Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Libečková polévka

Hodnocení receptu je 5,0 (37×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mika59 mika59

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 25 min

40 min (15 min příprava + 25 min tepelná úprava)

Libeček je bujná rostlina s benefity pro zdraví. Polévka je chutná, díky bramborám a vejcím i sytá. Zjemnění smetanou ještě umocní její skvělou chuť. Dejte libečku šanci a vyzkoušejte polévku našich babiček.

Suroviny pro 5 porcí

5porcí

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie3 173 kJ /
758 kcal
Bílkoviny41,59 g
Tuky42,35 g
Vláknina10,05 g
Cholesterol 803 mg
Sodík 381 mg
Sůl0,73 g
Sacharidy48,88 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Mrkev nastrouháme nahrubo, cibuli nakrájíme najemno. Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky. Krok 2: Z libečku otrháme lístky a nakrájíme nadrobno. Stonky libečku svážeme do svazečku. Vejce uvaříme natvrdo. Krok 3: Rozpustíme máslo a necháme zesklovatět cibuli. Přidáme mrkev a osmažíme než pustí pěknou barvu. Přisypeme mouku, orestujeme a zalijeme studeným vývarem. Krok 4: Polévku přivedeme k varu, přidáme koření, brambory a svázané stonky libečku. Polévku vaříme do změknutí brambor. Krok 5: Z uvařené polévky vytáhneme stonky libečku, koření a bobkové listy. Vlijeme smetanu (pokojové teploty) a přidáme nakrájené lístky libečku. Vaříme už jen krátce, dochutíme solí a pepřem. Nakonec přidáme nakrájená vejce.

TIP: Polévky s jarními bylinkami

Zveřejněno 11. 5. 2020

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Libečková polévka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/N3Ep

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Libečková polévka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/N3Ep

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (32)

Vladka321: Moc pěkná pochvala,:-* která mě hodně potěšila. Děkuji za ni i za pěknou fotku.:-K:-K

Výborná záležitost, určitě jsem nedělala naposledy. Vajíčko tuto polévku perfektně doplní a udělá z ní luxusní záležitost 👌
Dávám plný počet bodů a posílám i fotografii.

Veronika.Hrozna: Veru moc děkuji za vyzkoušení, milou zprávu i pěknou fotku:-K:-K:-K

Jako obyčejně, vždycky dobré polévky od Miky 59! Dneska uvařeno, ráno na mně vykoukla z netu!

Vaříváme opakovaně, výborná polévka! 👌😋

Miluje tuto polévku❤️

Giruska: To mě těší, děkuji za milou zprávu :-K:-K

Web nic nedělá, když chci nahrát fotku, asi chrání lidi :D já a prezentace nejde moc dohromady :D
Každopádně včera jsem tuhle polévku udělala, a byla výýýýbornááá!! 2x přidáno a ještě jsme s chutí dojedli k večeři. <3

:yes::yes::yes:<3:-K

keltika: Moc děkuji za vyzkoušení, milou zprávu i pěknou fotku..:-K:-K:-K

uvařeno po několikáté, výborná, dnes zbylo aspoň trošku - dovolila jsem si přidat fotečku :-)

hospodyne: Chápu velice dobře, přesně řečeno! A moc děkuji, že si můžeme tykat. :-K:-K:-K

Veronika.Hrozna: :-K:-Kale vůbec ne!! Já tykám jen velmi malému množství lidí,i když je oslovuji jménem. Když se vyká, je delší cesta ke škaredému oslovení, neuctivosti apod. Mám to pod kůží od dob zaměstnání. Ale dobře, pokusím se to napravit:-K:-K

hospodyne: Udělala jsem něco špatné, že mi vykáte?:-O

Zdenka1: Zdeničko to mně moc těší..děkuji :-K:-K

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
libečková polévka, polevky libeckova, libečekova polévka

Suroviny:
brambory, mrkev, cibule, máslo, mouka hladká, libeček, vývar masový, smetana, vejce, bobkový list, koření nové koření, sůl, pepř mletý

Přidat fotografie receptu