Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Závin s ořechovou nádivkou

Hodnocení receptu je 4,9 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ivulinka ivulinka

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 20 min

40 min (20 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Záviny jsou velmi oblíbeným moučníkem napříč domácnostmi. V tomto receptu na vás čeká závin z listového těsta s ořechovou náplní z vlašských ořechů, které osvěží nastrouhaná citronová kůra.

Suroviny pro 2 kusy

2kusy

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie10 422 kJ /
2 491 kcal
Bílkoviny46,80 g
Tuky165,50 g
Vláknina15,00 g
Cholesterol 12 mg
Sodík 80 mg
Sůl0,20 g
Sacharidy196,05 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu rozehřejeme na 200 °C. Krok 2: Listové těsto rozdělíme na dvě poloviny. Vál pomoučíme a z těsta vyválíme dva pláty. Krok 3: Nádivku připravíme tak, že nastrouhané vlašské ořechy smícháme s cukrem a citronovou kůrou a spaříme vařícím mlékem. Důkladně promícháme a necháme zchladnout. Krok 4: Nádivku rozdělíme na dvě poloviny a dáme ji do prostřední třetiny každého plátu. Pak nádivku přiklopíme zbylým těstem. Krok 5: Dáme na vymazaný plech, záviny potřeme rozšlehaným vajíčkem a upečeme při 175 °C dorůžova.

TIP: Jak péct listové těsto

Zveřejněno 9. 4. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Závin s ořechovou nádivkou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gpWG

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Závin s ořechovou nádivkou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gpWG

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (9)

:-)<3:yes::yes: mňam :-K

Koubkova: :-K

Dnes upeceno .dostala jsem pochvalu :-K

:-*:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

jejej:-8ten je kráááásný:-puž vím,co budu ráno dělat,až přijdu z práce:-)aby se mi nezkrátily žíly:-Da samože bodík:-K

Ořechový závin z lístkového těsta jsem už také dlouho nedělala Nádivka je vynikající a dělám ji takto spařením i já. S máslem je pak z ní výborný krém.:yes:+5.

Ráda dělám s listovým těstem.:-)Je to rychlé a dobré :yes::-K

Tak ten bych si ivy taky dala, děláš mi velké chutě;-)

Jééé, to jsem už dlouho nedělala:-!:-p:yes:

Tématické fráze:
ořechová náplň do závinu, zavin s ořechovou náplní, ořechová nádivka, ořechový závin z listového těsta, ořechový závin, recept ořechová náplň do závinu listového těsta, jak se dělá ořechova nádivka recept, listovy zavin s orechovou naplni, recept na ořechovou nádivku, orechova napln do strudlu, orechovy zavin z listkoveho cesta, listový závin s ořechy, ořechová nádivka do štrůdlu, ořechový štrůdl, štrůdl s ořechovou náplní, závin z listového těsta s ořechovou náplní, ořechová závin, ořechový závin z lístkového těsta, ořechová nádivka do lístového těsta, listové těsto s ořechovou nádivkou

Suroviny:
těsto listové, ořechy vlašské, cukr moučkový, mléko, kůra citronová, vejce, tuk

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu