplota by se měla tedy pohybovat okolo 160 °C. Třená bublanina je kyprá a jemná, ale hutnější na rozdíl od nadýchanější piškotové. Připravit si z třešní nebo višní můžete piškotovou bublaninu, která je doplněna lahodnou omáčkou.
Třešně patří k létu stejně, jako slunce a letní vedra. Jsou výborným a vítaným letním osvěžením, ovocem, které je velice zdravé. Kdo by neznal bublaninu s třešněmi! Tahle v Česku obzvlášť oblíbená…
Nejlepší kynutá bublanina
Na kynutou bublaninu správně drobenka nepatří, protože pak je to koláč s drobenkou. Když se ale bez ní nechcete obejít, využijte ji jako v tomto rodinném receptu s kynutým těstem. Základem přípravy kynuté bublaniny je správné kynutí, ani tady nejde nic uspěchat a je potřeba myslet na teplotu potravin. Suroviny včas vyndejte z chladu a na zadělání kvásku použijte vlažné mléko. Třešně dávejte do vykynutého těsta. Ve všech případech přípravy bublaniny je třeba dávat plech do trouby rozehřáté na odpovídající teplotu.
Témata
Recepty k tomuto článku
Mohlo by vás zajímat
Přečtěte si Zobrazit více
Tipy a rady, aby byly vaše nepečené kuličky dokonalé. Tohle zaručeně pomůže!
Elon Musk: Nejbohatší muž planety se cpe každý den koblihami, musí mít sushi a „litry“ kávy z vlastní pražírny
Třešňové taštičky z listového těsta: Letní dobrotu s chutí pálenky podle našeho receptu upeče i začátečník