Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Domácí houstičky/ rohlíčky

Hodnocení receptu je 4,7 (9×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ka.bednarkova ka.bednarkova

Snadný

Doba přípravy 120 min Doba přípravy: 120 min

120 min (120 min příprava)

Suroviny pro 12

12

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie10 510 kJ /
2 512 kcal
Bílkoviny90,66 g
Tuky58,04 g
Vláknina18,36 g
Cholesterol 548 mg
Sodík 6,88 g
Sůl17,07 g
Sacharidy397,58 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejprve si uděláme kvásek:
1 šálek vlažného mléka, přidáme rozdrobené kvasnice, 1 lžíci polohrubé mouky a jednu lžičku cukr krupice. Dáme na teplé místo a čekáme dokud nám kvásek nevykvasí. Krok 2: Příprava těsta:
Do misky si dáme 500 gramů polohrubé mouky, přidáme 2 lžičky soli a promícháme. Krok 3: Přidáme vykvašený kvásek, dolijeme zbytek vlažného mléka, 50 gramů změklé Hery a vmícháme 1 rozšlehané vajíčko. Krok 4: Těsto propracováváme. Krok 5: Když je vše spojeno, dáme těsto na pomoučený vál, nebo silikonovou podložku, aby se těsto nelepilo. Těsto propracováváme do pevnější hmoty. Podle potřeby dosypáváme mouku. Když je těsto správně propracované dáme zpět do misky a na vrch pomoučíme. Můžeme přikrýt utěrkou a dáme vykynout opět na teplé místo cca 1 hodinu. Dáváme pozor, aby nám těsto nepřekypělo! Vykynuté těsto dáme znovu na pomoučený vál, propracujeme a podle uvážení si odděláváme kousky, které vyválíme do nudličky a z té pleteme houstičky. Nebo můžeme vyválet silnější nudličky, lehce zakroutit a máme rohlíčky. Krok 6: Houstičky dáme na vymazaný plech nebo na pečicí papír. Krok 7: Posypeme buď mákem solí nebo kmínem. Krok 8: Dáme na chvíli péct a postupně potíráme 2. rozšlehaným vajíčkem. Pečeme na 180 stupních. :)

Zveřejněno 28. 4. 2013

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí houstičky/ rohlíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8zOj

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí houstičky/ rohlíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8zOj

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (7)

Jsou vynikající.
Dovolil jsem si přidat jednu fotku.

Dobrý den mohu místo Hery dát máslo ? :) :-)

kvásek je na chleba na to je určený omládek a poliš zeptej te se nějakého pekaře :-)

Pajaja: té mouky je to jen počáteční množství, já když jsem je pekl tak jsem do toho kvůli zahuštění přidal ješt 1/2 kyla :-):yes:

výborný pečivo :yes: vyzkoušel jsem ho a doma si ho nemohou vynachválit:-)

krásné pečivo :yes::-D

Krásné houstičky! :-p:yes: Jen toho droždí mi přijde moc. Opravdu na 1/2 kg mouky celá kostka? Mám zkušenost, že ho na toto množství stačí polovina. Ale jinak krásně umotané a věřím, že budou mňam :-K:yes:+

Tématické fráze:
domácí housky jako od pekaře, domácí rohlíky a housky, domácí houstičky, domácí houstičky a rohlíky, domácí rohlíky jako od pekaře, domácí housky, domácí rohlíky, domaci housticky prostreno, housky z polohrube mouky, rohlíky z polohrubé mouky, domácí rohlíky z polohrubé mouky, prostreno domaci housticky, domácí rohlíky housky, domácí housky prostřeno, domácí housky jako od pekaře video, domácí rohlíky od babičky, domácí rohlíky z kvásku, domácí housky z polohrubé mouky, domácí housky a rohlíky, prostřeno domácí housky

Suroviny:
mouka polohrubá, droždí, mléko, sůl, cukr krupice, tuk hera, vejce, mák, kmín celý, sůl hrubá

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu