Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Špenátové palačinky

Hodnocení receptu je 4,4 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

cathleen cathleen

Náročný

Suroviny pro 8

8

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie8 939 kJ /
2 136 kcal
Bílkoviny131,86 g
Tuky78,57 g
Vláknina30,65 g
Cholesterol 1,67 g
Sodík 3,56 g
Sůl8,74 g
Sacharidy210,15 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Listy čerstvého špenátu rozmixujte společně se 2 vejci. Krok 2: Rozmixovanou směs přelejte do větší mísy a přidejte mléko, sůl a obě mouky. Metličkou vyšlehejte klasické palačinkové těsto. Tip: Mléka dejte nejdříve méně (1 ½ hrnku), v případě potřeby dolaďte zbylým množstvím – každá mouka jinak „saje“). Pokud máte čas, nechte těsto půl hodiny odpočinout. Krok 3: Smažte na dobře rozpálené pánvi (na kvalitní nepřilnavé pánvi můžete zcela bez tuku, jinak vždy lehce vymažte olejem). Krok 4: Ještě teplou palačinku namažte sýrem žervé a naplňte plátkem šunky. Přeložte 2x napůl. Krok 5: Na vymazané pánvi připravte dále vajíčka jako volská oka, osolte a poprašte paprikou.
Servírování: Na talíř položte 2 složené palačinky a navrch poklaďte 1 vejce připravené jako volské oko.
  1. Všechny produkty Nature´s Promise a ostatní koupíte v hypermarketu a supermarketu Albert.

Zveřejněno 9. 6. 2021

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Špenátové palačinky

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/J4No

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Špenátové palačinky

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/J4No

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (2)

Simona Skolakova: děkuju, Simčo <3

Nikdy jsem špenátové palačinky nedělala,ale tyto jsou lákavé,to vyzkouším,moc se mi receptík líbí<3:yes::yes:

Suroviny:
špenát baby, mouka žitná, mouka špaldová hrubá, vejce, mléko, sůl, olej, šunka, sýr žervé, vejce, sůl, paprika sušená sladká

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu