Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Masové koule na žampionech

Hodnocení receptu je 5,0 (77×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mika59 mika59

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 25 min Doba tepelné úpravy: 35 min

60 min (25 min příprava + 35 min tepelná úprava)

Úžasný způsob jak obyčejnou karbanátkovou směs povýšit na lahodný chuťový zážitek. Vhodně zvolené ingredience a barevnost přísad na talíři potěší naše oko a zvýší naší chuť se do jídla pustit.

Suroviny pro 3 porce

3porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 096 kJ /
979 kcal
Bílkoviny106,26 g
Tuky32,00 g
Vláknina22,42 g
Cholesterol 522 mg
Sodík 704 mg
Sůl1,34 g
Sacharidy58,40 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Maso smícháme s jemně nakrájenou cibulí, utřeným česnekem a zbytkem surovin. Mokrýma rukama uděláme kuličky. Krok 2: Rozehřejeme trochu oleje a kuličky opečeme ze všech stran. Stačí krátce, jen aby se zatáhly a zůstaly šťavnaté. Krok 3: Kuličky vytáhneme a do výpeku přidáme kousek másla. Orestujeme nakrájenou cibuli, přidáme mletou papriku, nakrájené papriky a žampiony. Krok 4: Restujeme pár minut, přisypeme mouku a po krátkém orestování zalijeme vývarem. Krok 5: Když začne směs vařit, vrátíme koule a společně vaříme 15-20 minut. Dochutíme a přidáme nakrájenou zelenou část cibulky. Krok 6: Podáváme s těstovinami, rýži nebo vařenými bramborami.

TIP: Umíte správně uvařit těstoviny?

Zveřejněno 5. 10. 2017

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Masové koule na žampionech

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pD32

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Masové koule na žampionech

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pD32

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (32)

Výborné, nemá chybu

Marie Svarcova: Děkuji:-K:-K

:-)<3:yes::yes: opět nádhera na talíři a o chuti nemám pochyb :-K

Vynikající dobrůtka, tomu se nedá odolat.:-K:-K

NADEI: Děkuji za zprávu, jsem ráda, že chutnalo..:-K:-K

Dnes byly koule k obědu s bramborem. Výborné jídlo za chviličku hotové :-) Skvělý recept :yes::yes::yes:

Právě bublá na plotně, již po třetí, takže veliká pochvala, dnes se možná podaří i vyfotit :-K:-K:-K<3<3<3

K dnešnímu obědu. Výborné jídlo s letní vůní a chutí. Rodinka byla moc spokojená. Žampiony jsem nahradila houbami. :yes: :-8

martiline: Mám radost ;-) díky moc..:-K:-K

<3 Velká dobrota. Taky nejsem zrovna fanda masových kuliček, ale toto jídlo je opravdu výborné ...:-K:-K:-K

Valis: Jsem moc ráda, že chutnalo, děkuji za milou zprávu..:-K:-K

To jsme si tedy pochutnali - bylo to výborné. Dala jsem si i já, která houby nejí v žádné úpravě. K tomu byl domácí chleba. :yes:
mika59 : děkuji a obdivuji Vaši šikovnost a fantazii :-K

zdenka.s: Zdeni jsem opravdu ráda že chutnalo.:-)..moc děkuji za pěknou zprávu.:yes:..potěšilo mně to..díky:-K:-K

A taky moc děkuji všem...:-K:-K

Pěkný recept,moc masové koule nedělám,ale tato kombinace mne velmi zaujala;-):yes:

Výborný recept dělala jsem v neděli k obědu se šťouchanými brambory a moc nám chutnalo :-D :yes:

Dnes bylo k obědu :-K:yes:

:yes:

Dnes jsem tento recept uvařila,jen jsem dala pravé hříbky a dali jsme si k tomu rýži :-*,chutnalo nám všem ;-):-K:yes:

Masula: Děkuji,;-) jsem ráda, že chutnalo.:-K:-K:-)

Právě vařím na zítřejší oběd. Jen jsem místo žampionů dala klouzky, které jsme včera nasbírali. Výborné!:yes::-K

MajkaM: ;-)Děkuji moc za zprávu.....:-K:-K

Děkuji Vám všem za milé komentáře...;-);-):-K:-)

Dík za recept. Moc jsem si pochutnala, uvařila jsem to dnes k obědu - jídlo je tak dobré, jak vypadá...

aknel1: Moc děkuji za vyzkoušení jsem ráda, že chutnalo...;-);-):-K:-K

<3:yes:

Jiří Žilavý 7. 10. 2017 02:10
Vypadá to dobře. Vyzkouším.

Jídlo vypadá krásně šťavnatě a tarhoňa se k němu velice dobře hodí:-Q:-K

Tak to klobouk dolů, jen se nato dívám a slintám blahem, nádherně barevné, šťavnaté jídlo a chutnat bude určitě fantasticky. Bodík letí teď a jdu zkoušet, jen co koupím žampiony, už nám nerostou na louce.......<3

;-):-D:yes::yes::-K

Krásný receptík,ten láká k vyzkoušení:-p:yes:

<3<3Suprove, vypada to moc krasne:-K:yes:

Nádherné barevné jídlo. Určitě by mi chutnalo a to nemluvím o tarhoni :-) :yes:

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze:
masové koule, masove kuličky na žampionech, žampiony recepty, masove kuličky se žampionech, masové kuličky se žampiony, top recepty masove koule, masové koule s rýží, masové kuličky zampiony, masové kuličky se na žampionech, masové koule na žampiony, kuličky na žampionech, koule z mletého masa s paprikou,žampióny a rýží, masvé koule a zampinech, masové kuličky se se žampiony, pečené masvé koule, masový zampion, masové kuličky v na žampionech, masove recepty, masové kuličky s na žampionech, masový koule

Suroviny:
maso vepřové mleté, vejce, cibule, česnek, hořčice, strouhanka, mléko, sůl, pepř, olej, žampióny, cibule, cibulka jarní, paprika čerstvá zelená, vývar masový, mouka hladká, paprika sušená sladká, sůl, pepř, máslo

Přidat fotografie receptu