Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čoko-dortík se sušenými švestkami

Hodnocení receptu je 4,8 (16×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

jahoda jahoda

Náročný

Doba přípravy 55 min Doba přípravy: 55 min

55 min (55 min příprava)

Suroviny

Porce: kulatá forma pr.20-23cm

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 153 kJ /
2 905 kcal
Bílkoviny57,92 g
Tuky111,14 g
Vláknina32,05 g
Cholesterol 1,16 g
Sodík 453 mg
Sůl0,84 g
Sacharidy402,15 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu zahřejeme na 190°C/horkovzdušná 170°C. Krok 2: Z bílků vyšleháme sníh a před koncem přidáme polovinu hnědého cukru a ještě šleháme. Krok 3: Do kastrůlku dáme čokoládu na kousky, kakao, máslo, polovinu cukru a 1 dcl horké vody. Pomalu zahříváme, až se směs spojí. Odstavíme a vložíme do studené vody a za stálého míchání necháme trochu zchladnout. Pokud se směs mírně sráží, přidáme lžíci horké vody a zamícháme. Není ale až tak na závadu. Krok 4: Do sněhu lehce zamícháme mouku se skořicí a opět lehce zamícháme čokoládovou směs. Krok 5: Těsto nalijeme do dortové formy Ø 20 až 23cm. Nakonec to těsta mírně zatlačíme švestky (já nezatlačila a zůstaly nahoře) a zbytkem rumu ze švestek pokapeme dort. Krok 6: Pečeme na 190°C/horkovzduch 170°C asi 55 min. Ozdobíme šlehačkou nebo bílou čokoládou (osvědčila se mi bílá Milka, kousek rozpustím v mikrovlnce + kápnu trochu oleje).

Zveřejněno 30. 10. 2010

Poznámka autorky jahoda

Prášek do pečiva ani žloutky zde nepatří (ty použijete na něco jiného)

Zdroj: Apetit - další dort pro čokoholiky (všechny sachery a jim podobné jsem prozkoumala a postup tohoto je zase trochu jiný)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Čoko-dortík se sušenými švestkami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Y5KY

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Čoko-dortík se sušenými švestkami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Y5KY

Marie

Tématické fráze:
buchta se sušenými švestkami, moučník se sušenými švestkami, moučníky se sušenými svestkami, cokoladovy dort se svestkami, cokoladovy kolac se susenymi svestkami, čoko ozdoby, čoko ozdoby na dort, čokoladovo švestkovy dort, koláč se sušenými švestkami, dorty ze švestek, recept na řez se sušenýma švestkama, rezy se susenyma svestkama, košíčky se sušenou švestkou namočené v čokoládě, čokoládový koláč se švestkami a skořicí, čokoládový švestkový dort, kolac se susenyma svestkama, recepty se sušenými švestkami, perníková chaloupka recept apetit, švestkovy dortik, moucnik se susenyma svestkama

Suroviny:
švestky sušené, čokoláda hořká, kakao, máslo, cukr hnědý, voda, vejce, mouka hladká, skořice mletá, šlehačka, čokoláda bílá

Přidat fotografie receptu